ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"21" березня 2017 р.Справа № 922/4946/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
розглянувши справу
за заявою Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківської області, м. Ізюм до ТОВ "Промобладнання - 3", м. Ізюм про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 05.01.2016 р. визнано ТОВ "Промобладнання - 3" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_1
Ухвалою суду від 22.09.2016 р. відсторонено ОСОБА_1 від виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Промобладнання - 3", призначено ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалою суду від 21.03.2017р. затверджено звіт ліквідатора про нарахування йому грошової винагороди в сумі 29064,00 грн. та здійснені ним витрати по ліквідаційній процедурі в сумі 858,45 грн.
Да суду звернувся ліквідатор ОСОБА_2 з клопотанням (вх. № 9634 від 21.03.2017 р.) , в якому просить суд стягнути з Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області на його користь основну винагороду в сумі 29064,00 грн. та 858,45 грн. витрат, пов"язаних із здійсненням ліквідаційної процедури та видати наказ.
Розглянувши надану заяву та матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з частиною 1 статті 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Відповідно до частини 1 статті 98 Закону, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.
Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого та відшкодування його витрат, понесених під час виконання повноважень у справі про банкрутство, визначено положеннями статті 115 Закону.
Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 115 Закону, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття господарським судом процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора, а її розмір не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень ліквідатора. Витрати арбітражного керуючого, пов'язані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Законом.
Положеннями частини 5 статті 115 Закону визначено джерела сплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого, а саме за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Згідно з частиною 6 статті 115 Закону, кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Відповідно до частини 7 статті 115 Закону, ліквідатор щомісяця звітує перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення ліквідаційної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою суду від 17.12.2015 р. визнано грошові вимоги одного конкурсного кредитора та затверджено реєстр вимог кредиторів, який складається з вимог ініціюючого кредитора - Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківської області в розмірі 595851,0 грн. основного боргу,
Згідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 17.03.2017 р., який складається з єдиного ініціюючого кредитора - Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, затверджено наданий ліквідатором звіт про нарахування грошової винагороди ліквідатору в сумі 29064,00 грн. та здійснені ним витрати по ліквідаційній процедурі в сумі 858,45 грн.
Судом перевірений звіт про нарахування грошової винагороди ліквідатору в сумі 29064,00 грн. та здійснені ним витрати по ліквідаційній процедурі в сумі 1858,45 грн., який затверджено ухвалою суду від 21.03.2017 р.
Судом також встановлено відсутність будь-яких активів у банкрута.
З матеріалів справи вбачається, що комітетом кредитор рішення про утворення фонду для оплати грошової винагороди ліквідатору чи відшкодування його витрат не приймалося.
Суд зазначає, що оплата послуг ліквідатора за період виконання ним своїх повноважень здійснюється за рахунок коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу його майна (майнових прав), або із фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого, якщо такий створено комітетом кредиторів боржника.
При цьому, керуючись принципом пропорційності голосів кредиторів на зборах кредиторів кількості їх грошових вимог відповідно до статті 26 Закону, господарський суд вправі застосувати такий принцип до розподілу між кредиторами витрат, пов'язаних з проведенням ліквідаційної процедури (в тому числі на виплату грошової винагороди та відшкодування витрат ліквідатора), за відсутності у боржника коштів від господарської діяльності, від реалізації його майна та рішення комітету кредиторів про утворення фонду для оплати грошової винагороди ліквідатору чи відшкодування його витрат, оскільки звернення у справу про банкрутство з кредиторськими вимогами є одним із способів захисту своїх майнових прав кредиторами боржника, яке не тільки надає право конкурсному кредитору у процедурі банкрутства отримати задоволення своїх грошових вимог, але й покладає на нього певні обов'язки, як учасника конкурсного процесу, зокрема, обов'язки оплати витрат в проведенні процедури банкрутства (обов'язки з оплати грошової винагороди ліквідатора, який здійснює таку процедуру та відшкодування понесених ним витрат по ліквідаційній процедурі).
Такий висновок зроблений з дотриманням норм матеріального та процесуального права, зокрема, з вірним застосуванням положень статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та гарантій на оплату праці згідно статті 43 Конституції України, принципу верховенства права згідно статті 8 Конституції України
Такої позиції дотримується Вищий господарський суд України у постанові від 08.11.2016 р. по справі № 915/1961/14, постанові від 25.10.2016 р. у справі № 916/1625/14.
З огляду на встановлене та взявши до уваги обставини відсутності коштів від реалізації майна боржника та від його господарської діяльності на проведення ліквідаційної процедури, відсутність рішення комітету кредиторів про утворення фонду для оплати грошової винагороди ліквідатору чи відшкодування його витрат, суд дійшов висновку про покладення обов'язку зі сплати грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_2 та з відшкодування понесених ним витрат за підсумками ліквідаційної процедури у даній справі на єдиного конкурсного кредитора - Ізюмську ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, у зв"язку з чим задовольняє клопотання ліквідатора та вважає за необхідне стягнути з Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області на користь арбітражного керуючого ОСОБА_2 основну грошову винагороду за виконання обов"язків ліквідатора в сумі 29064,00 грн. та 858,45 грн. витрат ліквідатора по здійсненню ліквідаційної процедури.
Керуючисьст.ст.37-48,115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 77,86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання ліквідатора (вх. № 9634 від 21.03.2017 р.).
Стягнути з Ізюмської об"єднаної державної податкової інспекції головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (код 39799097, 64300, Харківська область, м.Ізюм, вул.Фрунзе, 32) на користь арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 216 від 20.02.2013 р. адреса: 61166, м,Харків, вул.Кримська, 6, ІПН НОМЕР_1, р/р 26205011355803 в АК "УСБ" МФО 300023) основну грошову винагороду за виконання обов"язків ліквідатора ТОВ "Промобладнання - 3" по справі № 922/4946/15 в сумі 29064,00 грн. грошової винагороди та 858,45 грн. витрат ліквідатора по здійсненню ліквідаційної процедури.
Видати наказ.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2017 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65625865 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні