ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" березня 2017 р. Справа № 925/1606/16
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Довганя К.І., з секретарем судового засідання Петрик І.О. за участю представників сторін: позивача - не з'явився, перший відповідач - ОСОБА_1 за довіреністю, другий відповідач - ОСОБА_2 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Міська рекламно-інформаційна система" до Черкаської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Чистий край» про зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся з позовом в якому просить заборонити використання Черкаською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Чистий край» конструкцій у вигляді урни для сортування сміття - «клінбокси» за відсутності згоди товариства з обмеженою відповідальністю «Міська Рекламно - Інформаційна Система» .
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що його права та законні інтереси як власника права інтелектуальної власності - корисної моделі грубо порушуються, оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Міська рекламно-інформаційна система" згоди на використання винаходу (корисної моделі) у вигляді спеціальної урни для сортування сміття - клінбоксу, на підставі ліцензійної угоди ані Відповідачам, ані іншим суб'єктам господарювання не надавав.
Позивач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Представники відповідачів заперечували проти позову повністю, зазначивши, що позивачем не надано доказів, що товариство з обмеженою відповідальністю «Міська Рекламно - Інформаційна Система» має майнові права інтелектуальної власності на винахід, а саме на спеціальної урни для сортування сміття - клінбоксу. Крім того представники заперечили сам факт використання ними цих клінбоксів.
Суд, заслухавши пояснення представників відповідачів, оцінивши наявні у справі докази встановив наступне.
Товариству з обмеженою відповідальністю «Міська Рекламно-інформаційна Система» (далі по тексту - Позивач) у грудні 2016 року стало відомо про те, що на центральних вулицях міста Черкаси встановлено спеціальні урни для сортування сміття - клінбокси , які відрізняються від інших урн наявністю соціальної реклами та окремих відділень для сортування відходів, вказані конструкції розміщені на підставі рішення Черкаської міської ради.
Таким чином, на думку позивача, спеціальні конструкції розташовані Відповідачами на підставі рішення Черкаської міської ради, порушують права та законні інтереси товариства з обмеженою відповідальністю «Міська Рекламно-інформаційна Система» , як власника об'єкта права інтелектуальної власності у вигляді корисної моделі - спеціальної урни для сортування сміття, внаслідок чого Позивач має право вимагати перешкоджати неправомірному використанню об'єкта права інтелектуаль ної власності, в тому числі забороняти таке використання за відсутності згоди позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ч. 1 ст. 154 Господарського кодексу України, відносини, пов'язані з використанням у господарській діяльності та охороною прав інтелектуальної власності, регулюються Господарським кодексом України та іншими законами.
До відносин, пов'язаних з використанням у господарській діяльності прав інтелектуальної власності, застосовуються положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України та іншими законами (ч. 2 ст. 154 Господарського кодексу України).
Частиною 1 ст. 418 Цивільного кодексу України визначено, що право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений Цивільним кодексом України та іншим законом.
Право інтелектуальної власності є непорушним відповідно до ч. 3 ст. 418 Цивільного кодексу України. Ніхто не може бути позбавлений права інтелектуальної власності чи обмежений у здійсненні, крім випадків, передбачених законом.
До об'єктів права інтелектуальної власності, відповідно до ч. 1 ст. 155 ГК України, ч. 1 ст. 420 Цивільного кодексу України, зокрема, належать винаходи, корисні моделі, промислові зразки.
Особистими немайновими правами інтелектуальної власності є:
1) право на визнання людини творцем (автором, виконавцем, винахідником тощо) об'єкта права інтелектуальної власності;
2) право перешкоджати будь-якому посяганню на право інтелектуальної власності, здатному завдати шкоди честі чи репутації творця об'єкта права інтелектуальної власності;
3) інші особисті немайнові права інтелектуальної власності, встановлені законом (ч. 1 ст. 423 ЦК України).
Згідно із приписами ч. 2 ст. 423 ЦК України особисті немайнові права інтелектуаль ної власності належать творцеві об'єкта права інтелектуальної власності. У випадках, передбачених законом, особисті немайнові права інтелектуальної власності можуть нале жати іншим особам.
Майновими правами інтелектуальної власності є:
1) право на використання об'єкта права інтелектуальної власності;
2) виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності;
3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню об'єкта права ін телектуальної власності, в тому числі забороняти таке використання;
4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом, (ч. 1 ст. 424 Цивільного кодексу України).
Згідно із ч. 1 ст. 463 ЦК України суб'єктами права інтелектуальної власності на вина хід, корисну модель та промисловий зразок є:
1) винахідник, автор промислового зразка;
2) інші особи, які набули прав на винахід, корисну модель та промисловий зразок за договором чи законом.
Ст. ст. 464, 465 ЦК України визначено, що майнові права інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок належать володільцю відповідно до патенту, якщо інше не встановлено договором або законом. Майнові права інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок є чинними з дати, наступною за датою їх державної реєстрації.
Відповідно до ч.1 ст. 6, ст. 28 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» пріоритет, авторство, і право власності на винахід засвідчується патентом.
Права, що випливають з патенту, діють від дати публікації відомостей про його видачу.
Відповідно до приписів ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається . як на підставу своїх вимог чи заперечень.
В той же час, з матеріалів справи вбачається, що позивачем до матеріалів справи не додано належних доказів, що підтверджують майнові права інтелектуальної власності на корисну модель, а саме на спеціальні урни для сортування сміття - клінбокси. Крім того позивачем не подано доказів того, що саме відповідачі використовують ці клінбокси.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що у позові слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
У позові відмовити повністю.
Рішення господарського суду може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 27.03.2017 р.
СУДДЯ К.І. Довгань
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2017 |
Оприлюднено | 30.03.2017 |
Номер документу | 65536869 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Довгань К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні