Справа № 401/467/17
Провадження № 2/401/581/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2017 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді - Гонтаренко Т.М.,
секретаря судового засідання - Герко Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_3 звернувся до Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовом в інтересах ОСОБА_1 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, за законом, в якому просив суд, визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, площею 3,89 га, умовних кадастрових гектарів, яка перебуває на території ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району за № 081, що належала ОСОБА_4 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія Р1 № 317127.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що 20 липня 2009 року померла ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається з права на земельну ділянку, площею 3,89 га, умовних кадастрових гектарів, яка перебуває на території ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району.
Позивач ОСОБА_1 був племінником померлої ОСОБА_4, що підтверджується рішенням Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 жовтня 2016 року.
При оформленні спадщину у нотаріуса позивач отримав постанову про відмову у видачі свідоцтвам про право на спадщину через відсутність оригіналу державного акту на земельну ділянку, тому змушений був звернутись з позовом до суду.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явились, належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи, надали до суду заяву про слухання справи без їх участі, позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, направив заяву про слухання справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечував.
Суд відповідно до ст. 169 ЦПК України вважає за можливе розглядати справу у відсутності не з'явившихся осіб за наявними доказами справи.
Відповідно до п. 1 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ст. 1 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ст. ст. 3, 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Суд, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 померла 20 липня 2009 року, про що в книзі реєстрації актів про смерть 22.07.2009 року зроблено запис № 26 що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть серія І-ОЛ № 095395(а.с.5)
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки, площею 3,89 га, умовних кадастрових гектарів, яка перебуває на території ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району, яка належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія Р1 № 317127 (а.с.7).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб - спадкоємців.
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України).
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини (ст. 1223 ЦК України).
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (ч. 5 ст. 1268 ЦК України).
Рішенням Світловодського міськрайонного суду від 03 жовтня 2016 року (а.с.6), свідоцтвом про смерть ОСОБА_5Г.(а.с 9), стверджується, що єдиним спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 який прийняв спадщину, був її племінник ОСОБА_1.
01 лютого 2017 року державним нотаріусом винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа необхідного для її вчинення (а.с. 8).
Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Враховуючи, вищевикладені докази, а також обставину, що відповідач визнав позовні вимоги і таке визнання позовних вимог, не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси третіх осіб, суд прийшов до висновку, що за позивачем слід визнати в порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку як спадкоємця ОСОБА_4
Керуючись ст.ст. 328, 1216, 1223, 1225, 1268 ЦК України, ст.ст. 3, 57, 174 ч. 4, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку на території ОСОБА_2 сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, площею 3,89 га (державний акт серії Р1 № 317127), кадастровий номер № 3525281200:02:000:0081, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_4, яка померла 20.07.2009 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду ОСОБА_6
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2017 |
Оприлюднено | 27.03.2017 |
Номер документу | 65457081 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Гонтаренко Т. М.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Гонтаренко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні