Постанова
від 26.07.2006 по справі 9/453пн-ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/453пн-ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ

СУД

Луганської області

91016, м.Луганськ

пл.Героїв ВВВ 3а

тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ

СУД

Луганской области

91016, г.Луганск

пл.Героев ВОВ 3а

тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

26.07.06                                                                                 Справа № 9/453пн-ад

Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом

Ленінської міжрайонної державної інспекції у м. Луганську

до  Приватного підприємства «Енерголугапром», м. Луганськ

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Державний реєстратор –начальник Управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради  

про визнання недійсними установчих документів та скасування державної реєстрації

в присутності представників:

від позивача –Буркова О.М., держ.под.інсп., дов. № 286/10 від 11.01.06,

від відповідача –не прибув

від 3-ї особи –Бєлікова О.М., юрисконсульт, дов. № 01-9/5581 від 13.07.06.

Суть спору: позивачем заявлена вимога про визнання статутних документів ПП «Енерголугапром», код ЄДРПОУ 32742636, з моменту реєстрації (19.11.03р.) та скасування державної реєстрації ПП «Енерголугапром», код ЄДРПОУ 32742636.

          В обгрунтування своїх вимог позивач виклав таке.

Приватне підприємство ПП «Енерголугапром»зареєстроване в якості суб'єкта господарювання виконавчим комітетом Луганської міської ради 19.11.03р. за № 25370169Ю0043906 та було взято на податковий облік в Ленінській МДПІ у м. Луганську.

Згідно статутних документів місцезнаходження підприємства –м. Луганськ, вул. 16-та Лінія, 7а/111, засновником підприємства зареєстровано Готько Оксана Володимирівна, яка мешкає за цією ж адресою.

          Актом перевірки перебування підприємства за юридичною адресою робітниками ВПМ СДПІ ВПП у м. Луганську від 21.06.04р. встановлено, що ПП «Енерголугапром»за адресою, вказаною в установчих документах не знаходиться.

          Згідно пояснень засновника підприємства Готько О.В., наданих працівникам податкової міліції, вона познайомилася з чоловіком на ім'я Олексій, який запропонував їй зареєструвати на своє ім'я та на свою домашню адресу підприємство за грошову винагороду. Вона погодилася, оскільки знаходилася у скрутному матеріальному становищі. Витрати по державній реєстрації Олексій взяв на себе та разом з Готько О.В. був присутній при державній реєстрації ПП «Енерголугапром»в усіх державних установах. Після реєстрації підприємства Готько О.В. передала установчі документи, печатку та штамп Олексію і більше його не бачила.

Ніякого відношення до ПП «Енерголугапром»Готько О.В. як директор та засновник не має, чим займається підприємство не знає, ніяких документів від імені підприємства вона не підписувала та нікому цього не доручала.

          Податковий орган стверджує, що вказані факти свідчать про порушення під час державної реєстрації ПП «Енерголугапром»норм Конституції, Господарського та Цивільного кодексів України.

          Оцінивши  всі  обставини,    суд   вважає наступне.

Відповідно до ст. 42 ГК України підприємництво –це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 65 ГК України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів… Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Відповідно до п. 8 ст. 19 ГК України усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Зазначені вимоги законодавства засновником підприємства ПП «Енерголугапром»не були виконані, після реєстрації підприємства відповідач не мав мети і не міг здійснювати підприємницьку діяльність та не мав наміру сплачувати до державного бюджету і державних цільових фондів податки, збори та обов'язкові платежі.

Відповідно до п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду в разі визнання недійсними статутних документів.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в  якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати недійсними статутні документи ПП «Енерголугапром», код ЄДРПОУ 32742636, з моменту реєстрації, тобто з 19.11.03р.

3. Скасувати (припинити) державну реєстрацію ПП «Енерголугапром», код ЄДРПОУ 32742636.

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 28.07.2006р.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                               А.Г.Ворожцов

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення26.07.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу65351
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/453пн-ад

Постанова від 26.07.2006

Господарське

Господарський суд Луганської області

Ворожцов А.Г.

Ухвала від 14.06.2006

Господарське

Господарський суд Луганської області

Ворожцов А.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні