Справа № 462/5634/16-а
УХВАЛА
23 березня 2017 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді: Бориславського Ю.Л.,
за участю секретаря: Каралюс Т.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові заяву про роз'яснення резолютивної частини виконавчого листа, суд
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області звернувся в суд із заявою про роз'яснення виконавчого листа №462/5634/16-а, виданого 03.01.2017 року Залізничним районним судом м.Львова. Подану заяву мотивує тим, що виконавчий документ є незрозумілим та потребує роз'яснення.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3, яка діє на підставі довіреності від 03.03.2017 року заяву підтримала, додатково зазначила, що рішення суду повинно бути виконаним, оскільки набрало законної сили, просила заяву задовольнити.
Заявник ОСОБА_1 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду заяви , в судове засідання не з'явився, при цьому в.о. начальника відділу ОСОБА_4 подано заяву, в якій просить проводити розгляд за відсутності їхнього представника, що суд вважає можливим, оскільки неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, згідно ч.3 ст.170 КАС України не перешкоджає розглядові даної заяви.
Представники відповідача ОСОБА_5 державної реєстрації Львівської міської ради - ОСОБА_6, який діє на підставі довіреності №2902-вих-363 від 23.03.2017 року та ОСОБА_7, яка діє на підставі довіреності №2902-1060вих від 13.02.2017 року, заяву підтримали з підстав викладених доводів у ній.
Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді заяви, вивчивши заяву та представлені державним виконавцем матеріали, суд приходить до висновку, що заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі.
Згідно п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» роз'яснення рішення суду, а не ухвали, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз'яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз'ясненні рішення.
Виходячи із змісту цієї статті, роз'ясненню підлягають судові рішення у разі, якщо без такого роз'яснення їх важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання постанови суду. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення повинен відображати причинно-наслідкові зв'язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення повинна відповідати його резолютивній частині.
Метою роз'яснення судом ухваленого ним рішення є усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення щодо неоднакового тлумачення висновків суду, що перешкоджає його належному виконанню.
Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення, оскільки недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання постанови чи ухвали суду. Чіткість викладу передбачає, зокрема, що терміни, вжиті у судовому рішенні, відповідають тому змістові, що вони мають за законодавством України; такі терміни чітко співвідносяться із поняттями, які вони позначають; текст правової норми, застосованої судом, відтворюється без перефразовування і при цьому ясно, де наводиться правова норма, а де суд дає своє тлумачення її змісту. А переконливість і зрозумілість викладення змісту судових рішень забезпечується шляхом дотримання правил юридичної техніки.
Роз'яснено може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз'яснення його важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Судом встановлено, що постановою Залізничного районного суду м.Львова від 28.11.2016 року позов ОСОБА_2 .К.П. задоволено. Зобов'язано ОСОБА_5 державної реєстрації Львівської міської ради виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю 2К МЕДІА /код ЄДРПОУ - 36545129/, а саме: Місцезнаходження юридичної особи: 79021, АДРЕСА_1. та зобов'язати ОСОБА_5 державної реєстрації Львівської міської ради виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження Приватного підприємства Творчого об'єднання Галицька Ліга /код ЄДРПОУ - 35563420/, а саме: Місцезнаходження юридичної особи: 79021, АДРЕСА_1. Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції від 04.04.2014 року відкрито виконавче провадження ВП № 42757837 із виконання виконавчого листа, виданого Залізничним районним судом м. Львова за № 2-а-673/10 від 05.11.2013 року.
Постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 23.01.2017 року відкрито виконавче провадження ВП № 53261838 із виконання виконавчого листа, виданого Залізничним районним судом м. Львова за № 462/5634/16-а від 03.01.2017 року.
Також встановлено, що 08.02.2017 року на адресу відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Львівській області надійшло повідомлення ОСОБА_5 державної реєстрації Львівської області №2902-131-14-2963-2902 від 02.02.2017 року про неможливість виконання постанови Залізничного районного суду м.Львова від 28.11.2016 року з підстав передбачених п.2 ст.25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , тобто, що вказаною статтею не передбаченого такого поняття як виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю 2К МЕДІА .
Суд вважає, що при винесенні судового рішення всі ці вимоги дотримані судом і рішення суду, зокрема його резолютивна частина, є ясною і зрозумілою, такою, що не потребує роз'яснень.
Доказів того, що винесене судом рішення є незрозумілим, що перешкодить його належному виконанню, заявником не надано.
Як вбачається із поданої заяви, відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області просить роз'яснити резолютивну частину виконавчого листа.
Виходячи з вищенаведеного та враховуючи, що в розумінні ст.170 КАС України роз'ясненню підлягають судові рішення , а від так подана відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області заява про роз'яснення виконавчого листа №462/5634/16-а, виданого 03.01.2017 року Залізничним районним судом м.Львова не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.170 КАС України,
у х в а л и в:
У задоволенні заяви про роз'яснення резолютивної частини виконавчого листа відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: Ю.Л. Бориславський
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2017 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65618769 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Залізничний районний суд м.Львова
Бориславський Ю. Л.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні