Апеляційний суд Кіровоградської області
№ провадження 22-ц/781/762/17 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1 Справа №396/79/17 Доповідач Гайсюк О.В.
У Х В А Л А
20.03.2017 року суддя Апеляційного суду Кіровоградської області Гайсюк О.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 20 лютого 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання договорів оренди поновленими,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 20 лютого 2017 року позов ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання договорів оренди поновленими - задоволено.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області звернулося до апеляційного суду Кіровоградської області з апеляційною скаргою в якій заявило клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Статтею 129 Конституції України однією із основних засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з ч. 3 ст. 82 ЦПК України з підстав, зазначених у ч.1 цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Таким чином, суд відстрочує та розстрочує судові витрати, зменшує їх або звільняє від їх оплати при наявності беззаперечних доказів, які підтверджували б матеріальний стан платника.
Відповідно п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах клопотання про звільнення від сплати судового збору може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання згідно зі ст.. 10 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Враховуючи те, що Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області не надано жодних доказів на підтвердження скрутного майнового стану, який би унеможливлював сплату судового збору, клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
При вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження, встановлено, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки відповідачем за подання апеляційної скарги не сплачено судовий збір та не надано достатньої кількості копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Відповідно до роз'яснень, що містяться у п.11 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах із змінами, внесеними згідно з Постановою Вищого спеціалізовано суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 10 від 25.09.2015 року розміри ставок судового збору визначаються з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява, інша заява і скарга подані до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Це стосується, зокрема, і випадків, коли заява про забезпечення позову або доказів, апеляційна чи касаційна скарга подаються пізніше. При цьому ставки судового збору також визначаються розміром мінімальної заробітної плати, встановленої у році, коли позовну заяву, іншу заяву і скаргу було подано до суду.
Відповідно до п.13 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою). Якщо в позовній заяві об'єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов'язаних між собою, то, враховуючи, що об'єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Законом України Про державний бюджет України на 2017 рік з 01 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі 1 600 грн.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 640 грн.
Оскільки позов містить чотири вимоги немайнового характеру, розмір судового збору, який мало бути сплачено до суду першої інстанції склав 2560 грн. (640 грн.?4).
Відповідно до п.п 6, п.1, ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції ЗУ №484-VIII від 22.05.2015 р.) зі змінами, які набрали чинності з 01 вересня 2015 року за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи наведене, за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області повинно сплатити судовий збір у розмірі 2 816 грн. (2560 грн. ? 110% ).
Відповідно до ч. 5 ст. 295 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Як вбачається з апеляційної скарги, її зміст не відповідає вищезазначеним вимогам цивільно-процесуального законодавства, оскільки до апеляційної скарги не додано належної кількості копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 295 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України, згідно з якою апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 121, ч. 3 ст. 297 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відмовити Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 20 лютого 2017 року.
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 20 лютого 2017 року ? залишити без руху.
Запропонувати Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме:
1. Сплатити судовий збір в сумі 2816 грн. на рахунок: отримувач коштів УК у м. Кіровограді /м. Кіровоград/ 22030001, Банк: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, Ідентифікаційний код: 38037409, Рахунок: 31214206780002, КБКД 22030001 Судовий збір. Призначення платежу: *;101; 22030001 Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), апеляційний суд Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02894616 та надати оригінал квитанції про його сплату апеляційному суду Кіровоградської області.
2. Надати до суду апеляційної інстанції копії скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі), в якій зазначити:
У разі невиконання зазначених вимог у встановлені строки відповідачу буде повернуто апеляційну скаргу або відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Суддя Апеляційного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2017 |
Оприлюднено | 07.04.2017 |
Номер документу | 65728052 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Гайсюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні