Ухвала
від 29.03.2017 по справі 716/525/17
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Справа № 716/525/17

УХВАЛА

29.03.2017 рокум.Заставна

Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді -Пухарєвої О.В.,

при секретарі -Кульці О.М.,

за участю державного виконавця - Сандуляка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Заставна подання старшого державного виконавця Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи - боржника ОСОБА_2,-

В С Т А Н О В И В :

Старший державний виконавець Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина України ОСОБА_2 з тих підстав, що на виконанні в Заставнівському РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області перебуває виконавче провадження про стягнення із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_3 заборгованості в сумі 23051,20 гривень.

25.10.2016 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копія якої відправлена боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та викликано до відділу ДВС. Також боржнику надано строк для самостійного виконання рішення, однак боржником у строк наданий для самостійного виконання рішення не виконано.

З метою виконання виконавчого документу, за якими боржником є ОСОБА_2 01.11.2016 року державним виконавцем були направлені запити до управління Державної міграційної служби, щодо наявності у боржника паспорту громадянина України для виїзду за кордон; Територіального сервісного центру 7342, щодо наявності транспортних засобів у боржника; Держгеокадастру щодо наявності у боржника земельних ділянок; Заставнівського РЦЗ щодо отримання допомоги по безробіттю; до управління ПФУ в Заставнівському районі щодо отримання пенсії та заробітної плати; до Державної податкової інспекції, щодо працевлаштування та номерів рахунків у банках чи інших фінансових установах.

Згідно відповідей на дані запити встановлено, що у боржника ОСОБА_2 земельні ділянки, рахунки у банках відсутні, пенсію або допомогу по безробіттю він не отримує. Однак згідно відповіді ТСЦ за боржником ОСОБА_2 зареєстровано транспортний засіб марки Фольксваген транспортер , 2002 року випуску.

Згідно відповіді Державної прикордонної служби боржник ОСОБА_2 систематично перетинає державний кордон.

З метою недопущення відчуження боржником майна, яке може перебувати у його власності, державним виконавцем 14.12.2016 року винесено постанову про арешт та розшук майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

20.12.2016 року ОСОБА_2 було повторно викликано та письмово попереджено про кримінальну відповідальність згідно ст. 382 КК України за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрала законної сили або перешкоджання їх виконанню.

Враховуючи викладене станом на 29.03.2017 року виконавчий лист не виконано, не дивлячись на те, що державним виконавцем вжито всіх, передбачених чинним законодавством заходів примусового виконання рішень, боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням. Саме тому, просить тимчасово обмежити боржника у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа шляхом заборони перетинати державний кордон України до виконання своїх зобов'язань, покладених на нього рішенням Заставнівського районного суду.

В судовому засіданні державний виконавець подання підтримав, обґрунтував вищенаведеним та просив задовольнити. Пояснив, що рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 29.06.2016 року вирішено стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 22500 гривень у відшкодування завданої майнової шкоди та 551,20 гривень у відшкодування витрат по сплаті судового збору та видано виконавчий лист. 25.10.2016 року ним винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копія якої відправлена боржнику рекомендованим листом, проте до Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області повернувся конверт без вручення. Встановлено, що боржник ОСОБА_2 зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2, проте проживає ІНФОРМАЦІЯ_3/5в м. Чернівці на цю адресу боржнику тричі надсилалися виклики до державного виконавця, проте всі вони поверталися до Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області з відміткою Укрпошти за закінченням терміну зберігання . Додав також, що боржнику ОСОБА_2 відомо про наявність у нього заборгованості та відкриття виконавчого провадження, проте він не хоче отримувати документи з ДВС, оскільки ухиляється від виконання рішення суду. Крім того, ним встановлено, що у боржника є майно у вигляді будинку, квартири та автомобіля, проте звернути стягнення на нього він немає можливості, оскільки існують обмеження по сумі заборгованості. Звернути стягнення на доходи теж не має можливості, оскільки офіційні доходи у боржника відсутні.

Заслухавши пояснення державного виконавця, дослідивши надані докази, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, згідно ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно зі ст.2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом, і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Також ст.12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об'єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров'я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами,

визначеними в цьому Пакті.

Відповідно до ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, передбачених п.1-9 цієї статті. Пунктом 5 цієї статті передбачено, якщо підставою для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон є ухилення громадянина від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, при наявності невиконаних зобов'язань, покладених на них судовим рішенням, згідно Указу Президента України Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів від 24.03.2008р. та листа МЮ України від 06.06.08р. №25-32/507, листа Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.08р. №25-5347, є підставою для обмеження у праві виїзду особи за межі України.

Виходячи з вимог ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за поданням державного виконавця, погодженим із начальником відділу державної виконавчої служби.

Згідно п.19 ч.3 ст.18 ЗУ Про виконавче провадження виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;

Відповідно до п.7. абз.2. Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, від 30.03.2012 року №5 "Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин", питання про тимчасове обмеження у праві виїзд за межі України вирішується при виконанні судових рішень, у порядку, передбаченому ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" та ст.377-1 ЦПК України зокрема в разі доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання.

Відповідно до роз'яснень Верховного Суду України, викладених у Листі від 01.02.2013 року Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України , ухилення від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням варто розуміти як будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

Про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених Законом України Про виконавче провадження , зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.

Таким чином, для обмеження громадянина у праві виїзду за кордон за поданням державного виконавця суду необхідно встановити, що боржник вчиняє дії, які направлені на ухилення від сплати боргу, при цьому має можливості виконати своє зобов'язання.

Сам факт невиконання боржником самостійно зобов'язань не може свідчити про ухилення боржника від виконання покладених на нього судовим рішенням обов'язків.

Особа, яка має невиконані зобов'язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде встановлено протилежне.

Відповідно до положення ч.3 ст.10 ЦПК України наявність умислу та обставин, які є предметом посилання суб'єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню.

Судом встановлено, що на виконанні в Заставнівському РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області перебуває виконавче провадження по виконанню виконавчого листа Кіцманського районного суду Чернівецької області №718/651/16-ц від 06.09.2016 року про стягнення із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_3, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4 заборгованості в сумі 22500 гривень та 551,20 грн. судового збору.

25.10.2016 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження по даному виконавчому листу №718/651/16-ц від 06.09.2016 року, яке у відповідності до вимог ч. 1 ст. 28 ЗУ Про виконавче провадження на адресу місця реєстрації боржника ОСОБА_2 в с. Самушин Заставнівського району направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак до відділу ДВС повернувся конверт з відміткою Укрпошти проте, що за вказаною адресою боржник не проживає.

Згідно довідки Самушинської сільської ради №200 від 06.03.2017 року боржник ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_6, проте не проживає. Встановлено, що боржник ОСОБА_2 проживає ІНФОРМАЦІЯ_3/5в м. Чернівці. На вказану адресу боржнику тричі надсилалися виклики до державного виконавця, проте всі вони поверталися до Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області з відміткою Укрпошти за закінченням терміну зберігання .

З метою виконання виконавчого документу, за якими боржником є ОСОБА_2 01.11.2016 року державним виконавцем були направлені запити до управління Державної міграційної служби, щодо наявності у боржника паспорту громадянина України для виїзду за кордон; Територіального сервісного центру 7342, щодо наявності транспортних засобів у боржника; Держгеокадастру щодо наявності земельних ділянок; Заставнівського РЦЗ щодо отримання допомоги по безробіттю; до управління ПФУ в Заставнівському районі щодо отримання пенсії та заробітної плати; до Державної податкової інспекції, щодо працевлаштування та номерів рахунків у банках чи інших фінансових установах.

Згідно відповідей на дані запити встановлено, що у боржника ОСОБА_2 земельні ділянки, рахунки у банках відсутні, пенсію або допомогу по безробіттю він не отримує. Однак згідно відповіді ТСЦ за боржником ОСОБА_2 зареєстровано транспортний засіб марки Фольксваген транспортер , 2002 року випуску.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек. Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта боржнику ОСОБА_2 на праві власності належить земельна ділянка, площею 0, 0726 га, розташована в с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий №732108787900:01:003:2069; земельна ділянка, площею 0, 0725 га, розташована в с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий №732108787900:01:003:2070; земельна ділянка, площею 0, 0258 га, розташована в с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий №732108787900:01:003:2067; земельна ділянка, площею 0, 0226 га, розташована по вул. Романа Шухевича, 34 в м. Чернівці з цільовим призначенням для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий №7310136300:18:003:1099; земельна ділянка, площею 0, 1 га, розташована по вул. Романа Шухевича, 34 в м. Чернівці з цільовим призначенням для обслуговування житлового будинку, господарських будівель, кадастровий №7310136300:18:003:0025; житловий будинок, розташований по вул. Романа Шухевича, 34 в м. Чернівці; житловий будинок, розташований по вул. Сагайдачного, 55 в с. Самушин Заставнівського району Чернівецької області; квартира №5, розташована по вул. О. Кобилянської, 43 в м. Чернівці.

З метою недопущення відчуження боржником майна, яке може перебувати у його власності, державним виконавцем 14.12.2016 року винесено постанову про арешт та розшук майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

20.12.2016 року ОСОБА_2 було повторно викликано та письмово попереджено про кримінальну відповідальність згідно ст. 382 КК України за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрала законної сили або перешкоджання їх виконанню.

Згідно відповіді Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, упродовж 2016-2017 років ОСОБА_2 неодноразово перетинав кордон України. Зокрема останній раз ОСОБА_2 перебував за кордоном упродовж січня 2017 року

Таким чином, встановлено, що ОСОБА_2 ухиляється від виконання судового рішення, зокрема, не отримує поштову кореспонденцію з відділу ДВС, не з'являється за викликами до державного виконавця, не повідомив державного виконавця про наявність у нього у власності рухомого майна та нерухомості, не надав державному виконавцю відомостей про місцезнаходження вказаного майна та не вжив заходів для погашення заборгованості за його рахунок, що свідчить про невиконання ним обов'язків, передбачених ЗУ Про виконавче провадження і, як наслідок, призводить до неможливості виконання рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області.

На підставі встановленого суд вважає, що вжиття заходів обмеження у праві виїзду за межі України, які просить застосувати до боржника старший державний виконавець Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області ОСОБА_1, є доцільною мірою для виконання рішення суду.

Як регламентує ст.19 Закону України Про Державну прикордонну службу , на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань покладається запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів; розшук у пунктах пропуску через державний кордон та у контрольних пунктах в'їзду - виїзду осіб, які переховуються від органів досудового розслідування та суду, ухиляються від відбуття кримінальних покарань; виконання в установленому порядку інших доручень правоохоронних органів.

Саме тому, суд вважає за необхідне виконання даної ухвали доручити Державній прикордонній службі України.

Керуючись ст.ст. 210, 377-1 ЦПК України, Законом України Про виконавче провадження , ст. 6 Закону України „ Про порядок виїзду з України та вїзду в Україну громадян України , ст. 20 Закону України Про державну прикордонну службу України, суд-

У Х В А Л И В :

Подання старшого державного виконавця Заставнівського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи - боржника ОСОБА_2 задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України громадянину України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_7 без вилучення паспортного документа шляхом заборони перетинати державний кордон України до виконання своїх зобов'язань, покладених на нього рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 29.06.2016 року у виконавчому провадженні №ВП 52737610 по виконанню виконавчого листа Кіцманського районного суду Чернівецької області №718/651/16-ц від 06.09.2016 року.

Виконання ухвали доручити Державній прикордонній службі України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд Чернівецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Пухарєва О.В

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення29.03.2017
Оприлюднено06.04.2017
Номер документу65703788
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —716/525/17

Ухвала від 29.03.2017

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Пухарєва    О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні