Дата документу 10.02.2017
Справа № 334/859/17
Провадження № 1-кс/334/254/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2017 року м. Запоріжжя Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя Ісаков Д.О. при секретарі Гопка Л.І. за участю прокурора Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_1, слідчої Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_2 розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12016080050007618 від 31 грудня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчої Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_2 погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовано тим, що 31 грудня 2016 року до Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява про те, що у період часу з 16 грудня 2016 року по 30 грудня 2016 року невідома особа, під приводом продажу ноутбука моделі HP 255G5W4N28EA через мережу Інтернет, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_3 в розмірі 5 180 гривень, чим спричинила останній матеріальну шкоду.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 15 грудня 2016 року, приблизно о 17 годині 00 хвилини, ОСОБА_3 CO., знаходячись в своєму автомобілі, в районі зупинки суспільного транспорту Управління ЗТЗ , розташованого по вул. Щаслива, в м. Запоріжжя, користуючись мережею Інтернет, на сайті Trade star відшукала оголошення про продаж ноутбука моделі HP 255G5W4N28EA , вартістю 5 180 гривень. Також, в оголошенні був вказаний номер мобільного телефону продавця, а саме: 097-686-61-29, зателефонувавши за яким, ОСОБА_3 CO. було повідомлено про те, що остання повинна перерахувати грошові кошти в розмірі 5 180 гривень, за придбання ноутбука на розрахунковий рахунок № 26001052666825 ВАТ Технопарк . Так, погодившись на дані умови придбання ноутбука, ОСОБА_3 CO. на електронну пошту в цей же день були надіслані реквізити підприємства продавця.
Після цього, 16 грудня 2016 року, ОСОБА_3 CO. відправилась до відділення банку А-Банка , розташованого за адресою: м. Запоріжжя, пр. Металургів, б. 5, де здійснила оплату грошових коштів на банківський рахунок № 26001052666825, що належить ВАТ Технопарк . Однак, після перерахування грошових коштів, замовлений ноутбук моделі HP 255G5W4N28EA так і не був надісланий ОСОБА_3 CO. Також, продавець відключив номера мобільних телефонів, чим позбавив потерпілу можливості зв'язатись з продавцем та повернути грошові кошти.
Таким чином, невстановлена особа шахрайським шляхом заволоділа грошовим коштами ОСОБА_3 CO., чим спричинила останній матеріальну шкоду.
На теперішній час є можливість встановити особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення шляхом отримання та вилучення інформації, що знаходиться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю Технопарк - Центр , розташованому за адресою: 03065, м. Київ, Солом'янський район, проспект Комарова Космонавта, будинок 42, а саме:
- інформації про повні наявні відомості про власника банківського рахунку TOB Технопарк-Центр № 26001052666825, ОСОБА_4 отримувача: ПАТ КБ ОСОБА_4; МФО 320649/ОКПО 40944579, ( анкетні дані, абонентські номера мобільних телефонів, копія паспорту та ідентифікаційного коду, копія фотокартки, місце проживання, роботи та ін.);
- інформації щодо руху коштів по вищевказаному рахунку № 26001052666825 за період часу з 15.12.2016 року по теперішній час. Якщо мало місце зняття коштів, то з якого саме банкомату, з додатками фотографій з камер відео спостереження банкомату.
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Клопотання слідчого, погоджено із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_1 оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий у судовому засіданні підтримав своє клопотання.
В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора, слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.1 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.7 ст. 159 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній
ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що органом досудового слідства доведена наявність достатніх підстав вважати, що зазначені в клопотанні відомості перебувають у володінні відповідної особи. Ці відомості самі по собі та у сукупності з іншими речами, документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На думку слідчого судді, стороною обвинувачення доведено можливість використання як доказів цих відомостей та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_2 погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12016080050007618 від 31 грудня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України - задовольнити.
Надати слідчій Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_2, дозвіл на тимчасовий доступ та отримання з можливістю вилучення інформації, а саме: про повні наявні відомості про власника банківського рахунку TOB Технопарк-Центр № 26001052666825, ОСОБА_4 отримувача: ПАТ КБ ОСОБА_4; МФО 320649/ОКПО 40944579, ( анкетні дані, абонентські номера мобільних телефонів, копія паспорту та ідентифікаційного коду, копія фотокартки, місце проживання, роботи та ін.), щодо руху коштів по вищевказаному рахунку № 26001052666825 за період часу з 15 грудня 2016 року по теперішній час. Якщо мало місце зняття коштів, то з якого саме банкомату, з додатками фотографій з камер відео спостереження банкомату, яка перебуває у Товариства з обмеженою відповідальністю Технопарк - Центр , розташованому за адресою: 03065, м. Київ, Солом'янський район, проспект Комарова Космонавта, будинок 42.
Зобов'язати керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю Технопарк - Центр , розташованому за адресою: 03065, м. Київ, Солом'янський район, проспект Комарова Космонавта, будинок 42 надати тимчасовий доступ до вказаної інформації з можливістю її вилучення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 10 березня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Ісаков Д. О.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2017 |
Оприлюднено | 22.03.2017 |
Номер документу | 65403586 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Ісаков Д. О.
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Ісаков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні