ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А 06 квітня 2017 року м. Київ № 826/17474/16 Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" щодо скасування заходів реагування в адміністративній справі за позовомГоловного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві доТовариства з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" прозастосування заходів реагування, ВСТАНОВИВ: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" про застосування заходів реагування. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13.03.2017 постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.01.2017 залишено без змін, якою адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві задоволено повністю. Застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень Товариства з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" (код ЄДРПОУ 37533250) за адресою: вул. Академіка Білецького, 34, у місті Києві. 15.03.2017 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява відповідача про скасування заходів реагування. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.03.2017 призначено судове засідання щодо вирішення заяви про скасування заходів реагування. У судовому засіданні 03.04.2017 суд відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив продовжити розгляд заяви щодо скасування заходів реагування в порядку письмового провадження. Пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій затвердженого указом Президента України № 20/2013 від 16.01.2013 встановлено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України (далі - Міністр). ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності. Пунктом 3 зазначеного Положення встановлено, що основними завданнями ДСНС України, зокрема, є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб. Згідно з підпунктом 50 пункту 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій затвердженого указом Президента України № 20/2013 від 16.01.2013 ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань організовує і здійснює безпосередньо та через свої територіальні органи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства. Таким чином, Державна служба України з надзвичайних ситуацій є органом уповноваженим здійснювати безпосередньо та через свої територіальні органи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання. Позивачем факт повного усунення відповідачем порушень пожежної безпеки, згідно переліку порушень указаних по акту № 193 від 31.10.2016, встановлено не було. При цьому суд звертає увагу на те, що положеннями чинного законодавства, зокрема статті 4 Закону України ""Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" єдиною підставою для скасування заходів реагування визначено встановлення факту усунення порушень, які стали підставою для застосування заходів регаування. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для скасування заходів застосованих постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.01.2017 у справі №826/17474/16 та задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" про скасування заходів реагування. Керуючись частиною четвертою статті 160, статтею 1832 Кодексу адміністративного судочинства України суд,- У Х В А Л И В: 1.Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Хладик-Україна" у задоволенні заяви про скасування заходів реагування. 2. Копію ухвали направити сторонам. 3. Ухвала оскарженню не підлягає. Суддя О.П. Огурцов
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65854759 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Огурцов О.П.