Ухвала
від 27.03.2017 по справі 753/5409/17
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5409/17

провадження № 2-к/753/2/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" березня 2017 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого-судді ЛЕОНТЮК Л.К.

за участю секретаря ЯБЛОНСЬКОЇ І.К.

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю " МКТ - авто" про визнання та виконання рішення Економічного суду м. Мінськ на території України

встановив:

До Дарницького районного суду м. Києва з Головного територіального управління юстиції в м. Києві за вх. № 14291 від 22.03. 2017 року надійшло клопотання від Товариства з обмеженою відповідальністю " МКТ - авто" про визнання та виконання рішення Економічного суду м. Мінськ на території України.

Дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання з наступних підстав.

Згідно ст. 395 ЦПК України суд постановляє ухвалу про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання.

Відповідно до Договору між Україною та Республікою Білорусь про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах, що стосуються стягнення коштів на утримання у цивільних справах, застосовується законодавство Договірної Сторони, на території якої винесено рішення ( ч. 1, ст. 55 Конвенції).

Рішення іноземного суду вступило в законну силу і відповідно до Договору підлягає виконанню на території України. Частиною 1 ст. 309 ЦПК України передбачено, що рішення іноземного суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнародними договорами, згода на зобов"язання яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності за домовленістю з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні.

Відповідно до ст. 81 Закону України Про міжнародне приватне право в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних справах у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

Згідно із ст. 1 Закону України Про міжнародне приватне право визнання рішення іноземного суду - це поширення законної сили рішення іноземного суду на територію України в порядку, встановленому законом.

Пленум Верховного Суду України у п.1 своєї Постанови № 12 Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України від 24 грудня 1999 року визначив, що розгляд судами клопотань про визнання і виконання рішень іноземних судів є особливою формою взаємної правової допомоги, яка надається Україною та іншими державами учасницями відповідних міжнародних договорів.

Як встановлено з рішення Економічного суду м. Мінськ від 20 вересня 2016 року відповідач ТзОВ " Аргус Групп " в судове засідання не з"явився.

Згідно ст. 394 ч. 3 п 1, 2 ЦПК України, якщо міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи: 1 ) засвідчена в установленому законом порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання; 2 ) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні).

Згідно ч. 2 ст. 396 ЦПК України, якщо міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі випадки не передбачено, у задоволенні клопотання може бути відмовлено.

Пунктом 2 ч. 2ст. 396 ЦПК України передбачено, що у задоволенні клопотання може бути відмовлено якщо сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду, була позбавлена можливості взяти участь у судовому процесі через те, що їй не було належним чином повідомлено про розгляд справи.

З рішення судуЕкономічного суду м. Мінськ від 20 вересня 2016 року у справі № 2-163-25 / 2016 року, вбачається, що вказане рішення постановлено за відсутності відповідача, при цьому з довідки суду вбачається, що відповідач належним чином повідомлявся, що не може свідчити про належне повідомлення відповідача щодо розгляду справи

Відповідно до п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 грудня 1999 року Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України , відповідно до міжнародних договорів України суд відмовляє у задоволенні клопотання про визнання й виконання рішення іноземного суду у випадках,коли: відповідач не брав участі у процесі внаслідок того, що йому або його уповноваженому не було своєчасно і належним чином вручено виклик у суд.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання, при цьому, суд враховує неможливість відповідача надати свої доводи та заперечення на клопотання, у разі їх наявності через неповідомлення його належним чином про час та місце розгляду даного клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 396, 387, 293 ЦПК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 грудня 1999 року Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України ", суд

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю " МКТ - авто" про визнання та виконання рішення Економічного суду м. Мінськ на території України - відмовити.

Повернути без виконання клопотання Головного територіального управління юстиції у м. Києві, як уповноваженого органу, про надання дозволу на виконання на території України рішення суду.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ Л.К. ЛЕОНТЮК

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.03.2017
Оприлюднено11.04.2017
Номер документу65822923
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/5409/17

Постанова від 05.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 16.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 16.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 19.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 27.03.2017

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Леонтюк Л. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні