Справа № 761/3352/17
Провадження № 1-кс/761/2268/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Трубніков А.В., за участю слідчого Павловського І.М., при секретарі Вергелес Л.В., розглянувши клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення документів фінансового-господарської діяльності ТОВ Асал-Метал (код ЄДРПОУ 32879605),
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в ОВС 3 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України підполковник юстиції Павловський І.М., за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні відділу Генеральної прокуратури С.Калітенко, подав слідчому судді клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення документів, а саме податкової справи ТОВ Асал-Метал (код ЄДРПОУ 32879605), а також можливість здійснити її виїмку в оригіналі у представників Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області, які знаходяться за адресою: Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Металургів, 193.
Своє клопотання слідчий обґрунтовує тим, що у провадженні Головного слідчого управління СБ України перебувають матеріали кримінального провадження № 22016000000000026 від 11.02.16 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200, ч. 1 ч. 2 ч. 3 ст. 258-5, ч.2 ст. 364 КК України.
Як далі зазначає слідчий у клопотанні, досудовим розслідуванням встановлені факти фінансування з боку мешканців Донецької області, Дніпропетровської області та громадян Республіки Туреччина діяльності терористичній організації ДНР , яка здійснює терористичну діяльність на території Донецької області.
Зокрема, громадяни України ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, міністр фінансів ДНР ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, голова центрального республіканського банку ДНР ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, які є керівною ланкою терористичної організації ДНР , з метою фінансування та матеріального забезпечення вказаної терористичної організації та підконтрольних їй незаконних збройних формувань (НЗФ) причетних до низки терористичних актів на території України, організували схему постачання до Республіки Туреччина (далі РТ) виробів з кольорового металу та металобрухту, а також у зворотному напрямку постачання терористичній організації ДНР товарів народного вжитку, у т.ч. які використовуються під час службової діяльності представниками міністерства державної безпеки ДНР та НЗФ.
З цією метою ОСОБА_7, за вказівкою ОСОБА_5 та ОСОБА_8, з використанням потужностей та реквізитів ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ (код ЄДРПОУ 32879605) та інших підконтрольних їй суб'єктів господарської діяльності (далі СГД), які з метою прикриття протиправної діяльності нібито перереєстровані на підконтрольній українській владі території та взяті на облік у відповідних органах ДФС України проте господарську діяльність не здійснюють та звітують перед фіскальними органами про відсутність господарських операцій, як резидентів України здійснює зовнішньоекономічну діяльність через неконтрольовану ділянку державного кордону в Донецькій області.
Крім того, реквізити ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ та інших СГД фактично використовуються для відкриття рахунків в т.зв. центральному республіканському банку ДНР та небанківських кредитних організаціях Російської Федерації для перерахування грошових коштів під час здійснення вказаних незаконних фінансово-господарських операції.
Так, ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ здійснює зовнішньоекономічну діяльність з РТ, транзитом через Ростовську та Краснодарську області РФ. Предметом експорту є чушки (сировина) з кольорових металів, які вироблені на заводі ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ у м. Донецьку, та виготовляються з відпрацьованих артилерійських снарядів, які використовувалися НЗФ т.зв. ДНР для проведення терористичних актів на території України.
В зворотному напрямку в ДНР завозяться продукти харчування, сировина для виготовлення підакцизної контрафактної продукції, а також товари подвійного призначення ті інше.
Крім того, представники ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ попередньо домовившись за грошову винагороду з представниками терористичної організації ДНР в період з 16.12.16 по 19.12.16 використовуючи підроблені документи здійснили незаконне вивезення з м. Донецька через
КПВВ Мар'їнка на контрольовану українською владою територію
у м. Курахове Донецької області частину виробничої лінії ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ для обробки металів (далі обладнання), яке попередньо використовувалось для потреб терористичної організації ДНР .
В подальшому планувалось вивезення вказаного обладнання до Російської Федерації (далі РФ) на підставі фіктивних зовнішньоекономічних контрактів та інших підроблених документи щодо його походження.
Підставою для переміщення обладнання через КПВВ Мар'їнка слугував протокол Координаційного центру при Штабі АТО (далі протокол) № 428/ПР від 13.05.16, який на той час вже не діяв та не давав права на переміщення ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ будь-якого вантажу (товару) на вказаному у протоколі автомобілі та під керуванням вказаного водія, так як вже діяли інші протоколи № 632/ПР від 23.09.16 та № 738/ПР від 29.11.16,
які передбачали вивезення іншого обладнання на іншому автомобілі і під керуванням іншого водія.
Для отримання вказаних протоколів ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ подано документи в електронному та паперовому вигляді до представників Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції ДФС України (далі - ГМУОЗ АТО ДФС) за адресою: 87526, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114 (будівля ГУ ДФС України в Донецькій області) та на відповідну електронну адресу з метою створення вигляду законності вивезення з тимчасово непідконтрольної території - м. Донецька обладнання ТОВ АСАЛ-МЕТАЛ на підконтрольну територію України.
19.12.16 приблизно о 8 год. 30 хв. за сприянням співробітника спецпідрозділу Фантом Державної фіскальної служби України (далі ДФСУ) ОСОБА_9 та його підлеглих ОСОБА_10 та ОСОБА_11, які несли службу в той час на КПВВ Мар'їнка (Селідовського району Донецької області), на підставі не дійсного протоколу № 428/ПР від 13.05.16 вказане КПВВ незаконно перетнув вантажний автомобіль МАN, д.н.з. НОМЕР_1, з напівпричепом, д.н.з. НОМЕР_2, в якому знаходилось металургійне обладнання.
Допитаний як свідок ОСОБА_12 показав, що ТОВ Асал-Метал
(код ЄДРПОУ 32879605, юридична адреса: м. Донецьк, Куйбишевський район, вул. Хіміків, буд. 42Б ) 18.05.2004 взято на облік у якості платника податків ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецьк.
Директором ТОВ Асал-Метал є громадянка України ОСОБА_13 (ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженка м. Донецьк, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1), а єдиним засновником громадянин Туреччини ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_6, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2).
Разом з тим, останню податкову декларацію з податку на додану вартість (з нульовим значенням) представниками ТОВ Асал-Метал подано в червні 2014 року та взагалі в подальшому не подавалася жодна інформація про діяльність підприємства, що вказує на приховування фактичних обставин проведення ТОВ Асал-Метал незаконної господарської діяльності на території терористичної організації ДНР в м. Донецьк.
На даний час, ТОВ Асал-Метал формально знаходиться на обліку в Західно-Донецькому відділенні Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області. Взяття на облік у вищевказаному підрозділі фіскальних органів нібито здійснено автоматично (без заяви службових осіб підприємства) у зв'язку із приєднанням підрозділу ДФС з неконтрольованої української владою території, зокрема м. Донецька, до існуючого в м. Маріуполь.
Таким чином ТОВ Асал-Метал не перереєструвалось на контрольованій українською владою території, не звітує перед фіскальними органами, не закривається, а також не здійснює господарську діяльність на території України. Крім того, вказане підприємство, а також службові особи вказаного СГД, фактично знаходяться на тимчасово окупованій території,
що контролюється ДНР , сплачує т.зв. податки та збори через центральний республіканський банк ДНР , здійснює зовнішньоекономічну діяльність з підприємствами резидентами РФ та Туреччини.
Документи, що підтверджують факти не перереєстрації ТОВ Асал-Метал на території України та не взяття на облік в ОДПІ, знаходяться за адресами знаходження відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців у м. Маріуполь (Донецька обл.,
м. Маріуполь, пр. Миру, 85-А), а також у Західно-Донецькому відділенні Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області (Донецька область, м. Маріуполь, пр. Металургів, 193)
За адресою розміщення Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області знаходиться податкова справа ТОВ Асал-Метал в якій містяться документи, які підтверджують факт не перереєстрації вказаного СГД на підконтрольній українській владі території, що мають значення для встановлення істини у вказаному кримінальному провадженні.
Крім того, співробітниками ДФСУ за сприянням яких 19.01.16 здійснювалось незаконне переміщення вантажу ТОВ Асал-Метал через КПВВ Мар'їнка здійснюються дії направлені не приховування обставин вчинення вказаного злочину та знищення предметів та документів,
які в подальшому можуть використовуватися в якості речових доказів.
Без отримання інформації, що міститься в податковій справі ТОВ Асал-Метал , неможливо встановити обставини вчинення злочину та інші дані, що мають значення в кримінальному провадженні.
Так, відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
В клопотанні слідчий належним чином обґрунтовує те, що одержати в інший спосіб, без рішення суду, тимчасовий доступ до документів та їх подальше вилучення неможливо, оскільки дані документи можуть знаходитись лише у представників Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області, які знаходяться за адресою: Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Металургів, 193.
В судовому засіданні слідчий підтримав своє клопотання з підстав, викладених у ньому та просив про його задоволення.
Особа, у володінні якої знаходяться такі документи, в судове засідання не викликалась на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
За таких обставин вважаю, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного: сторона обвинувачення довела суду про наявність достатніх підстав вважати, що відповідні документи, які знаходяться у володінні представників Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області, які знаходяться за адресою: Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Металургів, 193, ці документи не становлять собою державну таємницю та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що є підставою для надання судом розпорядження про виявлення таких документів з можливістю їх вилучення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110,163-165,309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Посадовим особам Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області, яке знаходиться за адресою: Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Металургів, 193 надати тимчасовий доступ старшому слідчому в ОВС 3 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України підполковнику юстиції Павловському Івану Миколайовичу (або іншій уповноваженій особі за вказівкою чи дорученням) до речей і документів та можливість їх вилучити, а саме податкову справу
ТОВ Асал-Метал (код ЄДРПОУ 32879605).
Строк дії ухвали встановити 1 (один) місяць з дня її проголошення, тобто до 01.03.2017 року.
Роз'яснити посадовим особам Західно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС України в Донецькій області, що у відповідності до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, між тим, відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена протягом 5 днів з моменту її отримання в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа -підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя А.В.Трубніков
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65824663 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Трубніков А. В.
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Трубніков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні