Ухвала
від 16.03.2017 по справі 757/15048/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/15048/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Бортницька В.В., при секретарі Кострійчук В.В., за участю сторони кримінального провадження слідчого Сидорчука Р.А., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві Сидорчука Р.А. про тимчасовий доступ до речей і документів при проведені досудового розслідування у кримінальному провадження, внесеному до ЄРДР за № 32016100060000130 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

16 березня 2017 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Бортницької В.В. надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві Сидорчука Р.А., погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 6 м. Києва Станковим О. про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у банківській установі у Печерській філії ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 300711).

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016100060000130 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що згідно аналітичного дослідження оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві від 26.10.2016 Про дотримання вимог податкового законодавства в частині нарахування податку на прибуток підприємства ТОВ Нотус.ЮА (код ЄДРПОУ 37017402) за 2015 рік встановлено порушення службовими особами ТОВ Нотус.ЮА вимог п.137.1 ст.137 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, що призвело до заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 5 630 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Також, згідно заяви ОСОБА_3, представника на території України Sony Computer Entertainment Europe Limited та представника на території України корпорації Apple встановлено: поставки на територію України продукції, маркованої знаками для товарів і послуг групи PLAYSTATION , здійснюється офіційно компаніями-імпортерами, які внесені до Митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності, а саме: ТОВ Цифротек (ігрові приставки, джойстики та аксесуари), ТОВ МІТ-2014 (диски з іграми); поставки на територію України продукції торгівельної марки APPLE , iPhone та логотипа Apple , відповідно до Митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності, компанією-правовласником внесено офіційних імпортерів даної продукції, а саме: ПІІ у формі ТОВ ASBIS-Україна та ІП І-АР-СІ (попередня назва - ІП Матрікс-Про .

Так, при проведенні моніторингу веб-сайту notus.com.ua виявлено пропонування/реалізацію на продаж продукції, що маркована значками для товарів і послуг PlayStation та продукції торгівельної марки APPLE , iPad , iPhone , iMac , MacBook з логотипом Apple.

За сукупністю ознак вищезазначеної продукції є підстави вважати, що зазначені товарно-матеріальні цінності переміщені через митний кордон України з порушеннями прав інтелектуальної власності компаній-правовласників, порушенням митних правил та без сплати передбачених законодавством обов'язкових платежів, тобто ввезені на територію України незаконним шляхом та є контрафактними та реалізація яких відбувається в адреси замовників через мережу спеціалізованого інтернет-магазину Нотус , що розташований за адресою: м. Київ, вул. Миколи Раєвського, буд. 34.

Так, згідно інформаційної системи Податковий блок , підприємство має право здійснювати наступні види діяльності, а саме: в тому числі оптова торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням (КВЕД _46.51).

Також, встановлено, що згідно інформаційної системи Податковий блок , ТОВ Нотус.ЮА , станом на теперішній час, має стан платника податків з 23.12.2014 року 28 - триває процедура припинення (направлені заперечення органу ДФС) та відповідно до показників річної податкової декларації з податку на прибуток підприємства ТОВ Нотус.ЮА за 2015 рік, що подана до контролюючого органу 09.03.2016 року від імені керівника ОСОБА_4 та головного бухгалтера ОСОБА_5, дохід від будь-якої діяльності Товариства дорівнює нулю, що свідчить про приховування реалізації контрафактної продукції торгівельних марок PlayStation та Apple , а в послідовності заниження фінансового результату та об'єкту оподаткування.

Крім того, в ході оперативного супроводження досудового розслідування у кримінальному провадженні, встановлено що не обліковані товарно-матеріальні цінності та пристрої для технічної переробки товарно-матеріальних цінностей службовими особами ТОВ Нотус.ЮА (код ЄДРПОУ 37017402) було передано службовим особам ТОВ Агенція Бімакс (код 39617735), які в подальшому використовують раніше налагоджену злочинну схему реалізації не облікованих контрафактних товарно-матеріальних цінностей, використовуючи при цьому реквізити ряду підконтрольних фізичних осіб-підприємців.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, шляхом їх вилучення, які містять охоронювану законом таємницю, та знаходяться у ПЕЧЕРСЬКІЙ ФІЛІЇ ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 300711), а саме: речей та документів клієнта банку, які свідчать про обіг коштів по поточним рахункам, відкриття, використання та закриття поточних рахунків ТОВ Агенція Бімакс (код 39617735) - №26058052720125, 26001052736382, 26009052772296, 26008052773207, ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_1) - НОМЕР_3, НОМЕР_4, ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_2)- НОМЕР_5, НОМЕР_6.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

В судовому засіданні слідчий Сидорчук Р.А. посилався на достатність підстав вважати, що у вказаних документах містяться відомості, що мають суттєве значення для встановлення всіх обставин у кримінальному проваджені.

Тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів, що знаходяться у Печерській філії ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 300711), оскільки вказаний захід забезпечення кримінального провадження дійсно спрямований на отримання доказів та перевірку вже отриманих доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159-164 ,ст. 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві Сидорчука Р.А. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СУ ФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві Сидорчуку Роману Анатолійовичу, оперуповноваженому ОУ ГУ ДФС у м. Києві Козинцю Роману Григоровичу, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого на тимчасовий доступ до речей та документів (здійснення виїмки їх копій), що містять охоронювану законом таємницю, та знаходяться у Печерській філії ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 300711), а саме: речей та документів клієнтів банку, які свідчать про обіг коштів по поточним рахункам, відкриття, використання та закриття поточних рахунків ТОВ Агенція Бімакс (код 39617735) - №26058052720125, 26001052736382, 26009052772296, 26008052773207, ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_1) - НОМЕР_3, НОМЕР_4, ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_2)- НОМЕР_5, НОМЕР_6, які мають значення для справи, а саме:

• справи по юридичному оформленню вищезазначених розрахункових рахунків, документації, що свідчить про звернення для відкриття і закриття рахунку, зокрема договору про розрахунково-касове обслуговування, картки із зразками підписів посадових осіб і відбитку печатки підприємства та фізичних осіб-підприємців, копій документів, що засвідчують посадових осіб підприємства, договори на розрахункове обслуговування з використанням системи Клієнт-Банк , акту встановлення програмного комплексу Клієнт-Банк , а також документів по його технічному обслуговуванню);

• документів (реєстр, штафель або виписки), щодо руху грошових коштів по вищезазначених рахунках - з моменту відкриття рахунків по день постановлення ухвали слідчим суддею (з вказівкою призначення платежів, найменування відправника/одержувача, код в ЄДРПОУ відправника/одержувача, рахунків і реквізитів відправника і одержувача, номера і дати документа, дебету і кредиту, залишку на кінець операційного дня) на паперовому і електронному носіях інформації;

• довіреностей від службових осіб вказаних підприємств та від фізичних осіб-підприємців, які уповноважують фізичних або юридичних осіб на здійснення операцій з грошовими коштами, що знаходяться на вищезгаданому розрахунковому рахунку, які мали юридичну силу в період з моменту відкриття рахунку по день постановлення ухвали слідчим суддею;

• платіжних доручень вищезазначених підприємств та фізичних осіб на списання грошових коштів з вищезазначених рахунків, за період з моменту відкриття рахунку по день постановлення ухвали слідчим суддею;

• документів (касові ордери, грошові чеки та інші), у яких відображені підстави і операції по переказу грошових коштів з рахунку, а також подальшому їх зняттю і отриманню у касі вказаної банківської установи за період з моменту відкриття рахунку по день постановлення ухвали слідчим суддею;

• вхідної і вихідної кореспонденції між банківською установою і клієнтом банку;

• інформації про користування підприємством системою клієнт-банк для перевірки стану рахунку і перерахування грошових коштів з поточного рахунку (протоколи обміну інформацією, LOG-файли) за період з моменту відкриття рахунку по день постановлення ухвали слідчим суддею, з вказівкою IP-адрес комп'ютерів, з яких відбувалося з'єднання з системою;

• документів, які містять інформацію про проведення фінансового моніторингу по операціях клієнта з наданням підтверджуючих документів, які були одержані від клієнта в ході його проведення;

• кредитних і депозитних справ вказаних юридичних осіб, включаючи договорів, додаткових угод, заяв і довіреності, анкет, договорів застави, поручительства і інших документів кредитної і депозитної справи;

• договорів про відкриття особами рахунків цінних паперів зі усіма додатками і додатковими угодами до них, а також заяв на відкриття рахунку в цінних паперах, анкет розпорядницьких рахунків, анкет керуючих рахунками депонента в цінних паперах, карток зі зразками підписів розпорядників рахунків і відбитками печатки, довідок банківської установи про відкриття рахунків, копій паспортів і документів про надання органами державної податкової служби номерів платників податків, розпорядників рахунків цінних паперів;

• документів, оформлених для виконання умов договору про відкриття рахунку цінних паперів: про зарахування, списання, переклад цінних паперів, актів-рахунків прийому-передачі депозитарних послуг, письмових розпоряджень депонента про перерахування на його поточний рахунок грошових коштів, одержаних у вигляді доходу по цінних паперах, письмових запитів депонента на отримання виписок про стан рахунків цінних паперів по кожній даті за конкретний період, а також інших виписок і (або) інформаційних довідок, звітів, які відносяться до договірних відносин з надання послуг хранителя цінних паперів, письмових розпоряджень депонента про проведення операцій по рахунку цінних паперів і документів, які є підставою для здійснення депозитарних операцій;

• документів з даними про осіб, які одержували виписки, інформаційні довідки і (або) звіти по рахунку в цінних паперах підприємства, з вказівкою дати їх отримання;

• витяги з внутрішніх нормативно-правових документів хранителя, які регламентують відносини депонента і хранителя, в частині виконання умов договорів по цінних паперах, а також копій витягів зі змінами до внутрішніх нормативно-правових документів хранителя, які спрямовуються хранителю після їх закінчення;

• всіх, наданих депонентом на вимогу хранителя, документів і відомостей, пов'язаних з виконанням хранителем функцій первинного фінансового моніторингу;

• копій (роздруківки) документів, оригінали яких знаходяться на електронних (магнітних) носіях, які відображають рух цінних паперів по рахунку цінних паперів, що належать вказаному підприємству, з вказівкою дати і часу проведення операцій, повних реквізитів підприємств, які продавали і придбавали цінні папери, їх коди ЄДРПОУ, МФО банківських установ, номери рахунків, назви і види цінних паперів, їх емітенти, номінальну вартість, вартість даних цінних паперів по операціях їх купівлі-продажу і всієї наявної інформації по операціях з цінними паперами на паперовому і магнітному (електронних) носіях інформації;

• документів, підтверджуючих факт придбання і продажу вказаним підприємством цінних паперів, валюти (договорів, актів прийому-передачі, звітів і інше);

• банківських виписок (роздруківок руху коштів) по вищезазначених рахунках (в друкованому та електронному вигляді, із зазначенням призначення платежу, повних даних платника та отримувача із зазначенням коду ЄДРПОУ, номеру рахунку та МФО банківської установи, конкретного часу та дати платежу, номеру платіжного документу), за період з моменту відкриття рахунків по час проведення виїмки.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Бортницька В.В.

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/15048/17-к

Примірник 2- наданий слідчому Сидорчуку Р.А.

Слідчий суддя Бортницька В.В.

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.03.2017
Оприлюднено21.03.2017
Номер документу65391373
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/15048/17-к

Ухвала від 16.03.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

Ухвала від 16.03.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні