Постанова
від 27.07.2006 по справі 14/103-06-2712
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

14/103-06-2712

           

 ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


УХВАЛАІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" липня 2006 р. Справа № 14/103-06-2712

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Л.В. Поліщук,

суддів Л.І. Бандури, В.Б. Туренко

при секретарі судового засідання Г.В. Селіховій,

за участю представників сторін

від позивача: Парапан Г.П.

від відповідача: Гапєєнко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси

на постанову господарського суду Одеської області від 19.05.2006р.

у справі № 14/103-06-2712

за позовом Заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси

до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м. Одеси

про зобов'язання Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м. Одеси вчинити дії щодо звірення списків осіб, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання у розмірі 167267,63 грн. за період з червня 2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району м. Одеси, для відшкодування їх на централізованому рівні;

прийняти до заліку суми виплачених пенсій у розмірі 167267,63 грн. за період з червня 2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району         м. Одеси для відшкодування їх на централізовану рівні згідно списків,

(в судовому засіданні оголошувалась перерва з 20 липня 2006р. по 27 липня 2006р.)

встановив:

Заступник прокурора Малиновського району м. Одеси звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси з позовом та уточненням до нього про зобов'язання Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м. Одеси вчинити дії щодо звірення списків осіб, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання у розмірі 167267,63грн. за період з червня 2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району м. Одеси для відшкодування їх на централізованому рівні та прийняття до заліку суми виплачених пенсій у розмірі 167267,63грн. за період з червня 2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району м. Одеси для відшкодування їх на централізованому рівні згідно списків.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі               м. Одеси визнало позов в сумі 1360,71 грн. по громадянці Івановій Н.М. та погодилось прийняти до заліку витрати по виплаті пенсії вказаній особі, решту позовних вимог відповідач не визнає та просить відмовити у їх задоволенні.

Постановою господарського суду Одеської області від 19.05.2006р. (суддя Н.О. Горячук) позов задоволено частково, зобов'язано Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м. Одеси вчинити дії щодо звірення списків осіб, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з червня  2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району м. Одеси для відшкодування їх на централізованому рівні, та прийняти до заліку суму виплачених пенсій у розмірі 1360,71грн. по гр. Івановій Н.М., в іншій частині позову відмовлено. Постанова мотивована тим, що на час розгляду справи відповідач не здійснив звірку списків осіб, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з червня 2004 року по червень 2005 року пенсіонерам Малиновського району                м. Одеси.

Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі                       м. Одеси, не погоджуючись з вказаною постановою суду, звернулося із апеляційною скаргою та доповненням до неї, в яких просить постанову суду скасувати, позов задовольнити в повному обсязі, посилаючись на те, що судом не враховано, що предметом спору є не стягнення витрат по виплаті пенсій, особам, що отримали каліцтво, а про прийняття до заліку сум виплачених пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку та пенсій з втратою годувальника. Суд не врахував, що звірення списків було здійснено, але не прийнято до взаємозаліку.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального права, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи із наступного.

Факти отримання трудового каліцтва особами, внаслідок яких їх було визнано інвалідами, розмір виплачених їм пенсій із зазначенням певного періоду та сум виплати підтверджуються відповідними актами про нещасні випадки на виробництві за формою Н-1 та відповідними документами пенсійного органу (т.1 а.с.7-156, т.2 а.с. 1-196, т.3 а.с. 1-169).

Підпунктом „г” пункту 1 статті 21 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, що набрав чинності з 01.04.2001р., передбачено обов'язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодженого його здоров'я  або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Згідно з п. 2 ст. 7 Закону України „По страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” Фонд соціального страхування від нещасних випадків сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві до 01.04.2001р., з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду соціального страхування від нещасних випадків документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку.

Потерпілі, документи яких не передані Фонду соціального страхування від нещасних випадків, продовжують отримувати належні виплати та соціальні послуги від свого роботодавця, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України. При цьому кошти, виплачені потерпілому страхувальником, зараховуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків у рахунок його страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а між страховиками з інших видів страхування і Фондом соціального страхування від нещасних випадків в подальшому відбуваються відповідні розрахунки.

16.05.2003р. Міністерством юстиції України зареєстрована постанова правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003р. № 5-4/4, якою затверджено „Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання” (надалі –Порядок).

Згідно п. 2 вказаного Порядку останній визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України  Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою відповідних пенсій.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що відшкодуванню підлягають суми, які виплачуються відповідно до Законів України  „Про пенсійне забезпечення”, „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та інших нормативно-правових актів, зокрема, суми основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Пунктом 5 Порядку встановлено, що органи Пенсійного фонду щомісячно проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду звірки витрат по особових справах потерпілих, складають акт щомісячної звірки, в якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду і управлінням виконавчої дирекції Фонду на місцях.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду на підставі поданих актів узагальнюють і узгоджують Довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою відповідних пенсій, та до 20 числа місця, наступного за звітним, подають її відповідно до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Пунктом 7 Порядку встановлено, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на підставі вищевказаної Довідки на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, перераховує відповідні кошти Пенсійному фонду.

Із матеріалів справи вбачається, що Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси і Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м. Одеси здійснили щомісячні звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві за період з червня 2004р. по червень 2005р., та склали відповідні акти, згідно яких відповідач прийняв до заліку частково суму витрат, що підлягає відшкодуванню (т.2 а.с.138-150). Так, позивач в актах вказав кількість осіб, яким була виплачена пенсія, на загальну суму 319485,87грн. Відповідач в цих актах вказав іншу кількість осіб і загальну суму, яка їм визнана, що склало 152218,24грн. Отже, різниця по актах звірки складає суму 167267,63грн. (319485,87 - 152218,24). Між тим, з цих актів неможливо встановити, з яких причин відповідач не прийняв вищевказану суму до заліку, так як відсутні списки прізвищ осіб, підстави для призначення пенсій та суми, що виплачені.

Із наданого позивачем при розгляді апеляційної скарги розрахунку вбачається, що відповідач не прийняв до заліку суми виплачених пенсій особам, які знаходяться на обліку в відділеннях виконавчої дирекції інших районів міста, та вказав 98 осіб взагалі з інших підстав.

Таким чином, із матеріалів справи неможливо встановити осіб, підстави і суми виплачених їм пенсій, які відповідач не прийняв до заліку.

Згідно п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, апеляційна інстанція зазначає, що суд першої інстанції цілком обґрунтовано зобов'язав сторони здійснити звірку без указання суми, адже із матеріалів справи її неможливо встановити. Другу вимогу позивача суд першої інстанції правомірно задовольнив частково в сумі 1360,71грн. стосовно гр. Іванової Н.М.,оскільки ця сума була визнана відповідачем, і факт отримання каліцтва підтверджений відповідним рішенням суду.

За таких обставин підстави для скасування постанови місцевого господарського суду і задоволення апеляційної скарги відсутні.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ухвалив:

Постанову господарського суду Одеської області від 19.05.2006р. у справі № 14/103-06-2712 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом місяця з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя                                                            Л.В. Поліщук

Суддя                                                                                Л.І. Бандура

          Суддя                                                                                В.Б. Туренко

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення27.07.2006
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу65894
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/103-06-2712

Постанова від 27.07.2006

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні