Справа №: 162/1343/16-ц
п/с: 2-з/164/3/2017
У Х В А Л А
6 квітня 2017 року Маневицький районний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді Невара О.В.,
при секретарі Оліферчук І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про забезпечення позову, подану позивачем ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
29 грудня 2016 року ОСОБА_1 звернувся в Любешівський районний суд Волинської області з позовом до Судченської сільської ради Любешівського району Волинської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на ? частину нерухомого майна та визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно.
Ухвалою Любешівського районного суду Волинської області від 22.02.2017 року, яка набрала законної сили, справу за позовом ОСОБА_1 до Судченської сільської ради Любешівського району Волинської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на ? частину нерухомого майна та визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно передано за підсудністю на розгляд до Маневицького районного суду Волинської області.
6 квітня 2017 року в Маневицький районний суд Волинської області надійшла заява про забезпечення позову, подана позивачем ОСОБА_1, в якій він просив в порядку забезпечення позову накласти арешт на земельну ділянку, площею 0.2500 га (кадастровий номер 0723187200:01:001:0427), призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що по вул. Прогінській, 23 в с. Судче Любешівського району Волинської області, яка належить ОСОБА_2
Відповідно до вимог ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно ч. 1-3 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам. У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року „Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Проаналізувавши матеріали заяви про забезпечення позову, суд вважає, що вона є підставною і підлягає до часткового задоволення, оскільки невжиття заходів для забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду. Враховуючи заявлені позивачем ОСОБА_1 позовні вимоги, а також обставини, вказані в обґрунтування заяви про забезпечення позову, суд вважає за доцільне забезпечити вказаний позов шляхом заборони ОСОБА_2 вчиняти дії, спрямовані на відчуження земельної ділянки, площею 0.2500 га (кадастровий номер 0723187200:01:001:0427), призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що по вул. Прогінській, 23 в с. Судче Любешівського району Волинської області, що відповідає вимогам ст. 152 ЦПК України. При вирішенні заяви про забезпечення позову суд бере до уваги, що зазначений вид забезпечення позову є співмірним із заявленими позивачем вимогами.
На основі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 151-153, 293 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1про забезпечення позову задовольнити частково.
Заборонити ОСОБА_2 , жительці с. Судче, вул. Прогінська, 23 Любешівського району Волинської області, вчиняти дії, спрямовані на відчуження земельної ділянки, площею 0.2500 га (кадастровий номер 0723187200:01:001:0427), призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що по вул. Прогінській, 23 в с. Судче Любешівського району Волинської області.
Копію ухвали направити Любешівському районному відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області для виконання, а також ОСОБА_1 для відому.
Копію ухвали після її виконання направити ОСОБА_2
Ухвала підлягає до негайного виконання. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О.В. Невар
Суд | Маневицький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65830902 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маневицький районний суд Волинської області
Невар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні