ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" серпня 2011 р. 13 год.42 хв.Справа № 2-а-2938/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Танській Л.С., за участю представника позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона до ОСОБА_2 про відшкодування надміру отриманих пенсійних коштів,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона звернулось до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення надмірно отриманих пенсійних коштів в сумі 1105,87 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що управлінням Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона, відповідно до ст.64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" була проведена перевірка обставин, які впливають на розмір пенсії стосовно факту працевлаштування ОСОБА_2, інваліда третьої групи внаслідок загального захворювання. При перевірці встановлено, що громадянин ОСОБА_2 в 2008 році працював.
Відповідно до заяви ОСОБА_2. про призначення пенсії від 28.09.1992 року, пенсіонер зобов'язується повідомляти управління Пенсійного фонду про всі зміни, які впливають на зміну розміру пенсії. Тобто, пенсіонер у п'ятиденний термін після працевлаштування повинен був надати до УПФ України в Суворовському районі м. Херсона копію трудової книжки (наказу), або інший документ який підтверджує факт працевлаштування.
Однак, отримуючи соціальну пенсію по інвалідності, відповідач не повідомив управління про працевлаштування, у зв'язку з чим отримувала незаконно пенсію по інвалідності, у зв'язку з чим переплата пенсії з вини пенсіонера становить 1105,87 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав: відповідач ОСОБА_2 перебував на обліку у Управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона, отримував пенсію по інвалідності, яка призначена відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення .
Відповідно до заяви ОСОБА_2, про призначення пенсії від 28.09.1992 року, пенсіонер зобов'язується повідомляти Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона про всі зміни, які впливають на зміну розміру пенсії.
Згідно довідки від 14.04.2009 року відповідача не визнано інвалідом міською МСЕК №1 м. Херсона.
Управлінням Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона, відповідно до ст.64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" була проведена перевірка обставин, які впливають на розмір пенсії стосовно факту працевлаштування ОСОБА_2, інваліда третьої групи внаслідок загального захворювання. При перевірці встановлено, що громадянин ОСОБА_2 в 2008 році працював.
Відповідно до ст.101 Закону України "Про пенсійне забезпечення", органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач у п'ятиденний термін після працевлаштування не надав до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона копію трудової книжки (наказу), або інший документ який підтверджує факт працевлаштування.
Стаття 103 Закону України "Про пенсійне забезпечення" зазначає, що суми пенсії, надміру виплачені пенсіонерові внаслідок зловживань з його боку (в результаті подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі членів сім'ї тощо), стягуються на підставі рішень органу, що призначає пенсії.
Відповідно до ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.
Згідно довідки Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона від 26.02.2008 року № 12-2-980, переплата пенсії відповідачу за період з 01.02.05 по 29.02.08 року, складає 2649,98 грн.
До теперішнього часу залишок переплати пенсії складає 1105,87 грн., зазначена заборгованість відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню. Судові витрати не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (14.05.1957 р.н.) на користь управління пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона на р/р 256033011202 в ОПЕРВ ХОУ ВАТ "Ощадбанк" МФО 352457, код ЄДРПОУ 21294856, суму надмірно виплачених пенсійних коштів в розмірі 1105 (одна тисяча сто п'ять) грн. 87 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 вересня 2011 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2011 |
Оприлюднено | 21.03.2017 |
Номер документу | 65349463 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Василяка Д.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні