ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"20" березня 2017 р. Справа № 911/736/17
Суддя: Наріжний С.Ю., розглянувши матеріали
за заявою Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ”, Київська обл., м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 37559792)
про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ”, Київська обл., м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 37559792), далі – боржник
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Київської області звернувся Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ” із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ” в порядку ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Подана заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України та Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі також: “Закон про банкрутство”) з огляду на наступне.
Так, ст. 11 вказаного Закону визначає перелік документів, які додаються до заяви про порушення справи про банкрутство.
Згідно ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Як встановлено судом, заявником до заяви про порушення справи про банкрутство не додано доказів, передбачених ст. 11, 95 Закону про банкрутство, у тому числі: доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; доказів наявності майна, достатнього для покриття судових витрат; установчих документів боржника; переліку майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальної балансової вартості майна; ідентифікуючих відомостей щодо кредитора боржника, вимоги якого визнаються боржником – його найменування, місцезнаходження ідентифікаційного коду, підстав виникнення зобов'язань перед таким кредитором, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; переліку майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість; переліку осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення; відомостей про всі рахунки боржника, відкритих в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; відомостей про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити або відсутності таких; довідки органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; доказів публікації оголошення про припинення товариства у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, про що необхідно зазначити у заяві про порушення справи про банкрутство.
Частиною 1 статті 15 Закону про банкрутство визначено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Таким чином, заява про порушення справи про банкрутство Боржника з вказаних вище підстав підлягає поверненню без розгляду.
Суд звертає увагу заявника на те, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд, –
УХВАЛИВ:
Заяву Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ” № 49/17 від 07.03.2017 (вх. № 787/17 від 14.03.2017) про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРИН ІНВЕСТ” повернути заявнику без розгляду.
Суддя С.Ю. Наріжний
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2017 |
Оприлюднено | 23.03.2017 |
Номер документу | 65409507 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Наріжний С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні