СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/496/17
Провадження № 2/306/316/17
Рядок статзвіту № 49
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( з а о ч н е )
06.04.2017 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі :
головуючого - судді : Вінер Е.А.
з секретарем : Фалес Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сваляві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів посилаючись на те, що 16 вересня 2014 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем у відділі реєстрації актів цивільного стану Свалявського районного управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 70. Від шлюбу в подружжя народилося двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Сімейне життя з відповідачем не складається, між ними відсутнє взаєморозуміння та повага, сумісне проживання припинено. Діти проживають разом з позивачем, відповідач ухиляється від утримання дітей, належної матеріальної допомоги добровільно не надає. В зв»язку з вищевикладеним просить розірвати шлюб.Після розірвання шлюбу залишити шлюбне прізвище Лікаренко.Стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини всіх доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання заяви до суду.
Позивач в судове засідання не з»явилася, проте надала суду заяву, в якій просить розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити ( а.с.20 ).
Відповідач в судове засідання не з»явився в черговий раз, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно і належним чином (а.с.7,18).
Відповідно до 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до слідуючого висновку.
Правовідносини між сторонами регулюються Сімейним кодексом України.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 16 вересня 2014 року (а.с.3). Від перебування в шлюбі в подружжя ОСОБА_4 народилося двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6,7).
Статтею 112 ч.2 Сімейного кодексу України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Враховуючи те, що позивач наполягає на розірванні шлюбу, примирення не бажає, суд приходить до висновку, що шлюб необхідно розірвати та після розірвання шлюбу позивачу залишити шлюбне прізвище «Лікаренко » .
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов»язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 182 ч.2 СК України передбачено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст.183 ч.1 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Абзацом 3 п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» встановлено право суду при визначенні розміру аліментів враховувати стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, діючої на Україні з 27 вересня 1991 року "держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей".
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що оскільки відповідач не надає належної допомоги на утримання дітей, домовленості між сторонами про добровільне виконання відповідачем свого обов»язку не досягнуто, а тому з ОСОБА_2 необхідно стягувати аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини всіх доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму .
Відповідно до ст.367 ч.2 ЦПК України, суд вважає за можливе допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів.
У відповідності до ст.88 ЦПК України з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 640 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 15, 30, 57, 60, 88, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 112, 113, 180-183 Сімейного Кодексу України, ст. 367 ч.2 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»суд
Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 16 вересня 2014 року зареєстрованогоу відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Свалявського районного управління юстиції у Закарпатській області, актовий запис № 70 розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити шлюбне прізвище «Лікаренко» .
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання дітей : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму, починаючи з 10 березня 2017 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок гривень) на рахунок: Банк ГУДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, одержувач: Державний Свалявський район 22030101, ЄДРПОУ одержувача: 37916934, р/р 31212206700233, призначення платежу «судовий збір, код 02896354, п. 1.1» .
Рішення суду підлягає до негайного виконання в частині стягнення аліментів .
Заочне рішення може бути переглянуто Свалявським районним судом Закарпатської області за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем на рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд Закарпатської області.
ГОЛОВУЮЧИЙ Е.А.Вінер
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65838234 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Вінер Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні