10.09.2014 Справа № 380/1509/14-к
Провадження по справі № 1-кс/380/162/14
У Х В А Л А
Іменем України
10 вересня 2014 року слідчий суддя Тетіївського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Тетіївського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Стріжне Олександрівського району Томської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, не працюючого, освіта середня, раніше судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 ч.3 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Тетіївського РВ ГУМВС України в Київській області ОСОБА_5 звернулася до суду з клопотанням про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з метою перешкоджанню кримінальному провадженню та для забезпечення виконання ним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Прокурор клопотання слідчого підтримав, просить його задовольнити.
Підозрюваний ОСОБА_6 з клопотанням не згодний.
Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думки сторін кримінального провадження, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні СВ Тетіївського РВ ГУМВС України в Київській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014110300000306 від 08.09.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , а саме, що в період часу з 22год. 07.09.2014 року по 07год. 08.09.2014 року в с.Скибенці Тетіївського району Київської області ОСОБА_7 приїхав на автомобілі ВАЗ 21099, д.н.з. НОМЕР_1 , до магазину «Олеся», який належить ФОП « ОСОБА_8 », що по АДРЕСА_2 , шляхом пошкодження вхідних дверей магазину, проник до приміщення магазину, звідки здійснив крадіжку товарно-матеріальних цінностей.
08.09.2014 року ОСОБА_6 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що підозрюваний ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, відповідальність за який передбачена у вигляді позбавлення волі до шести років, раніше притягувався до кримінальної відповідальності, знаходячись на волі ОСОБА_6 може переховується від органів досудового розслідування, вчинити інше кримінальне правопорушення та незаконно впливати на свідків, що свідчить про неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу.
Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.
Відповідно до ч.1 ст.183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Таким чином, вирішуючи питання щодо обрання запобіжного заходу, із застосуванням якого в повній мірі буде забезпечено виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, враховуючи тяжкість злочину, в скоєні якого підозрюється ОСОБА_6 , норми п.5 ч.2 ст. 183 КПК України, згідно якої до раніше судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки, може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, вважаю за необхідне застосувати до нього виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки наявні ризики того, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, буде ухилятися від слідства та суду, перешкоджати кримінальному провадженню, незаконно впливати на свідків, може вчинити інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч.3 ст.183 КПК України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Враховуючи, що злочин, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , вчинений без застосування насильства чи погрози його застосування, не спричинив загибель людини, запобіжний захід у вигляді застави не обирався, тому вважаю за необхідне визначити підозрюваному розмір застави.
Відповідно до ч.4 ст.182 КПК України, розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст.177 цього Кодексу. Розмір застави повинен повною мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо неправомірним для нього.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.182 КПК України, розмір застави визначається у таких межах, зокрема, щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину, - від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати.
Враховуючи особу підозрюваного, його майновий стан, тяжкість злочину, наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, вважаю за необхідне визначити заставу у межах двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 24360грн., оскільки, внесення застави в такому розмірі може гарантувати виконання підозрюваним процесуальних обов`язків.
Відповідно до ч.7 ст.182 КПК України, у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.176-178,182,183,193-196,197,205,309,395 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Тетіївського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_5 про застосування щодо ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Стріжне Олександрівського району Томської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, не працюючого, освіта середня, раніше судимого, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60(шістдесят) днів.
Строк дії ухвали про застосування до ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою рахувати з моменту затримання, а саме, з 8 вересня 2014 року до 6 листопада 2014 року.
Розмір застави визначити в сумі 24360 (двадцять чотири тисячі триста шістдесят) гривень, який може бути внесено на депозитний рахунок Тетіївського районного суду Київської області №37310001002023 в ГУ ДКС України в Київській області, код ЄДРПОУ 02892244, МФО 821018, призначення платежу: застава.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі визначеному ухвалою про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на підозрюваного ОСОБА_6 наступні обов`язки: прибувати до слідчого СВ Тетіївського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_5 за першою вимогою та не відлучатися із с.Хохітва Богуславського району Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Роз`яснити, якщо ОСОБА_6 , будучи належним чином повідомлений, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить покладені ухвалою суду обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Тетіївський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2023 |
Номер документу | 65832919 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тетіївський районний суд Київської області
Лісовенко П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні