Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел.676-311, факс 77-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"29" березня 2017 р. Справа № 927/1069/16
Кредитори:
1.Чернігівська об'єднана Державна податкова інспекція (м. Чернігів) Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 39558413, вул. Кирпоноса, 28, м. Чернігів, 14000
2.Публічне акціонерне товариство «Будіндустрія» , вул. Індустріальна, 11, м. Чернігів, 14001, код 01349644
3.Державна податкова інспекція у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області, вул. Європейська, 155, м. Полтава, 36008
4.Чернігівське об'єднане управління пенсійного фонду України, пр. Миру, 44, м. Чернігів, 14017
5.Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Приватбанк» , вул. Набережна перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094
Боржник: Публічне акціонерне товариство"Чернігівреставрація",
код ЄДРПОУ 02498056, вул. Кільцева, буд.5, м. Чернігів, 14007
Предмет спору:про порушення справи про банкрутство
Суддя М.В. Фесюра
Представники сторін:
кредитора: ОСОБА_1 довіреність № 1882/9/25-22-10-00-10 від 20.09.2016 головний державний ревізор-інспектор відділу погашення боргів Чернігівської ОДПІ;
кредитора: ОСОБА_2 довіреність № 1214/01 від 12.01.2017 головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного відділу Чернігігвського ОУПФУ;
Чернігівською об'єднаною Державною податковою інспекцією (м. Чернігів) Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області (надалі - Кредитор) подана заява про порушення справи про банкрутство публічного акціонерного товариства «Чернігівреставрація» (надалі - Боржник) на підставі ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон про банкрутство).
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 21.11.2016р. вказана вище заява прийнята до розгляду та призначено підготовче засідання.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 05.12.16 порушено провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства «Чернігівреставрація» , визнано безспірні вимоги ініціюючого кредитора - Чернігівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області до публічного акціонерного товариства «Чернігівреставрація» в розмірі 697 749 37 грн., введено процедуру розпорядження майном на строк 115 днів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3, попереднє засідання суду призначено на 30.01.17.
У відповідності до ч.10 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство публічного акціонерного товариства «Чернігівреставрація» від 05.12.16 №38088.
Ухвалою суду від 30.01.17 визнано вимоги конкурсних кредиторів, встановлено дату проведення перших зборів кредиторів та комітету кредиторів боржника, підсумкове засідання суду призначено на 01.03.17.
Боржник в підсумкове засідання суду не з'явився. Вказана вище ухвала господарського суду від 30.01.17, яка направлялась боржнику за його місцезнаходженням, внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, була повернута до суду у зв'язку з відсутністю боржника за даною адресою.
За таких обставин, боржник вважається таким, що належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення підсумкового засідання суду.
Ухвалою суду від 01.03.17 розгляд справи у підсумковому засіданні відкладено у зв'язку з виникненням необхідності визначення кандидатури ліквідатора за допомогою автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних. керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, затверджено нарахування грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_3 за виконання повноважень розпорядника майна боржника за період з 05.12.16 по 01.03.17 в розмірі 15483,87 грн., зобов'язано Чернігівську об'єднану Державну податкову інспекцію (м. Чернігів) Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області перерахувати на користь арбітражного керуючого ОСОБА_3 грошову винагороду за виконання ним повноважень розпорядника майна Публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація" в розмірі 15 483,87 грн., затверджено витрати розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 понесені за період виконання повноважень розпорядника майна в сумі 1711,18 грн.
Згідно здійсненого судом 01.03.17 запиту на визначення кандидатури ліквідатора автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, визначено арбітражного керуючого ОСОБА_4. Ухвалою суду від 02.03.17 суд зобов'язав арбітражного керуючого ОСОБА_4 надати суду заяву про його участь у даній справі. У зв'язку з надходженням від арбітражного керуючого ОСОБА_4 письмової відмови від участі у справі, судом 13.03.17 здійснено повторний запит на визначення кандидатури ліквідатора автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Згідно здійсненого судом 13.03.17 повторного запиту на визначення кандидатури ліквідатора автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, визначено арбітражного керуючого ОСОБА_5 Ухвалою суду від 15.03.17 розгляд справи у підсумковому засіданні відкладено, зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_5 надати суду заяву про його участь у даній справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом", на паперовому носії.
До початку судового засідання від арбітражного керуючого ОСОБА_5 надійшла заява про участь у справі. Суд заяву та додані документи залучив до матеріалів справи.
В судовому засіданні присутні представники фіскальної служби та пенсійного фонду не заперечили стосовно кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5 на призначення ліквідатором ПАТ "Чернігівреставрація".
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників кредиторів, суд встановив.
Як вбачається із реєстру вимог кредиторів, загальна сума грошових вимог кредиторів становить 981 617,87 грн.
Як встановлено судом, згідно наданого протоколу №1 зборів кредиторів ПАТ Чернігівреставрація , 14.02.2017 відбулись загальні збори кредиторів ПАТ Чернігівреставрація , на яких було прийнято рішення про звернення розпорядника майна з пропозицією до суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. На зборах розпорядник майна зазначив, що станом на сьогоднішній день від боржника на вимогу розпорядника майна не надійшла решта документації, яка б дозволила визначитись із фінансово-господарським станом підприємства та виявити будь-яке майно, за рахунок якого можна було б відновити платоспроможність боржника, на сьогоднішній день у боржника є всі ознаки неплатоспроможності, а саме, наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому, наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою-боржником або підтверджені виконавчими документами. Відповідно до витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №51231916 від 12.01.2017 року рухоме майно публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація", що є предметом застави відсутнє. Відповідно до інформаційної довідки з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 77892644 від 10.01.2017 розпорядник вказав на обтяження на підставі договору іпотеки № 3592 від 09.07.2008 об'єкту нерухомості загальною площею 5253,1 кв.м. за адресою: Чернігівська обл., м. Чернігів, вулиця Кільцева, будинок 5, власником якої був боржник, однак, відповідно до актуальної інформації з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 78243857 від 17.01.2017 року речових прав на нерухоме майно за адресою Чернігівська обл., м. Чернігів, вулиця Кільцева, будинок 5 у боржника відсутнє, тому і підстав внесення відповідного заставного майна до реєстру вимог кредиторів у розпорядника майна відсутні. Згідно змісту протоколу зборів комітету кредиторів №1 від 14.02.17, заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян відсутні.
На зборах комітету кредиторів розпорядник майна зазначив, що станом на сьогоднішній день від боржника на вимогу розпорядника майна не надійшла решта документації, яка б дозволила визначитись із фінансово-господарським станом підприємства та виявити будь-яке майно, за рахунок якого можна було б відновити платоспроможність боржника, на сьогоднішній день у боржника є всі ознаки неплатоспроможності, а саме, наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому, наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою-боржником або підтверджені виконавчими документами.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
У разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом (ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України).
В межах даної справи були виконані усі необхідні умови процедури розпорядження майном, своєчасно оприлюднено на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оголошення про порушення справи про банкрутство з метою виявлення кредиторів та санаторів боржника, складено реєстр заявлених вимог кредиторів, вжито заходів щодо розшуку майна боржника.
На протязі всієї стадії розпорядження майном пропозицій щодо укладення мирової угоди або санації боржника до суду не надходило.
У відповідності з ч. ч. 1, 3, 6 ст. 27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство , з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону про банкрутство , з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство , з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство визначається Положенням затвердженим Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 16.
Зважаючи на виявлену заборгованість боржника перед кредиторами, яка існує протягом тривалого часу і на момент проведення цього судового засідання не погашена, на відсутність пропозицій щодо укладення мирової угоди або санації боржника, враховуючи рішення комітету кредиторів від 14.02.2017 (до компетенції якого віднесено прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури), суд доходить до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство , у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
В силу ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство , кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Визначеною автоматизованою системою арбітражним керуючим ОСОБА_5 надано суду заяву №02/293 від 25.03.2017 року про надання згоди на участь у даній справі в якості ліквідатора боржника у справі № 927/1069/16, та в судовому засіданні присутні представники кредиторів не заперечили стосовно кандидатури останнього.
Таким чином, господарський суд вважає за можливе призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_5О,
Згідно ч. ч. 1, 3, 5 ст. 115 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Оскільки на даний час боржник не здійснює господарської діяльності, суд вважає за необхідне встановити основну грошову винагороду арбітражного керуючого в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 26, 27, 37, 38, 40, 41, 114, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація" та повноважень розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 (вул. Кар'єрна, 80, м. Київ, 03061) у справі №927/1069/16.
2.Визнати банкрутом Публічне акціонерне товариство "Чернігівреставрація" (код ЄДРПОУ 02498056, вул. Кільцева, буд.5, м. Чернігів, 14007), з наслідками, передбаченими ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
3.Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
4.Ліквідатором Публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація" призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5 (а/с - 177 м.Черкаси, 18001, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №564 від 10.04.13), та встановити арбітражному керуючому ОСОБА_5 основну грошову винагороду за виконання нею повноважень ліквідатора Публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація" в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора за рахунок коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
5.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури Публічного акціонерного товариства "Чернігівреставрація" , текст якого додається.
6. Зобов'язати ліквідатора виконати дії, передбачені ст. 38, 41-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та по закінченню ліквідаційної процедури надати суду ліквідаційний баланс та звіт про проведену роботу.
7. Копії цієї ухвали надіслати кредиторам, ліквідатору ОСОБА_5, арбітражному керуючому ОСОБА_3, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради (14032, м. Чернігів, вул. Рокосовського, 20 - а) та відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.
Суддя М.В.Фесюра
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2017 |
Оприлюднено | 31.03.2017 |
Номер документу | 65581018 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні