Справа № 761/9426/17
Провадження № 2-з/761/180/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2017 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Рибака М.А.,
при секретарі Савенко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ , товариства з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА , товариства з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ та товариства з обмеженою від повільністю ГРАНД-ВМ , третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на частину майна товариства, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Шевченківського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ , товариства з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА , товариства з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ та товариства з обмеженою від повільністю ГРАНД-ВМ , третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на частину майна товариства, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Подільського районного суду міста Києва від 17.12.2014 року у справі № 758/3155/13-ц було стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 2189926,00 грн., а постановою державного виконавця Відділу ДВС Подільського РУЮ у місті Києві від 05.06.2015 року було відкрито виконавче провадження № 47733469 з примусового виконання виконавчого листа Подільського районного суду міста Києва у справі № 758/3155/13-ц. Разом із тим, за наслідками проведення виконавчих дій стало відомо, що у боржника ОСОБА_2 відсутнє майно, на яке можна було б звернути стягнення в рахунок погашення боргу перед стягувачем, а також у боржника відсутнє рухоме майно, достатнє для задоволення вимог стягувача та відсутні грошові кошти на банківських рахунках, які відомі державному виконавцю та на які можна було б звернути стягнення в рамках виконавчого провадження. А тому позивач вважав, що є всі підстави для виділу часток ОСОБА_2 в статутному капіталі ТОВ ЛІКОМ , ТОВ АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА , ТОВ СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ та ТОВ ГРАНД-ВМ та звернення стягнення на них на користь ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 149 ЦК України.
Одночасно із поданням позову, ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій він просив суд заборонити ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4) розпоряджатися (продавати, дарувати, передавати чи іншим чином відступати, відчужувати, зменшувати частку, виходити зі складу учасників, передавати у заставу) своєю часткою (її частиною) у статутному капіталі наступних товариств: Товариство з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ (код ЄДРПОУ: 21578507, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21-П), Товариство з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА (код ЄДРПОУ: 34186229, місцезнаходження: 04073, м. Київ, вул. Скляренка, буд. 9), Товариство з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ (код ЄДРПОУ: 31251957, місцезнаходження: 90453, Закарпатська обл., Хустський район, село Велятино, вул. Санаторна, буд. 2), Товариство з обмеженою відповідальністю ГРАНД-ВМ (код ЄДРПОУ: 33558879, місцезнаходження: 08114, Київська обл., АДРЕСА_1).
Заборонити суб'єктам державної реєстрації, в тому числі нотаріусам, акредитованим суб'єктам, державним реєстраторам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань будь-які зміни в частині: виходу зі складу учасників (засновників) ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), зміни розміру частки ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), обтяження частки ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), виключення з даного реєстру інформації (відомостей) про ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4) як учасника наступних товариств: Товариства з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ (код ЄДРПОУ: 21578507, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21-П), Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА (код СДРІІОУ: 34186229, місцезнаходження: 04073, м. Київ, вул. Скляренка, буд. 9), Товариства з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ (код ЄДРПОУ: 31251957, місцезнаходження: 90453, Закарпатська обл., Хустський район, село Велятино, вул. Санаторна, буд. 2), Товариства з обмеженою відповідальністю ГРАНД-ВМ (код ЄДРПОУ: 33558879, місцезнаходження: 08114, АДРЕСА_2).
Заява про забезпечення позову мотивована тим, що у випадку виходу ОСОБА_2 зі складу вказаних товариств, або будь-яким чином відчуження своїх часток у вказаних товариствах призведе до неможливості виконання судового рішення у даній справі.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Так, дослідивши матеріали цивільної справи, вивчивши заяву про забезпечення позову суд прийшов до висновку, що заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Види забезпечення позову визначені положеннями ч. 1 ст. 152 ЦПК України.
При цьому, відповідно до вимог ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Вирішуючи питання про забезпечення позову та приймаючи за ним рішення, суд зобов'язаний враховувати обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначені ним докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до п.п. 4,5,6 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків. Суд не повинен вживати таких заходів забезпечення позову, які пов'язані із втручанням у внутрішню діяльність господарських товариств.
Так, за змістом ч. 1 ст. 167 ГК України визначено, що корпоративні права - це права особи, частка якої визначається в статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Відповідно до положень статті 149 ЦК України звернення стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, за його особистими боргами допускається лише у разі недостатності у нього іншого майна для задоволення вимог кредиторів. Кредитори такого учасника мають право вимагати від товариства виплати вартості частини майна товариства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі товариства, або виділу відповідної частини майна для звернення на нього стягнення. Частина майна, що підлягає виділу, або обсяг коштів, що становлять її вартість, встановлюється згідно з балансом, який складається на дату пред'явлення вимог кредиторами. Звернення стягнення на всю частку учасника в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю припиняє його участь у товаристві.
З урахуванням вищевикладеного, вбачається, що забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4) розпоряджатися (продавати, дарувати, передавати чи іншим чином відступати, відчужувати, зменшувати частку, виходити зі складу учасників, передавати у заставу) своєю часткою (її частиною) у статутному капіталі наступних товариств: Товариство з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ (код ЄДРПОУ: 21578507, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21-П), Товариство з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА (код ЄДРПОУ: 34186229, місцезнаходження: 04073, м. Київ, вул. Скляренка, буд. 9), Товариство з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ (код ЄДРПОУ: 31251957, місцезнаходження: 90453, Закарпатська обл., Хустський район, село Велятино, вул. Санаторна, буд. 2), Товариство з обмеженою відповідальністю ГРАНД-ВМ (код ЄДРПОУ: 33558879, місцезнаходження: АДРЕСА_1) фактично є втручанням в управління господарським товариством, а також обмеженням конституційних прав учасника на розпорядження його власністю та здійснення його корпоративних прав. А тому корпоративні права боржника, які належать йому як засновнику або учаснику господарського товариства, не можуть бути об'єктом заборони або реалізації на виконання рішення суду.
Разом із тим, з наведених у заяві про вжиття заходів забезпечення позову фактів та обґрунтувань вбачається, що предмет позову по даній справі та заявлений позивачем захід забезпечення позову в частині заборони суб'єктам державної реєстрації, в тому числі нотаріусам, акредитованим суб'єктам, державним реєстраторам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань будь-які зміни в частині: виходу зі складу учасників (засновників) ОСОБА_2, зміни розміру частки ОСОБА_2, обтяження частки ОСОБА_2, виключення з даного реєстру інформації (відомостей) про ОСОБА_2 як учасника наступних товариств: ТОВ ЛІКОМ , ТОВ АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА , ТОВ СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ та ТОВ ГРАНД-ВМ , є взаємопов'язаний з предметом спору, а невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Позивачем обґрунтовано наявність зв'язку між одним із заходів до забезпечення позову та предметом позовних вимог, оскільки застосування такого заходу забезпечення позову спроможне забезпечити фактичне виконання судового рішення у випадку задоволення позовних вимог. Невжиття заходу до забезпечення позову може призвести до того, що ухиляючись від майбутнього виконання рішення суду у даній справі товариства можуть прийняти рішення та у відповідній формі здійснити його державну реєстрацію про зміни розміру часток боржника у складі вказаних товариств.
Враховуючи предмет даного позову, наведені позивачем докази та обґрунтування заявлених вимог у клопотанні щодо забезпечення позову, їх розумність та адекватність, наявність зв'язку між заходом до забезпечення позову (заборона суб'єктам державної реєстрації, в тому числі нотаріусам, акредитованим суб'єктам, державним реєстраторам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань будь-які зміни в частині: виходу зі складу учасників (засновників), зміни розміру частки, обтяження частки, виключення з даного реєстру інформації (відомостей) про ОСОБА_2 як учасника товариств) та предметом позовних вимог про звернення стягнення на частину майна товариства, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, з метою запобігання порушенню прав та охоронюваних законом інтересів позивача, вбачається підтвердженою ймовірність утруднення або унеможливлення виконання рішення суду у разі задоволення позову при невжитті заходів забезпечення позову в частині заборони суб'єктам державної реєстрації, в тому числі нотаріусам, акредитованим суб'єктам, державним реєстраторам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Обраний позивачем спосіб забезпечення позову в такий спосіб передбачений положеннями ст. 152 ЦПК України, не зупиняє діяльності відповідачів та є співрозмірним із заявленими позовними вимогами.
Відтак, суд приходить до висновку про часткове задоволення заяви про забезпечення позову.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 151-153, 209, 210 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ , товариства з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА , товариства з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ та товариства з обмеженою від повільністю ГРАНД-ВМ , третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на частину майна товариства, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі - задовольнити частково.
Заборонити суб'єктам державної реєстрації, в тому числі нотаріусам, акредитованим суб'єктам, державним реєстраторам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань будь-які зміни в частині: виходу зі складу учасників (засновників) ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), зміни розміру частки ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), обтяження частки ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4), виключення з даного реєстру інформації (відомостей) про ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса місця проживання: АДРЕСА_4) як учасника наступних товариств: Товариства з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ (код ЄДРПОУ: 21578507, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21-П), Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА (код СДРІІОУ: 34186229, місцезнаходження: 04073, м. Київ, вул. Скляренка, буд. 9), Товариства з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ (код ЄДРПОУ: 31251957, місцезнаходження: 90453, Закарпатська обл., Хустський район, село Велятино, вул. Санаторна, буд. 2), Товариства з обмеженою відповідальністю ГРАНД-ВМ (код ЄДРПОУ: 33558879, місцезнаходження: 08114, АДРЕСА_2).
В решті вимог заяви - відмовити.
Дані про стягувача: ОСОБА_1, адреса: 03057, АДРЕСА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2.
Дані про боржників: Товариство з обмеженою відповідальністю ЛІКОМ (код ЄДРПОУ: 21578507, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21-П), Товариство з обмеженою відповідальністю АВТОГАЗ-ПЛАНЕТА (код СДРІІОУ: 34186229, місцезнаходження: 04073, м. Київ, вул. Скляренка, буд. 9), Товариство з обмеженою відповідальністю СІЛЬГОСППРОМРЕКРЕАЦІЯ ТЕПЛІ ВОДИ (код ЄДРПОУ: 31251957, місцезнаходження: 90453, Закарпатська обл., Хустський район, село Велятино, вул. Санаторна, буд. 2), Товариство з обмеженою відповідальністю ГРАНД-ВМ (код ЄДРПОУ: 33558879, місцезнаходження: 08114, АДРЕСА_2).
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Строк пред'явлення до виконання ухвали суду про забезпечення позову один рік.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Шевченківський районний суд міста Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
СУДДЯ М.А. РИБАК
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2017 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65602692 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні