Постанова
від 05.04.2017 по справі 320/429/17-п
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу Справа №

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний № 320/429/17-п Головуючий в 1 інстанції Горбачова Ю.В.

Провадження №33/778/282/17 Доповідач в 2 інстанції Дадашева С.В.

Категорія ст.172-7 КУпАП

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2017 року місто Запоріжжя

Суддя Апеляційного суду Запорізької області Дадашева С.В., вирішуючи питання щодо прийняття до розгляду апеляційної скарги прокурора Мелітопольської місцевої прокуратури Щербини О.О. на постанову Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 06 березня 2017 року, якою провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, закрито на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

прокурор Мелітопольської місцевої прокуратури Щербина О.В. звернулась до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на вищевказану постанову суду першої інстанції.

В апеляційній скарзі прокурор просить постанову суду щодо ОСОБА_3 скасувати, прийняти нову постанову про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, з накладенням стягнення у виді штрафу, з урахуванням положень ст.36 КУпАП, та позбавити ОСОБА_3 права обіймати певні посади відповідно до положень ч.5 ст.30 КУпАП.

Окрім того, в апеляційній скарзі прокурор посилається на ст.250 КУпАП та на листи Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільний і кримінальних справ від 30 квітня та 12 травня 2016 року щодо застосування норм КУпАП, як на правову підставу звернення з апеляційною скаргою у даній справі.

Зазначена апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.

Відповідно до положень ст.250 КУпАП, на які посилається прокурор, при здійсненні нагляду за додержанням і правильним застосування законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення прокурор має право, в т.ч., оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення.

Разом з цим, за змістом ч.1 ст.287 КУпАП (в редакції зі змінами від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ), постанова в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором лише у випадках, передбачених частиною 5 ст.7 цього Кодексу, якою передбачено, що прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Положення ч.1 ст.287, та ч.5 ст.7 КУпАП кореспондуються з положеннями п.4 ч.1 ст.2 Закону України Про прокуратуру , відповідно до якого, однією із функцій прокуратури є нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Повноваження прокурора при здійсненні такого нагляду визначені ст.26 даного Закону і спрямовані на захист прав і свобод особи, яка примусово тримається в будь-яких місцях згідно з судовим рішенням або рішенням адміністративного органу.

Втім, оскаржуваною постановою заходи примусового характеру, пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян, не застосовувались.

Тобто, в даному випадку прокурор не наділений функцією нагляду у відповідності до ч.5 ст.7 КУпАП, та не має законодавчо визначених повноважень на оскарження судового рішення згідно з положеннями ч.1 ст.287 КУпАП та ч.2 ст.294 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі Щокін проти України визначено концепцію якості закону, з вимогою, щоб він був доступним для зацікавлених осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні. Відсутність в національному законодавстві необхідної чіткості та точності, які передбачали можливість різного тлумачення такого питання, порушує вимогу якості закону . В разі, коли національне законодавство припустило неоднозначне або множинне тлумачення прав та обов'язків осіб, національні органи зобов'язані застосовувати найбільш сприятливий для осіб підхід. Тобто вирішення колізій у законодавстві завжди тлумачиться на користь особи.

В апеляційній скарзі прокурор порушує питання про погіршення становища ОСОБА_3

Частиною другою статті 294 КУпАП визначено вичерпний перелік осіб, які наділені правом на апеляційне оскарження. Прокурор, як учасник провадження у справах про адміністративні правопорушення, виключений із зазначеного переліку суб'єктів апеляційного оскарження на підставі Закону України від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ, шляхом внесення змін у ч.2 ст.294 КУпАП.

Ухвалою Конституційного Суду України від 08 грудня 2015 року за №49-у/2015 у справі №2-43/2015 встановлено неузгодженість положень ч.5 ст.7, ст.250, ч.1 ст.287, та ч.2 ст.294 КУпАП щодо повноважень прокурора оскаржувати постанови суду у справах про адміністративне правопорушення. Усунення таких розбіжностей може бути вирішене лише у законодавчому порядку.

Таким чином, виходячи зі змісту ч.2 ст.294 КУпАП, враховуючи, що апеляційну скаргу подано особою, яка не наділена правом апеляційного оскарження у даній справі, зазначена апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала - прокурору Мелітопольської місцевої прокуратури Щербині О.О.

Керуючись ст.294 КУпАП, суд апеляційної інстанції

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу, подану на постанову Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 06 березня 2017 року, якою провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 закрито на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, повернути прокурору Мелітопольської місцевої прокуратури Щербині О.В.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її винесення й оскарженню не підлягає.

Суддя Апеляційного суду

Запорізької області С.В. Дадашева

СудАпеляційний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення05.04.2017
Оприлюднено12.04.2017
Номер документу65838837
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —320/429/17-п

Постанова від 05.04.2017

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Запорізької області

Дадашева С. В.

Постанова від 24.03.2017

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Запорізької області

Дадашева С. В.

Постанова від 06.03.2017

Адмінправопорушення

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Горбачова Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні