Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьког о,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 16/434 07.10.09
За позовом Відкритого акціонерного т овариства «Київський радіоз авод»
До Суб' єкта підприємницької діяльності фізичної особи-п ідприємця ОСОБА_1
Про стягнення 16622,50 грн.
Суддя Ярмак О.М.
Представники: Від позивача Чубук Е.А. за дов.
Від відповідача не з' явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Пред' явлені позовні ви моги про зобов' язання відпо відача повернути позивачу ор ендоване нежитлове приміщен ня загальною площею 47,96 кв. м.; ін в. №11072 розташоване за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 9; ст ягнення з відповідача на кор исть позивача 16622,50 грн. заборго ваності, з яких 12403,69 грн. основно го боргу з урахуванням індек су інфляції, 785,05 грн. пені, 2327,89 грн . штрафу, 98,12 грн., 3 відсотків річ них та 1007,75 грн. неустойки.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив ви моги договору №74/80 від 13.12.07р. на о ренду індивідуально визначе ного нерухомого майна, у зв' язку з чим утворилась заборг ованість.
У судовому засіданні 08.09.09р. пр едставник позивача подав зая ву про збільшення позовних в имог, у якій просить суд:
- виселити відповідача з оре ндованого нежитлового примі щення загальною площею 47,96 кв. м .; інв.. №11072, розташованого за адр есою: м. Київ, вул. Бориспільсь ка, 9 та повернути його позивач у;
- стягнути з відповідача на користь позивача 38800,67 грн. забо ргованості, з яких 10639,47 грн. осно вного боргу, 764,22 грн. інфляційн их втрат, 785,05 грн. пені, 2327,89 грн. шт рафу, 98,12 грн. 3% річних та 24185,95 грн. н еустойки.
Відповідач вимог суду, викл адених в ухвалі суду від 08.09.09р. н е виконав, письмового відзив у на позов не надав, свого пред ставника в судові засідання не направляв, хоч був належни м чином повідомлений дату, ча с та місце слухання справи.
Відповідно до ст. 75 ГПК Украї ни, якщо відзив на позовну зая ву і витребувані господарськ им судом документи не подано , справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалам и.
Розглянувши матеріали спр ави, заслухавши пояснення пр едставника позивача, господа рський суд, в с т а н о в и в -
13 грудня 2007 року між позивач ем - Відкритим акціонерним т овариством «Київський радіо завод»та відповідачем - Суб ' єктом підприємницької дія льності фізичною особою-підп риємцем ОСОБА_1 було уклад ено договір №74/80 на оренду інди відуально визначеного нерух омого майна - нежитлового пр иміщення - частини корпусу А ПК в корпусі №47 за інв. №11072, зага льною площею 79,96 кв. м., розміщен ого за адресою: м. Київ, вул. Бор испільська, 9 для використанн я під ювелірну майстерню.
Пунктом 10.1 договору встанов лений строк дії договору з 13 г рудня 2007 року до 30 листопада 2010 р оку.
Розділом 3 договору визначе но розмір та порядок сплати о рендної плати.
Згідно п. 3.1 договору встанов лено, що за користування об' єктом оренди відповідач спла чує позивачу орендну плату в розмірі 30,00грн. за 1 кв. м. площі.
Відповідно до п. 3.7 договору, зобов' язання орендаря по сп латі орендної плати забезпе чуються у вигляді авансової оплати за перший місяць орен ди. Сплата авансової суми про водиться протягом 3 днів з мом енту підписання акту прийман ня-передачі. Подальша оплата здійснюється у вигляді аван су не менш ніж орендна плата з а один місяць та сплачується до 28 числа місяця, що передує о ренді.
Орендна плата за кожний нас тупний місяць визначається з урахуванням індексу інфляц ії за поточний місяць (п.3.3 дого вору).
Відповідно до розрахунку п озивача, заборгованість по с платі орендної плати відпові дача перед позивачем станом на 01.09.09р. складає 10639,47 грн.
Згідно зі ст.193 Господарсько го кодексу України, ст.ст.526, 530 ЦК України зобов' язання має в иконуватися належним чином в ідповідно до умов договору т а вимог цього кодексу, інших а ктів цивільного законодавст ва, а за відсутності таких умо в та вимог - відповідно до з вичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно став ляться та у встановлений стр ок. Одностороння відмова від виконання зобов' язання не допускається (ст. 525 ЦК України ).
Доказів здійснення оплати суми в розмірі 10639,47 грн., в тому ч ислі в установлені договором строки, суду не надано.
Відповідно до п.3.6. договору о рендна плата перерахована не своєчасно або не в повному об сязі стягується позивачем ві дповідно до чинного законода вства з урахуванням пені в ро змірі подвійної облікової ст авки НБУ на дату нарахування м пені від суми заборгованос ті з урахуванням встановлено го індексу інфляції за кожен день прострочення, включаюч и день оплати. При затримці оп лати більш ніж 1 місяць додатк ово нараховується у розмірі 20% від суми боргу.
Згідно ст. 625 ЦК України боржн ик, який прострочив виконанн я грошового зобов' язання по винен сплатити суму боргу з у рахуванням встановленого ін дексу інфляції за весь час пр острочення, а також 3 % річних в ід простроченої суми.
Згідно розрахунку позивач а відповідачу нараховано 764,22 г рн. інфляційних втрат, 785,05 грн. п ені, 2327,89 грн. штрафу, 98,12 грн. 3% річн их.
Свого контррозрахунку сум и позову відповідач не надав , стверджувань позивача не сп ростував.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в цій частині вимоги позивач а є обґрунтованими та підляг ають задоволенню.
В частині вимог щодо стягне ння неустойки в сумі 24185,92 грн. та виселення відповідача належ ить відмовити, виходячи з нас тупних підстав:
Пунктом 10.1. договору строк ді ї встановлено до 30 листопада 2 010 року.
Згідно ст.782 Цивільного коде ксу України наймодавець має право відмовитися від догово ру найму і вимагати повернен ня речі, якщо наймач не вносит ь плату за користування річч ю протягом трьох місяців під ряд. У разі відмови наймодавц я від договору найму договір є розірваним з моменту одерж ання наймачем повідомлення н аймодавця про відмову від до говору.
Відповідно до ст.33 ГПК Украї ни Кожна сторона повинна дов ести ті обставини, на які вона посилається як на підставу с воїх вимог і заперечень.
Судом не приймається в якос ті належного доказу у справі повідомлення від 04.03.09р. №765/618 щод о відмови позивача від догов ору, оскільки повідомлення н е містить відмови від догово ру в односторонньому порядку з підстав, зазначених у ст.782 Ци вільного кодексу України, а є вимогою про сплату заборгов аності.
В листі від 04.03.09р. №765/618 зазначен о, що у випадку непогашення за боргованості, підприємство в имагає повернути орендоване приміщення.
Інших доказів припинення д оговору суду не надано.
Відповідно до ч.2 ст.785 Цивіль ного кодексу України якщо на ймач не виконує обов'язку щод о повернення речі, наймодаве ць має право вимагати від най мача сплати неустойки у розм ірі подвійної плати за корис тування річчю за час простро чення.
Оскільки суду не доведено ф акт припинення дії договору, договір продовжує свою дію, т ому підстави для виселення в ідповідача та стягнення неус тойки, відповідно до ч.2 ст.785 Ци вільного кодексу України, ві дсутні.
Дослідивши обставини спра ви, заслухавши пояснення пре дставника позивача, суд прий шов до висновку, що позовні ви моги підлягають задоволенню частково в частині стягненн я 10639,47 грн. основного боргу, 764,22 гр н. інфляційних втрат, 785,05 грн. пе ні, 2327,89 грн. штрафу, 98,12 грн. 3% річни х.
В решті позову належить від мовити.
Судові витрати покладають ся на сторони пропорційно ро зміру задоволених позовних в имог, відповідно до ст.49 ГПК Ук раїни.
В решті позову відмовити.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 ГПК Укр аїни, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частк ово.
1.Стягнути з Суб' єкта підпр иємницької діяльності фізич ної особи-підприємця ОСОБА _1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ Н ОМЕР_1) на користь Відкритог о акціонерного товариства «К иївський радіозавод»(02099, м. Киї в, вул. Бориспільська, 9; код ЄДР ПОУ 30722314) 10639 (десять тисяч шістсо т тридцять дев' ять) грн. 47 коп . основного боргу, 764 (сімсот шіс тдесят чотири) грн. 22 коп. інфля ційних втрат, 785 (сімсот вісімд есят п' ять) грн. 05 коп. пені, 2327 (д ві тисячі триста двадцять сі м) грн. 89 коп. штрафу, 98 (дев' янос то вісім) грн. 12 коп. 3% річних, 178 (с то сімдесят вісім) грн. 17 коп. де ржавного мита та 118 (сто вісімн адцять) грн. 00 коп. витрат на інф ормаційно-технічне забезпеч ення судового процесу.
Наказ видати відповідно до ст.116 ГПК України.
2. В решті позову відмовити.
Суддя О.М.Ярмак
Рішення підписане 03.11.2009р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2009 |
Оприлюднено | 27.07.2010 |
Номер документу | 6536527 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ярмак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні