Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
04 квітня 2017 р. № 820/1223/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Великобурлуцькому районі Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанське молоко" про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Великобурлуцькому районі Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ТОВ "Слобожанське молоко" на користь позивача заборгованість в розмірі 72269,95 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у ТОВ "Слобожанське молоко" перед Управлінням пенсійного фонду України в Великобурлуцькому районі Харківської області виникла заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2 у сумі 72269,95 грн.. Вказана заборгованість відповідачем не сплачена.
Згідно ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, дана справа розглядається у порядку скороченого провадження.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте не була ним отримана, а конверт повернувся до суду із відміткою установи поштового зв'язку про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до ч. 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження жодної заяви на адресу суду не надав.
Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Слобожанське молоко" перебуває на обліку в УПФУ в Великобурлуцькому районі Харківської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
На підприємстві відповідача працювали ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, яким призначено пенсії на пільгових умовах на підставі п. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (список №2), що підтверджується довідками, уточнюючими характер роботи.
Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400/97-ВР .
Процедура стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція).
Відповідно до п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно наданих суду копій розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", складених щодо ПАТ "Харківський верстатобудівний завод", зазначені витрати на виплату і доставку пенсій складають 72269,95 грн.
Вказані розрахунки відповідачем отримані та не оскаржені.
Згідно п.6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідач фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з серпня по грудень 2016 року у повному обсязі станом на час розгляду справи в суді, не сплатив, що підтверджується карткою особового рахунку.
Відповідно до абз. 1 ч. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управлінням Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Харкова обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до Постанови Верховного Суду України від 25.11.2015 року в разі звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості (недоїмки), яка виникла через несвоєчасне нарахування та/або сплату суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, до відносин щодо стягнення такої заборгованості (недоїмки) застосовуються положення частини п'ятнадцятої статті 106 Закону № 1058-IV. Водночас строки звернення до суду із позовом про стягнення цієї заборгованості (недоїмки), передбачені статтею 99 КАС, не застосовуються.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Великобурлуцькому районі Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанське молоко" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанське молоко" (код - 32497627; місцезнаходження: 62641, Харківська область, Великобурлуцький район, с. Катеринівка, вул. Польова, буд. 5) на користь Управління Пенсійного фонду України в Великобурлуцькому районі Харківської області (62602, Харківська область, смт Великий Бурлук, вул. Транспорта, буд. 5Б, р/р 256023012941 в ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823, код 23007602) заборгованість в сумі 72269 (сімдесят дві тисячі двісті шістдесят дев'ять) грн. 95 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Спірідонов М.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2017 |
Оприлюднено | 07.04.2017 |
Номер документу | 65738747 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Спірідонов М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні