печерський районний суд міста києва
Справа № 757/14265/17-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В :
14 березня 2017 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12015000000000461.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
В обґрунтування клопотання зазначив, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12015000000000461 від 30.07.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364 КК України .
Слідством установлено, що в період 2014 - 2016 років група осіб діючи на території Харківської області на порушення ст.ст. 81, 87, 89 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 55 - 1, 56, 57, 62 Господарського кодексу України та ст.ст. 9, 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», вчинили фіктивне підприємництво, шляхом створення та придбання ряду суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) в тому числі ПРИВАТНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОГУЛЬЧАНСЬКЕ» (код ЄДРПОУ 30486854), ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «КРОКОС» (код ЄДРПОУ 34174040), ТОВ «БЛІСТОРГ» (код ЄДРПОУ 39804630), ТОВ «ДЕЛФІТ» (код ЄДРПОУ 39804672), ТОВ «БОНАСЕНТ - АГРО» (код ЄДРПОУ 39877164), ТОВ «АГРОФІРМА» «СЛОБОЖАНСЬКИЙ ЛАН» (код ЄДРПОУ 39960613) з метою прикриття незаконної діяльності, яка була направлена на здійснення фінансовогосподарських операцій по переводу безготівкових коштів в готівку, формування валових витрат та податкового кредиту для інших суб`єктів підприємницької діяльності без фактичного здійснення господарських операцій з продажу (придбання) товарів, виконання робіт, надання послуг, та протягом 20152016 років здійснювали таку незаконну діяльність.
Крім того, установлено, що вищеописана протиправна діяльність функціонує за сприянням високопоставлених службових осіб ГУ ДФС у Харківській області та її структурних підрозділах, які діючи за попередньою змовою з вищевказаними особами, зловживають своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди, всупереч інтересам служби, на користь вищевказаних фіктивних підприємств не провели відповідних заходів реагування, що призвело до ненадходження до Державного бюджету України коштів у сумі понад 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, та спричинило тяжкі наслідки.
Дії групи осіб, які використовуючи підконтрольні їм фіктивні підприємства та здійснюють незаконну діяльність кваліфіковано за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364 КК України. Відповідно до ст.12 КК України за сукупністю дані злочини є особливо тяжкими.
В ході досудового слідства встановлено, що злочинною схемою по ухиленню від сплати податків за рахунок документального оформлення псевдорозрахункових операцій з ПРИВАТНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОГУЛЬЧАНСЬКЕ», ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «КРОКОС», ТОВ «БЛІСТОРГ», ТОВ «ДЕЛФІТ», ТОВ «БОНАСЕНТ - АГРО», ТОВ «АГРОФІРМА» «СЛОБОЖАНСЬКИЙ ЛАН», в період 20132014 років користувались службові особи ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП» (код ЄДРПОУ 39339816).
Так, ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП», за рахунок проведення псевдорозрахункових операцій, незаконно сформувало податковий кредит з податку на додану вартість та витрати з податку на прибуток підприємства, які фактично «купують» у ПРИВАТНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОГУЛЬЧАНСЬКЕ», ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «КРОКОС», ТОВ «БЛІСТОРГ», ТОВ «ДЕЛФІТ», ТОВ «БОНАСЕНТ - АГРО», ТОВ «АГРОФІРМА» «СЛОБОЖАНСЬКИЙ ЛАН», тим самим, незаконно занижують розмір податкових зобов`язань, які підлягають сплаті до бюджету Держави, а кошти, які перераховуються ними в рахунок сплати даних псевдорозрахункових операцій, незаконно обготівковуються з банківських рахунків та повертаються службовим особам ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП».
Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП» у період 2015 2017 років використовують рахунок № НОМЕР_1 відкритий в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м. Києві (МФО380805) для переведення з безготівкової форми в готівку та їх подальшу легалізацію.
Зазначені рахунки використовуються для обготівковування коштів, отриманих в наслідок незаконно проведених фінансовогосподарських операцій з підприємствамиконтрагентами, їх легалізації, проведення з ними фінансових операції.
Кошти, розміщені на рахунках вказаного підприємства є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, відомості про яке внесено до ЄРДР. Таким чином, метою арешту грошових коштів розміщених на рахунках зазначених підприємств є збереження речових доказів, що відповідає вимогам ст. 98, п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України.
Також, за вчинення злочину передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України одним із видів покарання передбачено конфіскацію коштів (майна), одержаного злочинним шляхом. Таким чином, з метою забезпечення подальшої конфіскації майна, як виду покарання, а також з метою відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у накладені арешту на розрахункові рахунки ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП», що передбачено п. 3, 4, ст. 170 КПК України.
Заслухавши пояснення прокурора в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12015000000000461 від 30.07.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364 КК України .
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації майна.
Крім того, у випадку, передбаченому ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом.
Кошти, розміщені на рахунках вказаного підприємства є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, відомості про яке внесено до ЄРДР. Таким чином, метою арешту грошових коштів розміщених на рахунках зазначених підприємств є збереження речових доказів, що відповідає вимогам ст. 98, п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.
Зважаючи на викладене, враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до висновку про наявність правових підстав для накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках вище зазначеного підприємства, відкритих в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м. Києві (МФО 380805), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9, оскільки при розгляді клопотання встановлено достатньо даних для висновку, що ці грошові кошти можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення або набуті в результаті його вчинення, тобто відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України.
Що стосується клопотання прокурора в частині зобов`язати співробітників банківської установи повідомляти правоохоронні органи усно та письмово про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках, за першим запитом прокурора, слідчого на час його надання, то по суті ці вимоги є безпідставними, оскільки не можуть бути предметом розгляду слідчого судді в порядку Глави 17 КПК України, а відтак в цій частині вимог слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт на кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «УКРАГРОТРЕЙД ГРУПП»(код ЄДРПОУ 39339816) № НОМЕР_2 відкритих в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м. Києві (МФО 380805), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9 в частині видатку коштів, окрім видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) до бюджету або державних цільових фондів та видатків пов`язаних із виплатою заробітної плати, з обов`язковим зазначенням дати та часу ознайомлення з ухвалою, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, повідомляючи правоохоронні органи письмово, про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках на момент оголошення ухвали слідчого судді.
В іншій частині вимог клопотання залишити без задоволення.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 65336736 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні