ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
====================================================================
УХВАЛА
16 березня 2017 року Справа № 5016/234/2012(18/2)
м. Миколаїв
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю «Агенція перспективних фінансових технологій» (54015, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 32937766).
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю агропромислове підприємство «Українські ковбаси» (57127, Миколаївська область, Жовтневий район, с. Полігон, вул. Зоряна, 1-а, ідентифікаційний код 20895178).
Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1 (свідоцтво № 54 від 08.02.2013, 54017, АДРЕСА_2).
Суддя Давченко Т.М.,
при секретарі Косінчук О.М.,
за участю:
від банкрута: ОСОБА_2 - довіреність № 16 від 12.09.2016,
ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1
Суть спору: про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю агропромислового підприємства (ТОВ АП) «Українські ковбаси» у сумі 4 292 231,59 грн.
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 25.10.2016 ТОВ АП «Українські ковбаси» було визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1; призначено наступне судове засідання на 07 лютого 2017 року об 11 год. 00 хв.; зобов'язано ліквідатора надати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами, відзиви на заяви поточних кредиторів, реєстр вимог кредиторів.
Частиною 3 статті 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання ТОВ АП «Українські ковбаси» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 25.10.2016 за № 36684.
15.12.2016 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Агенція перспективних фінансових технологій» надійшла заява за вих. № 144 від 15.12.2016 про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута в сумі 4 292 231,59 грн.
Ухвалою суду від 20.12.2016 заяву кредитора прийнято до розгляду, розгляд заяви призначено на 07 лютого 2017 року об 11 год. 00 хв.; зобов'язано кредитора подати до канцелярії суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно кредитора станом на час звернення до суду із заявою про визнання грошових вимог; належним чином засвідчену копію довідки № 3311 від 16.04.2007 про взяття на облік платника податків; зобов'язано ліквідатора банкрута подати до канцелярії суду письмовий відзив по суті заяви, докази направлення кредитору повідомлення про результати розгляду грошових вимог та його отримання кредитором разом з копією повідомлення про вручення поштового відправлення та описом вкладення в поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредитору; явку представника кредитора та ліквідатора банкрута визнано обов'язковою.
13.01.2017 до суду від ліквідатора банкрута надійшли відомості про результати розгляду грошових вимог кредиторів № 02-02/24 від 12.01.2017 разом із письмовими відзивами по суті заяв кредиторів та доказами надсилання повідомлень кредиторам.
Ухвалою суду від 07.02.2017 розгляд справи було відкладено на 16 березня 2017 року об 11 год. 00 хв.; вдруге зобов'язано ТОВ «Агенція перспективних фінансових технологій» подати до канцелярії суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно кредитора станом на час звернення до суду із заявою про визнання грошових вимог; належним чином засвідчену копію довідки № 3311 від 16.04.2007 про взяття на облік платника податків; явку кредиторів та ліквідатора банкрута визнано обов'язковою.
08.02.2017 до суду від ліквідатора банкрута надійшов додаток № 02-02/58 від 06.02.2017 до уточнюючого відзиву по поточним кредиторським вимогам ТОВ «Агенція перспективних фінансових технологій» , згідно якого ліквідатором визнаються заявлені поточні грошові вимоги кредитора частково в сумі 4 154 542,94 грн. та частково в сумі 137 688,65 грн. не визнаються як такі, що нараховані після 24.10.2016.
09.03.2017 до суду від ТОВ «Агенція перспективних фінансових технологій» , на виконання вимог ухвал суду від 20.12.2016 та від 07.02.2017, надійшли витребувані судом докази.
16.03.2013 представник кредитора в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
У судовому засіданні ліквідатор банкрута підтримав свою позицію, викладену у відзиві на заяву кредитора.
Заперечень на відзив ліквідатора до суду від кредитора не надходило.
Розглянувши матеріали заяви кредитора, заслухавши пояснення ліквідатора банкрута, суд дійшов висновку про часткове визнання заявлених поточних кредиторських вимог, на підставі наступного.
Згідно зі ст. 1 Закону про банкрутство, кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Частиною 1 статті 38 Закону про банкрутство передбачено, зокрема, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому, у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника.
Рекомендаціями абз. абз. 6, 7 п. 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)» (із змінами) передбачено, що розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.
Згідно зі ст. 23 Закону про банкрутство конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Розпорядник майна боржника не пізніше ніж на десятий день з дня, наступного після закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку, з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення в поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторами.
Кредитор, вимоги якого визнані боржником чи господарським судом, має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів, визнаних боржником та розпорядником майна. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів.
Вимоги конкурсних кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
При цьому, згідно з ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Відповідно до заяви ТОВ «Агенція перспективних фінансових технологій» , у відповідності до положень ст. 625 Цивільного кодексу України, кредитором нараховано на існуючу непогашену заборгованість банкрута в сумі 5 120 000,00 грн. індекс інфляції та 3% річних. Однак, кредитором помилково здійснено розрахунок до 30.11.2016, хоча постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття відносно нього ліквідаційної процедури прийнято господарським судом 25.10.2016.
Ліквідатором банкрут на цю помилку кредитора вказано та надано відповідні розрахунки до 24.10.2016.
Перевіривши надані ліквідатором розрахунки, суд встановив, що вони являються вірними.
Також судом встановлено, що заявлені кредитором вимоги являються поточними в розумінні ст. 1 Закону про банкрутство, та заявлені в строк, встановлений ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство.
Приймаючи до уваги те, що грошові вимоги заявлені правомірно та в строк, встановлений для їх пред'явлення, обґрунтовані та документально підтверджені належними доказами, що містяться у матеріалах заяви, визнані ліквідатором банкрута у відповідній частині, то ці вимоги також частково визнаються судом у сумі 4 154 542,94 грн. із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів, а частково в сумі 137 688,65 грн. - відхиляються.
Що стосується судового збору в сумі 2 756,00 грн., сплаченого кредитором за квитанцією № NOYWR33142 від 13.12.2017 за подання до господарського суду заяви з грошовими вимогами до банкрута, то суд також визнає ці витрати із задоволенням у першу чергу вимог кредиторів.
Керуючись ст. ст. 1, 23, 38, 41, 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Визнати поточні грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція перспективних фінансових технологій» (54015, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 32937766) до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромислове підприємство «Українські ковбаси» (57127, Миколаївська область, Жовтневий район, с. Полігон, вул. Зоряна, 1-а, ідентифікаційний код 20895178) частково в сумі 4 154 542,94 грн. із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів.
2. Поточні грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція перспективних фінансових технологій» (54015, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 32937766) до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромислове підприємство «Українські ковбаси» (57127, Миколаївська область, Жовтневий район, с. Полігон, вул. Зоряна, 1-а, ідентифікаційний код 20895178) частково в сумі 137 688,65 грн. - відхилити.
3. Визнати витрати Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція перспективних фінансових технологій» (54015, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 32937766) на оплату судового збору в сумі 2 756,00 грн. із задоволенням у першу чергу вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2017 |
Оприлюднено | 24.03.2017 |
Номер документу | 65437883 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні