Вирок
від 30.03.2017 по справі 755/4270/17
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/4270/17

В И Р О К

іменем України

"30" березня 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю прокурора: ОСОБА_3 ,

за участю захисника: ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Дніпровського районного суду м.Києва угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором прокуратури міста Києва ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №1201710000000121 від 07 березня 2017 рокупо обвинуваченню

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, громадянина України, з вищою освітою, працюючого інженером з охорони праці у ТОВ «Сімплекс Лімітед 2000», не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

-у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_6 , відповідно до наказу №1-О від 30.11.2016 року, був прийнятий на посаду інженера з охорони праці в ТОВ «Сімплекс Лімітед 2000» (код ЄДРПОУ 34495548).

Відповідно до наказу №1-В від 01.12.2016 року, відповідальність за протипожежний стан на робочих місцях ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» (код ЄДРПОУ 34495548), згідно з Законом України «Про охорону праці» та для дотримання правил і норм безпеки по охороні праці, техніки безпеки, промислової санітарії і вибухопожежної безпеки, було покладено на ОСОБА_6

01.11.2016 року між фізичною особою підприємцем ОСОБА_7 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) та ТОВ «Сімплекс Лімітед 2000» (код ЄДРПОУ 34495548), в особі директора ОСОБА_8 , було укладено «Договір №02/11/2016» з приводу оренди земельної ділянки за адресою: м.Київ, пр.Алішера Навої, буд.1-А, для розміщення автомобільного газозаправного модуля, з метою подальшої реалізації скрапленого газу на автомобільному газовому заправному пункті (в подальшому АГЗП) за вищевказаною адресою.

Відтак, на початку січня 2017 року, ОСОБА_6 , як особа, що є відповідальною за правила безпеки в ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», розмістив по проспекту Алішера Навої, буд. 1-А, у місті Києві, автомобільний газозаправний пункт, на якому здійснювалася роздрібна торгівля скрапленим газом.

Вказані роботи у відповідності з переліком, затвердженим Наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 року № 15, є роботами з підвищеною небезпекою.

Відповідно до відповіді Головного управління Держпраці у Київській області, дозволи на АГЗП із назвою «Green Gas» ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» на виконання робіт та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеною небезпеки за адресами: м.Київ, пр.Алішера Навої, буд.1-А Головним управлінням Держпраці у Київській області не видавалися. Інформація, щодо погоджень на початок діяльності АЗГП з реалізації скрапленого газу на території міста Києва у вищезазначеного суб`єкта господарювання, в Головному управлінні Держпраці у Київській області відсутня.

Крім того, відповідно до відповіді Головного управління ДСНС України у м. Києві, суб`єкт господарювання за документами дозвільного та погоджувального характеру на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для здійснення господарської діяльності, а саме автомобільні газові заправки із назвою «Grern Gas» ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» за адресою: м.Київ, пр.Алішера Навої, буд.1-А, до Головного управління ДСНС України у м. Києві не зверталися.

Під час перевірки АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» за вищевказаною адресою встановлено, що вказаний АГЗП працює в порушення вимог законодавства про охорону праці, про об`єкти підвищеної небезпеки, про пожежну безпеку.

Вказані порушення були виявлені в ході огляду АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», проведеного за участю спеціаліста Головного управління ДСНС України у місті Києва.

Так, оглядом від 14.02.2017 року, проведеного за участю спеціаліста Головного управління ДСНС України у місті Києві на об`єкті підвищеної небезпеки АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», розташованого за адресою: м.Київ, пр.Алішера Навої, буд.1-А, виявлено численні порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в організації та здійсненні експлуатації об`єкта підвищеної небезпеки.

Зокрема, спеціалістом ГУ ДСНС у місті Києві виявлено ряд порушень правил безпеки при експлуатації АГЗП, норм Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України № 763 від 26.10.2016, а саме:

-не надані план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на АГЗП;

-на АГЗП не проведено розрахунки потреб та не забезпечено працюючий персонал засобами індивідуального захисту;

-на АГЗП не складено та не погоджено номенклатуру норм положення матеріального резерву;

-не надано комплект експлуатаційно-технічної документації на блискавкозахист АГЗП;

-на АГЗП відсутня система раннього виявлення загрози, виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей;

-на АГЗП електрощити не обладнані автоматичними системами пожежогасіння;

-не надано документацію, щодо межі вогнестійкості опори резервуару для скрапленого газу;

-АГЗП не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації з виводом сигналу від контрольно-приймального приладу на пульт централізованого пожежного спостереження;

-не надано дозвіл на експлуатацію об`єкту підвищеної небезпеки;

-не надано декларацію відповідності суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипоженого стану;

-з`єднання, відгалудження та окінцювання проводів на АГЗП не виконано за допомогою зварювання, паяння або затискачів.

Крім того, незважаючи на наявні грубі порушення, встановлені чинним законодавством, станом на 14.02.2017, АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», розташований по пр.Алішера Навої, буд. 1-А, у місті Києві, продовжує здійснювати господарську діяльність по реалізації скрапленого газу населенню.

Сукупність вищезазначених порушень вимог нормативно-правових актів створило реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків для осіб, які працюють в безпосередній близькості до АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», а також на самій АГЗП, розташованій по пр.Алішера Навої, буд.1-А, у місті Києві.

Відповідно до п.21 Постанови Пленуму Верховного Суду України№ 7 від 12.06.2009 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини проти безпеки виробництва», «загроза загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків» необхідно розуміти такі зміни у стані виробничих об`єктів, внаслідок яких виникає реальна небезпека життю людей, або реальна небезпека заподіяння (настання) шкоди благам.

Усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, а також те, що вказані роботи є роботами з підвищеною небезпекою, ОСОБА_6 будучи особою, яка зобов`язана дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, діючи зі злочинною необережністю, проявляючи бездіяльність та не виконуючи дії, спрямовані на дотримання вимог нормативних актів, що містять правила виконання відповідних робіт, не вчинив дій, які міг і зобов`язаний був виконати.

Вищенаведене спричинило такі зміни в стані виробничих об`єктів, внаслідок чого виникла висока ймовірність початку дії шкідливих, потенційно небезпечних факторів, таких як витік газу, загорання газоповітряної суміші, вибух, руйнування споруд, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Крім того, 30.12.2016 року між приватним підприємством «Валді-2004» в особі директора ОСОБА_9 та ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» (код ЄДРПОУ 34495548), в особі директора ОСОБА_8 , укладено Договір оренди торгівельної площі за адресою: м.Київ, вул.Т.Драйзера, буд.1, для розміщення автомобільного газозаправного модуля, з метою подальшої реалізації скрапленого газу на автомобільному газовому заправному пункті (в подальшому АГЗП) за вищевказаною адресою.

Відтак, на початку січня 2017 року, ОСОБА_6 , як особою, що є відповідальною за правила безпеки в ТОВ «Сімплекс Лімітед 2000», було розміщено по вулиці Т.Драйзера, буд.1, автомобільний газозаправний пункт, на якому здійснювалася роздрібна торгівля скрапленим газом.

Вказані роботи у відповідності з переліком, затвердженим Наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 року № 15, є роботами з підвищеною небезпекою.

Відповідно відповіді з Головного управління Держпраці у Київській області, дозволи на АГЗП із назвою «Green Gas» ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» на виконання робіт та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеною небезпеки за адресами: м. Київ, вул. Т. Драйзера, буд. 1, Головним управлінням Держпраці у Київській області не видавалися. Інформація, щодо погоджень на початок діяльності АЗГП з реалізації скрапленого газу на території міста Києва у вищезазначеного суб`єкта господарювання, в Головному управлінні Держпраці у Київській області відсутня.

Крім того, відповідно до інформації Головного управління ДСНС України у м. Києві, суб`єкт господарювання за документами дозвільного та погоджувального характеру на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для здійснення господарської діяльності, а саме автомобільні газові заправки із назвою «Grern Gas» ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» за адресами: м.Київ, вул.Т.Драйзера, буд.1, до Головного управління ДСНС України у м. Києві не зверталися.

Під час перевірки АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» за вищевказаною адресою встановлено, що вказаний АГЗП працює в порушення вимог законодавства про охорону праці, про об`єкти підвищеної небезпеки, про пожежну безпеку.

Вказані порушення були виявлені в ході огляду АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000» за участю спеціаліста Головного управління ДСНС України у місті Києва та спеціаліста Головного управління Держпраці у Київській області та зафіксовані протоколом огляду місця події.

Так, відповідно до протоколу огляду від 14.02.2017 року, проведеного за участю спеціаліста Головного управління ДСНС України у місті Києві та спеціаліста Головного управління Держпраці у Київській області на об`єкті підвищеної небезпеки АГЗП ТОВ «Сімплекс Лімітед 2000», розташованого за адресою: м.Київ, вул.Т.Драйзера, буд.1, виявлено численні порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в організації та здійсненні експлуатації об`єкта підвищеної небезпеки.

Зокрема, спеціалістом ГУ ДСНС у місті Києві виявлено ряд порушень правил безпеки при експлуатації АГЗП, норм Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України № 763 від 26.10.2016, а саме:

-не надані план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій на АГЗП;

-на АГЗП не проведено розрахунки потреб та не забезпечено працюючий персонал засобами індивідуального захисту;

-на АГЗП не складено та не погоджено номенклатуру норм положення матеріального резерву;

-не надано комплект експлуатаційно-технічної документації на блискавкозахист АГЗП;

-на АГЗП відсутня система раннього виявлення загрози, виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей;

-на АГЗП електрощити не обладнані автоматичними системами пожежогасіння;

-не надано документацію, щодо межі вогнестійкості опори резервуару для скрапленого газу;

-АГЗП не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації з виводом сигналу від контроньно-приймального приладу на пульт централізованого пожежного спостереження;

-не надано дозвіл на експлуатацію об`єкту підвищеної небезпеки;

-не надано декларацію відповідності суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипоженого стану;

-відстань від АГЗП до окремо розташованих будівель не відповідає вимогам чинного законодавства.

Крім того, під час огляду АГЗП, розташованої за адресою: м.Київ, вул.Т.Драйзера, буд.1, спеціалістом ГУ Держпраці у Київській області виявлено ряд порушень правил безпеки при експлуатації АГЗП, Державних будівельних норм газопостачання В.2.5-20-2001 (наказ Кабінету Міністрів України №285 ВІД 15.05.2015), а саме:

-на АГЗП відсутнє заземлення блоків;

-на АГЗП не опломбовані запобіжні клапани ємностей для зберігання скрапленого газу, що свідчить про не проведення їх перевірки;

-на АГЗП ємності для зберігання скрапленого газу не мають маркувань про проведення їх опосвідчення;

-заправні рукави колонок на АГЗП не мають маркувань про проведення їх випробування;

-територія АГЗП належним чином не огороджена;

-на АГЗП електрообладнання виконано не у вибухозахищений спосіб (герметизація за допомогою ізоляційної стрічки).

Разом з тим, незважаючи на наявні грубі порушення, встановлені чинним законодавством, станом на 14.02.2017 АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», що розташований по вул.Т.Драйзера, буд.1, у місті Києві, продовжує здійснювати господарську діяльність по реалізації скрапленого газу населенню.

Сукупність вищезазначених порушень вимог нормативно-правових актів створило реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків для осіб, які працюють в безпосередній близькості до АГЗП ТОВ «Сімплекс-Лімітед 2000», а також на самій АГЗП, розташованій по вул.Т.Драйзера, буд.1, у місті Києві.

Відповідно до п.21 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 12.06.2009 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини проти безпеки виробництва», «загроза загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків» необхідно розуміти такі зміни у стані виробничих об`єктів, унаслідок яких виникає реальна небезпека життю людей, або реальна небезпека заподіяння (настання) шкоди благам.

Усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, а також те, що вказані роботи є роботами з підвищеною небезпекою, ОСОБА_6 , будучи особою, яка зобов`язана дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, діючи із злочинною необережністю, проявляючи бездіяльність та не виконуючи дії, спрямовані на дотримання вимог нормативних актів, що містять правила виконання відповідних робіт, не вчинив дій, які міг і зобов`язаний був виконати.

Вищевикладене спричинило такі зміни в стані виробничих об`єктів, внаслідок чого виникла висока ймовірність початку дії шкідливих, потенційно небезпечних факторів, таких як витік газу, загорання газоповітряної суміші, вибух, руйнування споруд, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Таким чином, ОСОБА_6 своїми умисними діями вчинив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, будучи особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.272 КК України.

15 березня 2017 року між прокурором прокуратури міста Києва ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_6 за участю захисника ОСОБА_4 в порядку, передбаченому ст.ст.468,469та472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачений ОСОБА_6 дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого ОСОБА_6 за ч.1 ст.272 КК України, при цьому обвинувачений ОСОБА_6 у повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення.

Також, сторонами угоди визначене узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_6 повинен понести за вчинення ним кримінального правопорушення, а саме:

-за ч.1 ст.272 КК України у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, в угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченому.

Розглядаючи, в порядку встановленому п.1 ч.3 ст.314 КПК України, питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Так, відповідно до вимог ст.ст.468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Прокурор в судовому засіданні, вважаючи, що при укладення даної угоди дотримані вимоги і правила кримінального процесуального кодексу України та кримінального кодексу України, просить суд затвердити дану угоду і призначити обвинуваченому узгоджене в угоді покарання та інші, передбачені угодою заходи.

Обвинувачений та його захисник в судовому засіданні також просили вказану угоду, укладену з прокурором, затвердити та призначити узгоджену в ній міру покарання та інші, передбачені угодою заходи, при цьому обвинувачений ОСОБА_6 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, в обсязі обвинувачення, дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання, а також інших заходів у разі затвердження угоди, при цьому зазначив, що здатний реально виконати взяті на себе, відповідно до угоди, зобов`язання.

Крім того, при вирішенні питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд враховує, що злочин, передбачений ч.1 ст.272 КК України, у вчиненні якого ОСОБА_6 беззастережно визнав себе винуватим, відповідно до вимог ст.12 КК України є злочином середньої тяжкості.

Разом з тим, суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому, судом з`ясовано, що ОСОБА_6 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, визначені в п.1 ч.4 ст.474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст.476 КПК України.

На підставі викладеного, виходячи з того, що умови угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_6 , відповідають вимогам кримінального процесуального кодексу України та кримінального кодексу України, суд приходить до висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди.

За таких обставин, суд вважає доведеним в судовому засіданні, що ОСОБА_6 своїми умисними діями, вчинив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, будучи особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.272 КК України.

Обставиною, яка пом`якшує покарання ОСОБА_6 є щире каяття обвинуваченого.

Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_6 немає.

Речові докази по справі: цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 10м3 для зберігання скрапленого газу 61115/1; скраплений газ масою 6440 літрів; агрегатний насос №АН025119; заправну колонку без маркування та номерів; заправну колонку №481506/122; цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 5м3 для зберігання скрапленого газу №57868; цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 5м3 для зберігання скрапленого газу №57872; скраплений газ масою 4380 літрів; дві заправні колонки без маркування та номерів які передані на зберігання ТОВ «Еко Газ Трейдінг» слід повернути законному власнику.

Процесуальних витрат у справі немає.

Керуючись вимогами ст.ст.314ч.1, 373, 374, 469, 472, 473, 474, 475 КПК України, суд,-

засудив:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 15 березня 2017 року у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201710000000121 від 07 березня 2017 року, укладену між прокурором прокуратури міста Києва ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_6 .

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 15 березня 2017 року покарання, у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень в доход держави.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_6 не обирався.

Речові докази по справі: цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 10м3 для зберігання скрапленого газу 61115/1; скраплений газ масою 6440 літрів; агрегатний насос №АН025119; заправну колонку без маркування та номерів; заправну колонку №481506/122; цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 5м3 для зберігання скрапленого газу №57868; цистерну (резервуар) білого кольору об`ємом 5м3 для зберігання скрапленого газу №57872; скраплений газ масою 4380 літрів; дві заправні колонки без маркування та номерів які передані на зберігання ТОВ «Еко Газ Трейдінг» слід повернути законному власнику.

Процесуальних витрат у справі немає.

Вирок може бути оскаржено, з підстав, передбачених ст.394 КПК України, до Апеляційного суду м.Києва через Дніпровський районний суд м.Києва протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.03.2017
Оприлюднено03.03.2023
Номер документу65836045
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —755/4270/17

Вирок від 30.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марченко М. В.

Ухвала від 21.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марченко М. В.

Ухвала від 21.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марченко М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні