Ухвала
від 04.04.2017 по справі 757/64631/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/64631/16-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Каранда С.Г., за участю слідчого Шевчук К.О., адвокатів Ракова В.В., Селіванової А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю Небіру - Ракова Володимира Вячеславовича про скасування арешту майна,-

ВСТАНОВИВ

В провадженні Печерського районного суду м. Києва знаходиться клопотання представника ТОВ Небіру - Ракова В.В., в якому останній просить скасувати арешт, накладений на грошові кошти ТОВ Небіру , які знаходяться на рахунках № 26009000169601 від 21.03.2016 року та № 26106000169601 від 01.04.2016 року, що відкриті у ПАТ АКБ Конкорд , на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.10.2016 року (справа №757/50773/16-к).

Так, підставою застосування заходів забезпечення кримінального провадження слугувало клопотання та додані до нього письмові докази сторони кримінального провадження в особі слідчого ГСУ НП України Шевчук К.О., погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Стороженко С.В., що заявлялося в межах кримінального провадження № 32015100000000248.

Представник заявника вказує, що арешт накладено всупереч законним правам та інтересів товариства, оскільки в матеріалах справи відсутнє будь-яке кримінальне провадження, предметом якого є безпосередньо грошові кошти, розміщені на рахунках ТОВ Небіру чи товариство виступає суб'єктом такого кримінального провадження. Всупереч цьому, арешт грошових коштів, розміщених на рахунках ТОВ Небіру було накладено в рамках кримінального провадження №32015100000000248 від 02.10.2015 року, порушеного за фактом зловживань службовими особами ПАТ АКБ Конкорд без підтвердження жодним доказом причетності ТОВ Небіру до кримінальних правопорушень нібито скоєних службовими особами ПАТ АКБ Конкорд , чи обґрунтування того, що грошові кошти на вказаних рахунках є, як того вимагає ч. 1 ст. 170 КПК України, доказом злочину, підлягають спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна у вищевказаному кримінальному провадженні.

В судовому засіданні адвокати Раков В.В. та Селіванова А.Г. вказане клопотання підтримали та просили задовольнити. На підтвердження своєї позиції просили долучити до матеріалів клопотання наступні документи: копію договору суборенди № 09 від 01.01.2016 року, копію контракту № 4 від 14.01.2016 року, копії звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за 2015-2016 роки (форма № Д4), копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1 ДФ) за 2016 рік, копії податкових декларацій з податку на додану вартість за 2016 рік, копію фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва за 2015 рік, копії міжнародних товарно-транспортних накладних і митних декларацій (форми МД-2 та МД-3), копії платіжних доручень з передоплати за митне оформлення за 2016 рік.

Слідчий Шевчук К.О. проти задоволення клопотання заперечувала.

Вивчивши письмові докази по справі в їх сукупності, заслухавши думку представників заявника, слідчий суддя приходить до висновку, що письмові докази, долучені до клопотання про скасування арешту є належними та допустимими, думка представників ТОВ Небіру та правова позиція останніх заслуговують на увагу, тому вважає за необхідне задовольнити клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

В судовому засіданні представники заявника зазначили, що ТОВ Небіру не має жодного стосунку до кримінального провадження № 32015100000000248, не є пов'язаною чи афілійованою особою з ПАТ АКБ Конкорд і/або іншими юридичними особами, наведеними в ухвалі слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.10.2016 року, а тому не зрозуміло як накладення арешту на грошові кошти товариства та, в результаті дестабілізації його господарської діяльності може допомоги встановити істину у кримінальному провадженні.

Також представники заявника зазначили, що ТОВ Небіру здійснює господарську діяльність з 16.05.2003 року, має для цього всі необхідні матеріально-технічні ресурси та засоби, відповідний персонал та регулярно подає податкову та фінансову звітність відповідно до вимог чинного законодавства. Факт реальності та законності господарської діяльності ТОВ Небіру жодного разу не був спростований у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

За змістом ст. 173 КПК України слідчий суддя, вирішуючи питання про накладення арешту на майно, повинен переконатись у доведеності необхідності такого арешту та у наявності ризиків, передбачених ст. 170 КПК України. При цьому, обов'язок доведення необхідності арешту покладається на слідчого, який звернувся з клопотанням про арешт майна.

При вирішенні питання про арешт майна, слідчий суддя згідно ст. ст. 94, 132 та 172 КПК України повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір майнової шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для третіх осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Підставами для скасування заходу забезпечення кримінального провадження є такі обставини, що не перевірено та не встановлено наявності належних підстав для арешту майна; відсутні достатні докази, що вказують на вчинення особою чи особами, на майно яких слідчий просить накласти арешт, кримінального правопорушення; не встановлено розмір шкоди та питання щодо наявності цивільного позову, та співрозмірності обмеження права власності; невідповідність клопотання слідчого вимогам ст. 171 КПК України; розгляд клопотання слідчого про арешт майна за відсутності власника майна; накладення арешту на майно особи, яка не є підозрюваним у кримінальному провадженні.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час проведення досудового розслідування.

Водночас, статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Так, слідчий у клопотанні про накладення арешту зазначив, що на рахунках підприємств, відкритих у ПАТ АКБ Конкорд та інших банківських установах, співучасниками злочинів було організовано надходження безготівкових грошових коштів від вітчизняних суб'єктів підприємницької діяльності, які мали намір ухилитися від сплати податків, а також організовано надходження державних коштів від державних підприємств, з метою їх незаконного переведення в готівку та розкрадання.

Як вбачається з ухвали від 18.10.2016 року, за результатами розгляду клопотання слідчого про накладення арешту на майно, слідчий суддя дійшов висновку, що грошові кошти ТОВ Небіру , які знаходяться на рахунках, відкритих у ПАТ АКБ Конкорд , підпадають під критерії визначені ст. 98 КПК України та є свідченням об'єктивних підстав щодо можливості накладення арешту на рахунки вказаного товариства згідно положень ч. 3 ст. 170 КПК України.

Проте, допустимих та достатніх, в розумінні положень ст.ст. 84, 85, 86 КПК України, доказів, які б могли свідчити про відповідність грошових коштів на банківських рахунках відповідали критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, органом досудового розслідування для вивчення та дослідження слідчому судді не представлено.

Не містить правового обґрунтування також посилання як на підставу арешту майна забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

У випадку арешту з метою конфіскації майна, арешт накладається виключно на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, а також юридичної особи щодо якої здійснюється провадження і щодо якої може бути застосований захід кримінально - правового характеру.

Разом з тим, на момент розгляду клопотання, не було повідомлено про підозру у кримінальному провадженні службовим особам ТОВ Небіру , щодо самої юридичної особи кримінальне провадження не здійснюється.

З урахуванням викладеного та вимог, передбачених ст. 174 КПК України, слідчий суддя вважає, що клопотання представника ТОВ Небіру - Ракова В.В. про скасування арешту майна підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 309, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю Небіру - Ракова Володимира Вячеславовича про скасування арешту майна задовольнити.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.10.2016 року по справі № 757/50773/16-к на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Небіру (код ЄДРПОУ 32524723), які знаходяться на рахунках № 26009000169601 від 21.03.2016 року та № 26106000169601 від 01.04.2016 року, що відкриті у Публічному акціонерному товаристві АКБ Конкорд (МФО 307350), юридична адреса: м. Дніпро (Дніпропетровськ), площа Троїцька, 2.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.М.Карабань

Дата ухвалення рішення04.04.2017
Оприлюднено10.04.2017
Номер документу65835452
СудочинствоКримінальне
Сутьскасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —757/64631/16-к

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні