У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
м. Вінниця
27 березня 2017 р. Справа № 802/2178/16-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши заяву про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справ за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу "Колос" до Балківської сільської ради Барського району Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: товариство з обмеженою відповідальністю "Колорит Агро" (третя особа 1), ОСОБА_2 (третя особа 2), ОСОБА_1 (третя особа 3) про визнання протиправними та скасування рішень
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу "Колос" до Балківської сільської ради Барського району Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: товариство з обмеженою відповідальністю "Колорит Агро" (третя особа 1), ОСОБА_2 (третя особа 2), ОСОБА_1 (третя особа 3) про визнання протиправними та скасування рішень.
До початку розгляду справи по суті через канцелярію суду представником позивача подано заяву (вх. №6604 від 15.03.2017р.) про залишення позовної заяви без розгляду, у зв'язку з її відкликанням. Одночасно просив провести розгляд даної заяви у його відсутність.
Відповідач та третя особа (ОСОБА_1 ) в судове засідання не з'явились подавши заяви (вх. №3169 від 03.02.2016 р., №7493 від 24.03.2017 р.) про розгляд справи за їх відсутності.
Інші особи, що беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Відповідно до частини четвертої статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи подану представником позивача заяву, належне повідомлення інших осіб, що беруть участь у справі, а також процитовану вище норму, суд вважає за можливе розглянути питання про залишення позовної заяви без розгляду за відсутності останніх у відкритому судовому засіданні. При цьому, відповідно до положень статті 41 КАС України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Так, оцінюючи подану заяву, суд виходить з наступного.
Згідно пункту 5 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд.
Отже, підстави для відмови у задоволенні цього клопотання законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом.
З огляду на позицію позивача, суд позбавлений можливості продовжити розгляд справи та зобов'язаний залишити позовну заяву без розгляду.
На підставі викладеного, суд доходить висновку про задоволення заяви представника позивача та залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст.ст. 155,160, 165, 186, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
заяву представника позивача - задовольнити.
Позовну заяву залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2017 |
Оприлюднено | 30.03.2017 |
Номер документу | 65513959 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні