ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" березня 2017 р. Справа № 911/282/17
Господарський суд Київської області у складі судді Антонової В.М., розглянувши матеріали справи за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Норман-Трейд" доПриватного підприємства "Снабпромресурс" простягнення 367400,00 грн.
За участю представників: від позивачаОСОБА_1, від відповідачаОСОБА_2 Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Норман-Трейд" у січні 2017 року звернулося з позовом до Приватного підприємства "Снабпромресурс" про стягнення 367400,00 грн. заборгованост за договором поставки № 12 від 14.01.2016.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язання зі сплати вартості поставленого товару.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 30.01.2017 порушено провадження у справі та призначено її розгляд на 02.03.2017.
Відповідачем 28.02.2017 подано до суду документи на виконання вимог ухвали суду.
Також 28.02.2017 від відповідача надійшов письмовий відзив на позовну заяву (вх. №4552/17), підписаний директором підприємства, згідно якого Приватне підприємство "Снабпромресурс" визнало факт порушення договору та наявність заборгованості у заявленому розмірі, проте не може на даний час сплатити кошти позивачу в зв'язку з фінансовими труднощами підприємства.
У судовому засіданні позивача підтримав позов повністю.
Представник відповідача позов визнав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази, оцінивши їх в сукупності та заслухавши пояснення представників сторін суд
ВСТАНОВИВ:
14.01.2016 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Норман-Трейд", як продавцем, та Приватним підприємством "Снабпромресурс", як покупцем, укладено договір поставки № 12 (далі - Договір).
За умовами п. 1.1. Договору продавець зобов'язався передати у власність покупця ресору задню ІVC 504356294 в кількості 11 шт. за ціною 33400,00 грн без урахування ПДВ (далі - товар) на загальну суму 367400,00 грн, а покупець зобов'язався прийняти товар та оплатити його вартість на умовах цього договору.
Товар належить продавцю на праві власності, не закладений, не арештований, не є предметом позовів третіх осіб (п. 1.2. Договору).
Пунктом 1.3. Договору сторони погодили, що право власності на товар переходить до покупця з моменту його отримання та підписання видаткових накладних.
Відповідно до п. 2.1. Договору продавець передає покупцю товар, згідно з виставленим рахунком.
Відповідно до п. п. 2.2., 2.3 Договору покупець самостійно забирає товар зі складу продавця. Приймання товару за кількістю та якістю здійснюється в момент відвантаження на складі продавця.
Сторони у п. 4.1. Договору погодили, що оплата вартості товару здійснюється покупцем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на поточний рахунок продавця протягом 3-х банківських днів з моменту підписання видаткової накладної.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що реорганізація, банкрутство, ліквідація чи будь-які інші непередбачувані дії, які виникли у будь-якої із сторін не звільняють сторони від повного виконання зобов'язань перед іншою стороною за цим договором.
Строк дії договору погоджено сторонами з моменту підписання сторонами і до 30.11.2016 включно.
На виконання умов договору позивачем 14.01.2016 передано у власність відповідачу ресору задню ІVC 504356294 в кількості 11 шт. за ціною 33400,00 грн без урахування ПДВ на загальну суму 367400,00 грн, що підтверджується належним чином оформленою видатковою накладною від 14.01.2017 № 14/01-2 на суму 364700,00 без ПДВ та визнається відповідачем.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим до виконання сторонами.
У силу ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частини перша та шоста статті 265 Господарського кодексу України передбачають, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. До відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.
Частина друга ст. 712 Цивільного кодексу України встановлює, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
За приписами ч. ч 1, 2 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.
Однак, в порушення умов договору, відповідачем свої зобов'язання за договором не виконано, вартість поставленого товару у погоджений договором термін (протягом 3-х банківських днів з моменту підписання видаткової накладної) не сплачено.
Видаткову накладну по поставці товару підписано представником відповідача без будь-яких зауважень щодо якості, кількості, вартості, асортименту поставленого товару, товар було отримано покупцем на суму 367400,00 грн, право власності на цей товар перейшло до покупця відповідно до 1.3. Договору.
З метою досудового врегулювання спору позивач звертався до відповідача з претензією від 02.08.2016 № 31, в якій вимагав погасити заборгованість в сумі 367400,00 грн за відвантажений товар, однак претензія залишена відповідачем без задоволення з посиланням на відсутність коштів.
Так, у відповідь на зазначену претензію відповідач листом від 03.08.2016 повідомив позивача про визнання суми заборгованості та про відсутність можливості сплатити заборгованість через брак коштів.
Сторонами 01.09.2016 підписаний та скріплений печатками акт звірки взаєморозрахунків, яким підтверджено наявність заборгованості в сумі 367400,00 грн.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Норман-Трейд" та Приватним підприємством "Снабпромресурс" складений акт звірки взаєморозрахунків станом на 27.02.2017 на суму боргу у розмірі 367400,00 грн за договором поставки від 14.01.2016 №12, який підписаний та скріплений печатками сторін.
За приписами ст. ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Між тим, відповідно до ст. ст. 42, 44 ГК України, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємництво здійснюється на основі, зокрема, комерційного розрахунку та власного комерційного ризику.
Здійснення підприємницької діяльності на власний ризик означає покладання на цю особу тягара несприятливих наслідків такої діяльності.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.
Враховуючи вищевикладене та те, що борг відповідача перед позивачем на час прийняття судового рішення не погашено, розмір встановленого боргу відповідає фактичним обставинам справи та визнається відповідачем, вимога позивача про стягнення 367400,00 грн боргу за поставлений згідно договору поставки № 12 від 14.01.2016 товар є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до статей 44 , 49 ГПК України , покладаються судом на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44 , 49 , 82 - 85 ГПК України , суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Снабпромресурс" (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Січнева, 1, ідентифікаційний код 34318194) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Норман-Трейд" (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Січнева, 1, оф. 5; ідентифікаційний код 39291220) 367400 (триста шістдесят сім тисяч чотириста) грн 00 коп. заборгованості та 5511 (п'ять тисяч п'ятсот одинадцять) грн 00 коп. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення та підписання, і може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Повне рішення складено: 17.03.2017
Суддя В.М. Антонова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2017 |
Оприлюднено | 22.03.2017 |
Номер документу | 65382119 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Антонова В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні