Ухвала
від 13.03.2017 по справі 914/472/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

13.03.2017 р. Справа № 914/472/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Приватного підприємства Петролан , м. Львів

до відповідача: Філії Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація , м. Львів

про витребування майна з незаконного володіння, стягнення пені та штрафу

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Приватного підприємства Петролан до Філії Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація про витребування майна з незаконного володіння: 116750кг. - борошна вищого ґатунку, 91кг. - 1гатунку, 6774кг. - 2 гатунку, 12кг. - висівки, 4543кг. - зерносуміші; стягнення пені в сумі 337074грн. 76коп. за користування майном позивача за неповернення борошна; стягнення штрафу в сумі 64644грн.48коп.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.21 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Відповідачами є юридичні особи та у випадках, передбачених цим Кодексом, - фізичні особи, яким пред'явлено позовну вимогу.

Частиною 1 ст.1 ГПК України встановлено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

За змістом ст. 62 ГК України, підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст. 80 ЦК України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

У статті 55 ГК України зазначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону. (ч.ч. 2, 4 ст.64 ГК України).

Згідно ч.ч. 1, 3 ст.95 ЦК України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином філії, представництва, інші відокремлені підрозділи наділяються певною господарською компетенцією. Втім, не маючи статусу юридичної особи, такі підрозділи не наділяються самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю.

Пунктом 1.7 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" роз'яснено, що відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії N 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".

Також слід зазначити, що п.2 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. №10 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" роз'яснено, що господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Як вбачається з позовної заяви, позивач - Приватне підприємство Петролан звернувся в господарський суд з позовом, в якому визначив відповідачем Філію Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація (ідентифікаційний код 00952048; 79019, м.Львів, вул.Б.Хмельницького, 88) (яка не є юридичною особою) одноосібно без зазначення юридичної особи.

Судом встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридична особа - Державне підприємство Державна продовольчо-зернова корпорація України (ідентифікаційний код 37243279) припинило свою діяльність 18.11.2011р. Правонаступником даної юридичної особи з 18.11.2011р. є Публічне акціонерне товариство Державна продовольчо-зернова корпорація України (ідентифікаційний код 37243279). Згідно відомостей з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ в переліку відокремлених підрозділів ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України зазначено, зокрема Філію Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України Львівський комбінат хлібопродуктів (код ЄДРПОУ ВП: 37506159; місцезнаходження: ВП: 79019, м.Львів, вул.Б.Хмельницького, буд.88). Таким чином, за вказаною позивачем адресою (79019, м.Львів, вул.Б.Хмельницького, 88) знаходиться філія, яка не є юридичною особою та з іншим найменуванням, а саме Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії Хліб України Львівський комбінат хлібопродуктів .

Крім цього, судом встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом (00952048) та за місцезнаходженням (79019, м.Львів, вул.Б.Хмельницького, 88) які зазначені позивачем щодо відповідача - Філії Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація , зареєстрована інша юридична особа з іншим найменуванням, а саме Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії Хліб України Львівський комбінат хлібопродуктів .

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Зважаючи на те, що відповідач у даній справі Філія Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація не має статусу юридичної особи, а відтак даний спір не підлягає розгляду в господарських судах України.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 1, ст. 21., п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя -

УХВАЛИВ:

У прийнятті позовної заяви Приватного підприємства Петролан до Філії Державного підприємства Державна продовольчо-зернова корпорація про витребування майна з незаконного володіння: 116750кг. - борошна вищого ґатунку, 91кг. - 1гатунку, 6774кг. - 2 гатунку, 12кг. - висівки, 4543кг. - зерносуміші; стягнення пені в сумі 337074грн. 76коп. за користування майном позивача за неповернення борошна; стягнення штрафу в сумі 64644грн.48коп. - відмовити.

Позовну заяву Приватного підприємства Петролан та додані до неї документи в тому числі поштовий конверт на 95 (дев'яносто п'яти) аркушах повернути позивачу.

Суддя Іванчук С.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.03.2017
Оприлюднено28.03.2017
Номер документу65490541
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/472/17

Ухвала від 14.12.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 09.10.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 13.03.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні