ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
24 березня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2077/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
сторони в судове засідання - не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес про стягнення податкового боргу.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що за Акціонерним сільськогосподарським товариством закритого типу Прогрес рахується заборгованість по податку на доходи фізичних осіб, що складає 20944,05 грн. , яка станом на день звернення до суду є несплаченою, відтак просить задовольнити позов,та стягнути з відповідача суму заборгованості в судовому порядку.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте в прохальній частині позовної заяви міститься клопотання про розгляд справи за наявними у справі матеріалами (а.с.6).
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повернутими поштовими відправленнями.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб Іршавською райдержадміністрацією 26.12.1995 року проведено державну реєстрацію Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 13131200000000904. Місцезнаходження юридичної особи - 90134 с. Імстичево, вул. Гагаріна 24, Іршавського району, ідентифікаційний код 04639472.
Вказана вище заборгованість виникла у відповідача у зв'язку із наступним.
Відповідно до п.56.11 статті 56 Кодексу не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. Згідно п.57.1. статті 57 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.
Атом документальної позапланової виїзної перевірки Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес від 18.04.2014 р., №247 зокрема встановлено порушення: вимог пп. 168.1.2, пп.168.1.4, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст.168 та пп. а п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 - VI, у результаті чого не сплачено (не перераховано) податковим агентом податок на доходи фізичних осіб під час виплати доходу на користь фізичної особи за період, що перевірявся, на суму 3130,57 грн.; вимог пп. 168.1.1, пп.168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ, щодо неутримання та неперерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за оренду земельних ділянок у результаті чого донараховано за наслідками перевірки податку з доходу фізичних осіб в сумі 1233,00 грн.; порушено вимоги пп. б п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ, в частині не відображення громадян, які отримали дохід за ознакою доходу 106 . На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення - рішення №0002491700 від 07.05.2014 року, яким визначено зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 20437,90 грн.
На підставі пп. 129.1 ст. 129 ПКУ Акціонерному сільськогосподарському товариству закритого типу Прогрес нараховано пеню в сумі 506,15 грн.
Таким чином, станом на день розгляду даної адміністративної справи із врахуванням переплати, застосованих штрафних санкцій, нарахування пені та самостійне декларування грошових зобов'язань, загальна заборгованість Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес яка підлягає заявленню на стягнення становить: по податку на доходи фізичних осіб - 20944,05 грн.
Згідно п.57.1. статті 57 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом. У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 стаття 126 ПКУ).
Згідно ст. 95.1. орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного сільськогосподарського товариства закритого типу Прогрес (90134 с. Імстичево, вул. Гагаріна 24, Іршавського району, ідентифікаційний код 04639472) на користь відповідного бюджету податковий борг в загальній сумі 20944,05 грн.(двадцять тисяч дев'ятсот сорок чотири гривні п'ять копійок) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяМ.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2017 |
Оприлюднено | 29.03.2017 |
Номер документу | 65502098 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні