Справа №295/2220/17
1-кс/295/849/17
У Х В А Л А
28.02.2017 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м.Житомира Кузнєцов Д.В., при секретарі Білінській Л.С., за участю старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні № 32016060000000028 старшим слідчим з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_2, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Богунського районного суду м.Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, посилаючись на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 32016060000000028, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням по кримінальному провадженню встановлено, що на території м. Овруча Житомирської області, в період з січня 2016 року по серпень 2016 року, діяла група осіб, яка використовуючи потужності основних засобів ТОВ ОСОБА_3 Транс (код ЄДР 39043811), здійснювала незаконне виготовлення підакцизних товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а також здійснювала незаконний збут таких товарів.
Зокрема, встановлено, що гр. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на протязі 2015 року, створив механізм незаконного виготовлення дизельного пального, шляхом змішування дизельного пального із продуктами нафтопереробки, таких як газойль, бензинолігроїнові фракції тощо.
Відповідно, за безпосереднє змішування дизельного палива із продуктами нафтопереробки та технічну сторону процесу змішування відповідав житель м. Овруч гр. ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Слідчий у клопотанні вказує, що 06.02.2017, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України.
Отриманий у такий спосіб продукт під виглядом якісного дизельного пального реалізовується за державні кошти лісовим господарствам Житомирської області, зокрема: ДП Овруцьке лісове господарство (код ЄДР 991887), ДП Овруцьке спеціалізоване лісове господарство (код ЄДР 991893), ДП Словечанський лісгосп (код ЄДР 991953), ДП Словечанський лісгосп АПК (код ЄДР 5437629) та ДП Білокоровицьке лісове господарство (код ЄДР 991798), а також іншим агропромисловим підприємствам регіону.
У ході досудового розслідування також встановлено, що ТОВ ОСОБА_3 Транс відкрито (були відкриті) розрахункові рахунки в ПАТ Укрінбанк (МФО 300142).
У ПАТ Укрінбанк зберігаються наступні документи: рух грошових коштів, картки із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяви на відкриття рахунків, договори на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопії паспортів уповноважених осіб, оригінали доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених СГД, договори найму чи іншого документу про призначення на посаду директорів зазначених СГД, оригінали доручення на ім'я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками, засвідчені нотаріально, заяви клієнта про встановлення системи клієнт-банк , договори на обслуговування системи клієнт-банк , акти про введення системи клієнт-банк в експлуатацію, документи, які засвідчують встановлення системи клієнт-банк , документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів, грошових чеків на отримання готівки з рахунку.
Слідчий зазначає, що дані документи перебувають у володінні та зберігаються лише в банківській установі ПАТ Укрінбанк , де відкриті та обслуговуються рахунки клієнта, містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні, а саме: відомості з комп'ютерної системи банку про рух грошових коштів по рахункам з переліком контрагентів та призначенням платежів, зняття готівкових коштів з рахунку, тобто містять відомості про фактичне перерахування коштів у якості оплати за незаконно виготовлене дизельне пальне. Крім того містять інформацію щодо осіб, які відкривали рахунок, які мають право першого та другого підписів в документах, тобто мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню та являються джерелом доказів.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню.
Заслухавши учасника судового провадження, дослідивши клопотання та додані до нього документи, оглянувши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно п.1,2,3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п.1 ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
28.02.2017 року слідчим суддею Богунського районного суду м.Житомира Кузнєцовим Д.В. по справі №295/2218/17 вже надано тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість їх вилучення (виїмку) у ПАТ Укрінбанк (МФО 300142), зокрема документів наданих для відкриття та обслуговування вищевказаних рахунків ТОВ Альянс Ойл-Транс , у зв'язку з чим клопотання задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.132, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Д.В. Кузнєцов
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2017 |
Оприлюднено | 21.03.2017 |
Номер документу | 65350642 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні