Ухвала
від 03.04.2017 по справі 552/1944/17
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Справа № 552/1944/17

У Х В А Л А

Іменем України

про тимчасовий доступ до речей і документів

03 квітня 2017 року м. Полтава

Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержання законів у кримінальному провадженні прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержання законів у кримінальному провадженні прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В клопотанні вказував, що в провадженні СВ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебуває кримінальне провадження №32017170000000003, зареєстроване в ЄРДР 17 січня 2017 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.3 ст.212, ч.4 ст.358 КК України.

Вказував, що у ході досудового слідства встановлено, що у період з 01.01.2014 по теперішній час невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи повторно, діючи від імені засновників, керівників, головних бухгалтерів, використовували реквізити підприємств транзитно-конвертаційної спрямованості: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ), та інших фіктивних підприємств для прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків підприємствами (вигодонабувачами), шляхом використання банківських розрахункових рахунків для незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. При цьому, незаконна діяльність фіктивних підприємств забезпечувалась унаслідок придбання у підприємств реального сектору економіки, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю різними групами товарів (послуг) за готівковий розрахунок, без подальшого оприбуткування та обліку вказаних операцій, готівкових коштів унаслідок укладення нікчемних правочинів. Указана незаконна діяльність забезпечила можливість незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат з податку на прибуток суб`єктами підприємницької діяльності (вигодонабувачами).

У період з 01.01.2014 по теперішній час невстановлені досудовим розслідуванням службові особи суб`єктів підприємницької діяльності (вигодонабувачів), у т.ч. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), з метою незаконного формування податкового кредиту та одержання готівки, штучно занижуючи суму податкового зобов`язання із податку на додану вартість та завищуючи валові витрати з податку на прибуток, умисно ухилились від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, шляхом документального оформлення за завідомо підробленими офіційними документами фінансово-господарських операцій із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ) та іншими фіктивними підприємствами. При цьому, фактично указані угоди із фіктивними підприємствами є удаваними, а фінансово-господарські операції, у тому числі перерахування грошових коштів у безготівковій формі на розрахункові рахунки фіктивних підприємств, є безпідставними та спрямованими на ухилення суб`єктами господарської діяльності (вигодонабувачами) від сплати від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Додатково в ході досудового розслідування встановлено, що у період з 01.01.2014 по 28.07.2016, невстановлені досудовим розслідуванням особи, використали завідомо підробні документи податкові накладні та інші документи, по неіснуючим операціям, які складені від імені підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».

З матеріалів досудового розслідування встановлено, що зазначені підприємства з ознаками «фіктивності» посідають місце транзитних, а саме: являються проміжною ланкою у ланцюгу по перерахуванню безготівкових коштів підприємствами «вигодонабувачами» реального сектору економіки, на розрахункові рахунки підприємств, здійснюючих оптово роздрібну торгівлю різними групами товарів (послуг) за готівковий розрахунок, без подальшого оприбуткування вказаних грошових коштів, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету країни.

Одним з підприємств вигодонабувачів, задіяних у вказаній злочинній схемі являється підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , АДРЕСА_1 ), службові особи якого у відповідні звітні періоди часу з 01.01.2014 по теперішній час відображували по документах податкового та бухгалтерського обліку операції, що стосуються придбання товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) від підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Тому просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також надати дозвіл на їх вилучення.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають саме у володінні документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також що вони в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах, щодо яких внесено подання, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.

Крім того, необхідно дати розпорядження про надання можливості вилучення оригіналів документів, враховуючи, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) оригіналів документів, що стосуються проведення взаємовідносин між підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), у тому числі: договорів, угод або контрактів, з усіма додатками до них (або додатковим угодами); накладних, податкових накладних (з квитанціями про реєстрацію), видаткових накладних, товарно-транспортних накладних (або аналогічних відомостей); реєстрів виданих та отриманих податкових накладних; документів, що підтверджують придбання товару у сільськогосподарського виробника (аналізних карток, звітів 4-СГ, накладних, податкових накладних, інших документів); специфікацій, сертифікатів відповідності, паспортів якості; рахунків та рахунків-фактур; довіреностей; актів приймання-здачі (з додатками до них); документів, що підтверджують оплату, векселів, тощо, за відповідні періоди часу з 01.01.2014 по 03.04.2017, та мають значення у кримінальному провадженні.

Виконання ухвали доручити: прокурору відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , прокурору відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 , прокурору відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 , начальнику відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 ; заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 ; старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 ; старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 ; старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 ; старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 , а також іншим особам за дорученням.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

03.04.2017

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення03.04.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу65713120
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/1944/17

Ухвала від 03.04.2017

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні