Ухвала
від 27.03.2017 по справі 761/9335/17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/9335/17

Провадження № 1-кс/761/5840/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , при секретарі ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУФР Головного управління ДФС у м.Києві ОСОБА_2 по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.05.2016 за №32016100000000072, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 ч. 3 КК України, про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

У провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУФР Головного управління ДФС у м.Києві ОСОБА_2 , погоджене з прокурором у кримінальному провадженні відділу прокуратури м.Києва, по матеріалам кримінального провадження, внесеного 26.04.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100110000124, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, щодо арешту майна грошових коштів, які знаходяться на банківських рахунках ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС».

Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження № 32016100000000072 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38674939), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України

Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38674939) умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість за період січень-квітень 2016 року, шляхом безпідставного включення до складу податкового кредиту сум не підтверджених відповідними первинними документами по взаємовідносинам з підприємствами ТОВ «АРТ-ТЕРРІА» (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ «ГЛОТТЕР» (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ «ГРЕЙТ-УЗ» (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ «ІСЛАНД ГР УП» (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ «ЛЮКС КОНСОРІС» (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ «РОДАГ» (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ «ТОЛЕНЗЕ» (код ЄДРПОУ 39981502), що призвело до фактичної несплати податку на додану вартість на загальну суму 3746 243 грн., що є особливо великим розміром, яка встановлена висновком експертного дослідження від 18.05.2016 №2-18/05-2016-до.

ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38674939) зареєстровано Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві 04.04.2013 № запису 10731020000024278. Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві, дата взяття на облік 05.04.2013, № 26581361505. Юридична адреса: 03680, м. Київ, Солом`янський район, вул. Солом`янська, буд. 3, кв. 918.

Проведеними заходами оперативного характеру, що відображено в рапорті оперативного співробітника встановлено, що протягом 2015-2016 рр. відповідно до податкової звітності, у ТОВ «АРТ-ТЕРРІА», ТОВ «ГЛОТТЕР», ТОВ «ГРЕЙТ-УЗ», ТОВ «ІСЛАНД ГРУП», ТОВ «ЛЮКС КОНСОРІС», ТОВ «РОДАГ» та ТОВ «ТОЛЕНЗЕ» відсутні трудові ресурси, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина, матеріали, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. Відповідно до показників податкової звітності з податку на прибуток, протягом 2015-2016 рр. суми амортизаційних відрахувань відсутні. На підприємствах в період 2015-2016 рр. доходи отримували лише одноособові директори, бухгалтери та засновники підприємств, наймані працівники відсутні. Зазначена група підприємств подає податкову звітність до податкових органів виключно у електронному вигляді, та при цьому використовують однакові IP-адреси.

У ході проведення оперативними співробітниками оглядів юридичних адрес згідно реєстраційних даних, встановлено що ТОВ «АРТ-ТЕРРІА», ТОВ «ГЛОТТЕР», ТОВ«ГРЕЙТ-УЗ», ТОВ «ІСЛАНД ГРУП», ТОВ «ЛЮКС КОНСОРІС», ТОВ «РОДАГ» та ТОВ«ТОЛЕНЗЕ» за юридичними адресами не знаходяться.

Проведеними слідчими діями по кримінальному провадженню встановлено, що ТОВ«АРТ-ТЕРРІА», ТОВ «ГЛОТТЕР», ТОВ«ГРЕЙТ-УЗ», ТОВ «ІСЛАНД ГРУП», ТОВ«ЛЮКС КОНСОРІС», ТОВ «РОДАГ» та ТОВ«ТОЛЕНЗЕ» в даній злочинній схемі по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг посідають місце «вигодотранспортуючих» підприємств, а саме являються проміжною ланкою між підприємствами «вигодонабувачами» підприємствами реального сектору економіки та підприємствами, на яких безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.

Вищезазначенні фіктивні суб`єкти підприємницької діяльності посідаючи в даній схемі ланку (ВИГОДОФОРМУЮЧИХ), (ВИГОДОТРАНСПОРТУЮЧИХ) підприємств, з метою безпідставного заниження податкових зобов`язань з ПДВ, які виникли у підприємств реального сектору економіки незаконно формують відповідний обсяг податкового кредиту з ПДВ, за рахунок «нібито» понесених витрат на сплату товарів, робіт, послуг, отриманих від фіктивних підприємств, (банкрутів), після чого з метою створення видимості здійснення господарської діяльності, вуалюючи псевдорозрахункові операції, незаконно сформований податковий кредит з ПДВ, збалансовують податковими зобов`язаннями на користь підприємств реального сектору економіки, які в даній схемі займають ланку (ВИГОДОНАБУВАЧИВ).

Таким чином, службові особи підприємств реального сектору економіки за рахунок вищезазначених псевдорозрахункових операцій, за рахунок незаконно сформованого податкового кредиту з ПДВ, який фактично «купують» у вищезазначенних фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності незаконно занижують розмір податкових зобов`язань, які підлягають сплаті до бюджету Держави, а кошти, які перераховуються ними в рахунок сплати даних псевдорозрахункових операцій, незаконно обготівковуються з банківських рахунків та повертаються службовим особам підприємств реального сектору економіки.

Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

Враховуючи вище викладене, з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, припинення злочинної діяльності, попередження збитків, що заподіюються Державі, діями щодо проведення псевдо розрахункових фінансово господарських операцій, не сплати податків підприємствами реального сектору економіку, забезпечення подальшого подання цивільного позову, у досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти, розміщені на рахунках вищезазначених СГД, а також з метою захисту економічних інтересів держави, забезпечення цивільного позову та приймаючи до уваги, що грошові кошти здобуті злочинним шляхом і підлягають поверненню до державного бюджету

В судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання та просив його задовольнити, наклавши арешт на вказані в клопотанні банківські рахунки, просив розглядати вказане клопотання без виклику особи-володільця майна, з метою унеможливити забезпечення арешту згідно ст. 172 ч. 2 КПК України.

Особа-володілець майна про розгляд клопотання не повідомлявся, оскільки майно тимчасово не вилучалось, а тому суд вважає за можливе, згідно ч.2 ст. 172 КПК України, провести розгляд клопотання у його відсутність.

Так, згідно ст.59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.

Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, крім випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму». Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, приходжу до висновку про наявність підстав для його часткового задоволення виходячи із наступного.

Відповідно до ст.170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст.167 КПК України.

Крім цього, згідно ст.98 КПК України речовими доказами визнаються гроші отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, а також гроші у будь-якій валюті готівкою або безготівковій формі, що знаходяться на банківський рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, за наявності достатніх підстав вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.

Окрім іншого, предметом кримінального правопорушення за ч.3 ст. 212 КК України, виступають грошові кошти, що підлягають сплаті до бюджету у виді відповідних податків.

При цьому, згідно наданих слідчому судді матеріалів кримінального провадження, грошові кошти, які надходять на банківські рахунки ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38674939) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , відкриті в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005), використані як засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення та є предметом кримінального правопорушення, тобто відповідають ознакам, визначеним ч.2 ст. 167 КПК України, оскільки вказані грошові кошти є предметом кримінального правопорушення, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено

Разом з тим слідчий суддя вбачає підстави для накладення арешту на грошові кошти на рахунках ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» виключно в межах встановленої досудовим розслідуванням матеріальної шкоди державі, окрім іншого не вбачається підстав для зобов*язання банківської установи надати письмову інформацію про залишок грошових коштів на вказаних рахунках на момент пред`явлення ухвали суду про накладення арешту та на кожне 25 число місяця, оскільки даний спосіб зобов*язання банківської установи не відповідає меті вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 167, 170,171, 172, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках, відкритих в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) підприємством ТОВ«НВП «СПЕЦСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38674939) - № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , в межах встановленої досудовим розслідуванням матеріальної шкоди у розмірі 3746243 грн., шляхом зупинення усіх видаткових операцій, за винятком операцій зі сплати податків, зборів (обов*язкових платежів), виплати заробітної плати співробітникам, аліментних зобов*язань.

В решті вимог за клопотанням відмовити.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя :

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.03.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу65602633
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/9335/17

Ухвала від 31.05.2017

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Паленик Ігор Григорович

Ухвала від 27.03.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні