Справа № 698/77/17
Провадження № 2/698/151/17
УХВАЛА
20 березня 2017 р. Суддя Катеринопільського районного суду Черкаської області Кухаренко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Черкаської обласної державної адміністрації про скасування рішення та встановлення факту, -
В С Т А Н О В И В:
14.02.2017 року позивач ОСОБА_1 звернулася з вищевказаним позовом до суду та просить суд визнати незаконним та скасувати пункт 14 рішення комісії Черкаської обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об'єктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району, оформленого протоколом № 9. Крім того, позивач просить суд встановити факт переходу до позивача ОСОБА_1 права на оренду земельної ділянки під водним об'єктом площею 10,0744 га, з кадастровим номером № 7122282000:03:001:0002, яка знаходиться на території Єлизаветської сільської ради Катеринопільського району за межами населеного пункту с. Єлизаветка, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер 12.04.2015 року.
До відкриття провадження у справі суддя прийшов до висновку, що позовну заяву разом з доданими матеріалами належить повернути позивачу, для направлення її за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду, з огляду на наступне.
Як вбачається з аналізу суб'єктного складу та змісту позову, стороною у справі є державний орган - Черкаська обласна державна адміністрація.
Відповідно до статті 15 ч.1 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Стаття 3 КАС України визначає, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Частина 2 статті 17 КАС України визначає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України адміністративні справи , у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган підсудні окружним адміністративним судам.
Отже, оскільки в даному випадку вимоги до відповідача виникли з публічно-правових правовідносин, так як він є суб'єктом владних повноважень, тому суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження.
Одночасно необхідно роз'яснити позивачу, що він має право в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства звернутися до Черкаського окружного адміністративного суду для вирішення заявленої вимоги про скасування рішення.
Щодо вимоги позивача про встановлення факту переходу до останньої права на оренду земельної ділянки, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу наступне.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, суд розглядає в порядку окремого провадження.
Згідно з ч. 4 ст. 235 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно ч. 1 ст. 257 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення подається до суду за місцем її проживання.
Статтею 122 ч. 2 п. 1 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 79 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 7 ЗУ ,,Про судовий збір,, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.15, 79, 122, 234, 235, 257 ЦПК України, ст.ст. 3, 17, 18 КАС України, ЗУ ,,Про судовий збір, суд -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Черкаської обласної державної адміністрації про скасування рішення та встановлення факту - відмовити.
Повернути позивачу ОСОБА_1 позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити їй копію даної ухвали.
Роз'яснити позивачу ОСОБА_1, що вона у строки визначені законом, має право звернутись з даним позовом в порядку адміністративного судочинства до Черкаського окружного адміністративного суду.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Катеринопільському районі Черкаської області повернути позивачу ОСОБА_1 , судовий збір сплачений в сумі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) грн. 00 коп., який було сплачено на р/р 31211206700214 , МФО 854018, згідно платіжних доручень № 4 від 14.02.2017 року та № 5 від 14.02.2017 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було поставлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Катеринопільського районного суду ОСОБА_3
Суд | Катеринопільський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2017 |
Оприлюднено | 22.03.2017 |
Номер документу | 65390233 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Кухаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні