Справа № 444/2941/15-к
Провадження № 1-кс/444/206/2017
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Жовква Львівської області 27 березня 2017 року
Жовківський районний суд Львівської області у складі слідчого судді ОСОБА_1 , з участю прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого Жовківського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ :
Слідчий Жовківського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській област звернувся до суду з вищевказаним клопотанням. Клопотання мотивоване тим, що 05 травня 2015 року в Жовківський РВ ГУ МВС України у Львівській області надійшла заява ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_5 про підроблення документів посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 .
05 травня 2015 року заява ОСОБА_4 зареєстровано в Журналі Єдиного Обліку Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області за № 2018.
06 травня 2015 року відомості по заяві ОСОБА_4 було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015140240000537 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Зазначає, що у зв`язку з наведеним, в ході слідства виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: рішення № 7 від 25 жовтня 2012 року 16-ої сесії 6-го демократичного скликання.
Вказує, що іншими способами отримати доступ до необхідних документів не має можливості, а відтак необхідно отримати тимчасовий доступ до матеріалів вказаних документів, що знаходяться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не поступило, а тому фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питань слідчим суддею на досудовому розслідуванні не здійснюється.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання з вищевикладених підстав. Просить подання розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходяться такі речі, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення даних речей.
Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали досудового розслідування, а також заслухавши думку прокурора, слідчого, вважаю, що клопотання слід задоволити з наступних підстав.
З копії витягу кримінального провадження № 12015140240000537, вбачається, що 06.05.2015 року заяву про злочин внесено до ЄРДР.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державній влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Дане клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Слідчим наведено достатні підстави для того, щоб слухати клопотання без судового виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи зазначені у клопотанні, у зв"язку з цим суд розглядає клопотання у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Згідно з ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому суд вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення.
На підставі вищевикладеного і керуючись ст. 159, 160, 163-166, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Надати дозвіл старшому слідчому Жовківського відділення Кам`янка-Бузького відділу Головного управління Національної поліції України у Львівській області майору поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме : рішення № 7 від 25 жовтня 2012 року 16-ої сесії 6-го демократичного скликання та можливість їх вилучення.
Строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді відповідно до ст. 309 ч. 3 КПК України оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 65618636 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні