Справа № 311/3608/16-ц
Провадження 2/311/93/2017
10.03.2017
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2017 року Василівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Сидоренко Ю.В.,
при секретарі Осінцевій Л.А.,
за участю:
представника позивача - адвоката ОСОБА_1,
представника відповідача - адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Василівка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на доньку, яка продовжує навчання,
В С Т А Н О В И В:
22 грудня 2016 року ОСОБА_3 звернулась до Василівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на доньку, яка продовжує навчання. На обґрунтування заявлених позовних вимог позивачкою зазначається про те, що з 20 вересня 1997 року її батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають двох дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. Як зазначено у позові, вже понад півтора роки відповідач ОСОБА_4І не проживає з родиною, оскільки створив нову сім'ю, а діти залишились проживати разом з матір'ю та знаходяться на її утриманні. З 01.09.2015 року вона, позивачка ОСОБА_3, навчається у Київському університеті культури на другому курсі денної форми навчання на контрактній основі. Термін навчання з 01 вересня 2015 року по 30 червня 2019 року. Відповідач ухиляється від належного виконання своїх батьківських обов'язків по матеріальному забезпеченню її, повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, не приймає участь в оплаті навчання за контрактом. Угоди про добровільну сплату аліментів в належному розмірі на її утримання сторонами не досягнуто. Відповідач має у своїй власності будинок і має можливість надавати грошову допомогу на її утримання. Інших дітей, крім неї з сестрою, у відповідача немає, стягнень по виконавчим документам не проводиться, тому вона вимушена звернутися до суду з даним позовом, в якому просить стягувати з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на свою користь аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно, починаючи стягнення з дня пред'явлення позову до суду та до закінчення нею навчання у навчальному закладі, тобто до 30 червня 2019 року.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, яка діє в інтересах позивачки ОСОБА_3, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, наполягає на їх задоволенні за підставами, викладеними у позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_2, який діє в інтересах відповідача ОСОБА_4, заявлені позовні вимоги ОСОБА_3 визнав частково, підтримав письмові заперечення відповідача проти позову, в яких зазначає, що не заперечує проти стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі в розмірі 450,00 грн., посилаючись на те, що відповідач ОСОБА_4 офіційно не працює, має нерегулярний та минливий дохід.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справ, суд вважає, що заявлені ОСОБА_3 позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що з 20 вересня 1997 року ОСОБА_4 та ОСОБА_6 перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про одруження, яке міститься в матеріалах справи (а.с.5, 53).
Від спільного подружнього життя ОСОБА_4 та ОСОБА_6 мають двох дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , де в графі «батько» записаний »Леньов Володимир Іванович» , що підтверджується копіями свідоцтв про їх народження, які містяться в матеріалах справи та відповідачем не оспорюється (а.с.5, 6, 52).
10 січня 2016 року позивачка ОСОБА_3 набула повноліття (а.с.2).
Згідно довідки №287 від 30.11.2016 року, виданої Київським університетом культури,ОСОБА_3 є студенткою ІІ курсу, групи ГРС-15, денної форми навчання на контрактній основі Київського університету культури, IV рівня акредитації. Термін навчання з 01 вересня 2015 року по 30 червня 2019 року, що також підтверджується Договором № 24734 від 23.08.2016 року про підготовку фахівця з вищою освітою, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.7,54-55).
Враховуючи те, що ОСОБА_3 навчається, форма її навчання є денною, що виключає можливість власного працевлаштування, потребує матеріальних витрат на житлово-побутові потреби, їжу, одяг, придбання підручників та інших матеріалів для навчання, суд вважає доведеною обставину щодо потреби ОСОБА_3 в матеріальній допомозі батьків.
Як вбачається з довідки Василівського відділення Токмацької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області № 284/08/33-03-13 від 21.02.2017, відповідач ОСОБА_4 на податковому обліку як фізична особа-підприємець - не знаходиться (а.с.45).
Згідно довідки про доходи № 05 від 02.11.2016 року, виданої ТОВ Борисфен 2010 (ЄДРПОУ-37071339), відповідач ОСОБА_4 працює з 01.07.2016 року на даному товаристві ТОВ Борисфен 2010 на посаді рибалки, отримує постійний та регулярний дохід, загальний розмір якого за період з 01.07.2016 року по 01.11.2016 року складає 5800,00 грн. (а.с.46).
З довідки Пенсійного фонду України форми ОК-7 (індивідуальні відомості про застраховану особу) від 24.02.2017 року, загальний розмір доходів у ТОВ Борисфен 2010 , отриманих ОСОБА_4 за 2016 рік становить 8850,00 грн. (за період липень-грудень 2016 року), за 2017 рік (січень місяць) становить 3200,00 грн. (а.с.47).
Рішенням Василівського районного суду Запорізької області від 20 лютого 2017 року з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_6 стягнуто на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно на дитину відповідного віку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 01 грудня 2016 року та до досягнення дитиною повноліття (а.с.49).
Відповідно до ст.199 Сімейного кодексу України повнолітні діти, які продовжують навчання і у зв'язку з чим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язанні утримувати їх до двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів також має донька, яка продовжує навчання.
Згідно ст.200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітню дочку (сина) у твердій грошовій сумі та (чи) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахування обставин, зазначених у ст.182 Сімейного кодексу України. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Згідно положень ст.181 Сімейного кодексу України способами виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками той з них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Відповідно до вимог ст.182 Сімейного кодексу України при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, які мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 цього кодексу.
Згідно положень ч.1 ст.184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, непостійний дохід, частину якого отримує в натурі. А також при наявності інших обставин, які мають суттєве значення, суд за заявою платника чи отримувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до положень ст.183 СК України, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Згідно вимог статті 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до вимог ст.61 ЦПК України обставини, які визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню . Обставини, встановлені судовим рішенням, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що заявлені ОСОБА_3 позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню частково, та враховуючи матеріальне та сімейне становище відповідача, який є фізично здоровою та працездатною особою, на теперішній час офіційно працевлаштований, має регулярний дохід та постійне джерело прибутку, отримує заробітну плату, на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів не перебуває, на утриманні непрацездатних батьків, які є інвалідами та потребують постійної сторонньої допомоги, відповідач немає. При цьому, відповідач ОСОБА_4 ухиляється від належного виконання своїх батьківських обов'язків по утриманню повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, хоча відповідач на теперішній час працює, отримує регулярний дохід у вигляді заробітної плати та, відповідно, має можливість утримувати повнолітню доньку, угоди про добровільну сплату аліментів сторонами не досягнуто.
Крім того, заперечення відповідача ОСОБА_4 щодо стягнення з відповідача на користь позивачки ОСОБА_3 аліментів у твердій грошовій сумі, суд вважає необґрунтованими та приходить до висновку про необхідність визначити розмір аліментів на користь позивачки саме у частці від заробітку (доходу) відповідача з тих підстав, що відповідач ОСОБА_4 на теперішній час офіційно працевлаштований, має регулярний дохід та постійне джерело прибутку, отримує заробітну плату, що підтверджується відповідною довідкою з місця роботи відповідача.
Разом з цим, суд вважає заявлені ОСОБА_3 позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_4 аліментів на доньку, що продовжує навчання підлягають задоволенню частково, саме в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно, враховуючи матеріальне та сімейне становище відповідача ОСОБА_4, з якого за рішенням суду з відповідача ОСОБА_4 на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 стягнені аліменти в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно на дитину відповідного віку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 01.12.2016 року та до досягнення дитиною повноліття.
Крім того, відповідно до положень ст.ст.79,88 ЦПК України, суд розподіляє судові витрати, а саме: з відповідача ОСОБА_4 підлягають стягненню в дохід держави судовий збір за пред'явлення до суду позову майнового характеру, розмір якого на час пред»явлення позову до суду становить 551,20 грн., оскільки позивачка ОСОБА_3 по даній категорії справ про стягнення аліментів звільнена від сплати судового збору.
Крім того, згідно вимог п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити до негайного виконання рішення у даній справі, у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст.7,10, 11, 60, 61, 79 88, 131, 208-209, 212-215, 218, 367 ЦПК України, ст.ст. 182, 199-200 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на доньку, що продовжує навчання - задовольнити частково .
Стягувати з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН - НОМЕР_1) на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН - НОМЕР_2) аліменти в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для повнолітньої особи, починаючи стягнення з 22 грудня 2016 року та до закінчення ОСОБА_3 навчання у вищому навчальному закладі Київський університет культури , тобто до 30 червня 2019 року.
Рішення в цій частині підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
В іншій частині заявлених позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_1) судовий збір в дохід держави в розмірі - 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 20 копійок.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд Запорізької області протягом 10 днів з дати проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_7
Суд | Василівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2017 |
Оприлюднено | 24.03.2017 |
Номер документу | 65431820 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні