Справа № 583/499/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2017 року м. Охтирка Сумської області
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в особі:
головуючого - судді КОВАЛЬОВОЇ О.О.
при секретарі БАЙДАЛЕНКО О.О.
без участі осіб, що беруть участь у розгляді справи, без фіксації розгляду справи технічним комплексом Камертон , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Височанської сільської ради Охтирського району Сумської області
про визнання права власності в порядку спадкування
в с т а н о в и в:
06.03.2017 року до суду звернулася позивачка з позовом. Вимоги мотивувала тим, що 10.02.2011 року помер її чоловік ОСОБА_2, якому за життя була передана у власність земельна ділянка площею 0,50 га. для ведення особистого селянського господарства, розташована на території Височанської селищної ради Охтирського району Сумської області. Померлий ОСОБА_2 за життя правовстановлюючі документи на вказану земельну ділянку не отримував.
Посилаючись на викладене, позивачка просила визнати визнати за нею право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,50 га. з цільовим призначенням - ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Височанської сільської ради, Охтирського району Сумської області, після смерті ОСОБА_2, померлого 10.02.2011 року.
Позивачка та її представник, будучи належним чином сповіщеними про час та місце розгляду справи, в судові засідання не прибули, подали заяву про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримали.
В судове засідання представник відповідача не прибув, подав заяву про розгул справи у його відсутність, проти задоволення позовної заяви не заперечував.
Суд, дослідивши матеріали справи, врахувавши докази, оцінивши їх в сукупності, встановив наступні фактичні обставини і відповідні їм правовідносини:
Встановлено, що позивачка, яка до шлюбу мала прізвище ФЕДИНА та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уклали шлюб, зареєстрований 22.10.1977 року Височанською сільською радою Охтирського району сумської області. \а.с. 6\
10.02.2011 року помер ОСОБА_2 \а.с. 7\.
Із свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 01.11.2016 року вбачається, що спадкоємцем майна ОСОБА_2, померлого 10.02.2011 року, є дружина ОСОБА_1. Спадщина, на яку видане свідоцтво, складається з житлового будинку з надвірними та побутовими спорудами, що знаходиться в с. Високе Охтирського району Сумської області, вул. Харківська (колишня - Леніна), 86, розташованого на приватизованій земельній ділянці. \а.с. 15\.
Таким чином, суд встановив, що позивачка відповідно до приписів ст.ст. 1268, 1296 ЦК України прийняла спадщину після ОСОБА_2, про що отримала свідоцтво.
Згідно розпорядження голови Охтирської районної державної адміністрації № 491, ОСОБА_2 надана у власність земельна ділянка площею 0,50 га. рілля для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Височанської сільської ради Охтирського району Сумської областію \а.с.8\
Постановою державного нотаріуса Охтирського районного державної нотаріальної контори від 19.01.2017 року позивачці відмовлено у посвідченні свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 0,50 га. рілля для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Височанської сільської ради Охтирського району Сумської областію, у зв'язку з відсутністю документа чи інформації щодо належності цієї земельної ділянки спадкоємцеві за життя. \а.с. 21\
В довідці виконкому Височанської сільської ради Охтирського району Сумської області від 18.01.2017 року № 26 зазначено, що ОСОБА_2 сільською радою державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,50 га не видавався, кадастровий номер не присвоювався. \а.с. 14\
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
В ст. 1217 ЦК України зазначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Стаття 1218 ЦК України передбачає, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За приписами ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод від 20.03.1952 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Дослідивши приведені вище докази, суд встановив, що позивачка на законних підставах має право на спадщину після смерті свого чоловіка, але не проведення останнім державної реєстрації права власності на отриману ним земельну ділянку та відсутність правовстановлюючих документів на це майно обмежує права позивачки на оформлення правовстановлюючих документів на спадкове майно, які підлягають захисту судом.
Суд знаходить законними підстави для прийняття визнання позову відповідачем та його задоволення, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Доказів, які б спростовували висновки суду, сторони не надали.
Питання про судові витрати вирішити відповідно до приписів ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод від 20.03.1952 року, ст.ст. 6. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216-1218, 1220, 1222 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Височанської сільської ради Охтирського району Сумської області про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) право власності на земельну ділянку площею 0,50 га. з цільовим призначенням - ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Височанської сільської ради, Охтирського району Сумської області, в порядку спадкування після ОСОБА_2, померлого 10.02.2011 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з Височанської сільської ради Охтирського району Сумської області (ЄДРПОУ 04389808) судові витрати у вигляді судового збору в сумі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене сторонами до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_3
Повний текст рішення суду виготовлений 10.04.2017 року
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 13.04.2017 |
Номер документу | 65887819 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Ковальова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні