Справа № 442/2149/17
Провадження № 2/442/1151/2017
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" березня 2017 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі головуючого судді - Кучаковського Ю.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дрогобицької гімназії імені ОСОБА_2 Дрогобицької міської ради Львівської області та Відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради про поновлення умов оплати праці та стягнення різниці у заробітній платі, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду із позовною заявою, в якій просить визнати незаконними дії Дрогобицької гімназії імені ОСОБА_2 Дрогобицької міської ради Львівської області та відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради щодо зменшення розміру її заробітної плати, як вчителю Дрогобицької гімназії імені ОСОБА_2 внаслідок зменшення розміру надбавки за престижність праці педагогічного працівника; поновити їй з моменту постановлення рішення у справі попередні умови праці в частині розміру надбавки за престижність праці педагогічного працівника; стягнути з відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради в її користь різницю між заробітною платою, яку вона отримувала до 12.10.2016 та після її зменшення внаслідок зміни розміру надбавки за престижність праці педагогічного працівника з 12 жовтня 2016 року по дату прийняття рішення у справі.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в статтях 119, 120 ЦПК України.
Наслідком недотримання зазначених умов є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо цей недолік не буде усунуто у строк, установлений судом, - визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 121 ЦПК України).
Враховуючи наведене, вважаю, що зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 119, 120 ЦПК України, а саме: позивачем не сплачено судовий збір.
За положеннями ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Згідно з ч. 2 ст. 79 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. У відповідності до ч. 1 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як зазначено в постанові Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 6-1121цс16 згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України „Про судовий збір» у редакції, чинній до 01 вересня 2015 року, від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин. З 01 вересня 2015 року ця категорія пільговиків звужена. Так, за п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України „Про судовий збір» у редакції, яка діє з 01 вересня 2015 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Отже, починаючи з 01 вересня 2015 року, позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України „Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 640 грн.
За подання позову з майновою вимогою про стягнення заробітної плати позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України „Про сдуовий збір» .
З прохальної частини позову вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (1. визнання незаконними дій відповідачів щодо зменшення заробітної плати; 2. поновлення попередніх умов праці) та одну вимогу майнового характеру (стягнення різниці між заробітною платою).
Однак, позовна заява, її матеріали (додатки), не містять жодного посилання на наявність доказів, відповідно до яких можна було б визначити ціну позову.
А тому, позивачу необхідно визначити ціну позову, відповідно до якої сплатити (доплатити) суму судового збору та додати до заяви оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру у розмірі 1 280 грн, який позивачу слід перерахувати на наступний рахунок: отримувач коштів - УДКСУ у м. Дрогобичі, рахунок отримувача - 31213206700014, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО - 825014, код отримувача - 38007496.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Проте позивачем у позовній заяві не було вказано ціну позову, так само як і не зазначено розміру заробітної плати, яку він просить стягнути з Відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради.
Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків заяви.
Керуючись ст.ст. 121, 210 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дрогобицької гімназії імені ОСОБА_2 Дрогобицької міської ради Львівської області та Відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради про поновлення умов оплати праці та стягнення різниці у заробітній платі - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в п'ятиденний термін з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.С. Кучаковський
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2017 |
Оприлюднено | 31.03.2017 |
Номер документу | 65572965 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Кучаковський Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні