Постанова
від 12.04.2017 по справі 826/24004/15
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 квітня 2017 року № 826/24004/15

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (далі по тексту також - Позивач) з позовом до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві (надалі також - Відповідач), в якому просило:

- визнати протиправними дії ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо відмови у прийнятті ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року, розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з ПДВ (Д1) за червень 2015 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за червень 2015 року, а вищенаведену податкову звітність визнати такою, що подана ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) в день її фактичного отримання ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві 17.07.2015;

- зобов'язати ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві відобразити за даними картки особового рахунку з податку на додану вартість ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) показники податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за червень 2015 року та розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за червень 2015 року;

- зобов'язати ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві відшкодувати на користь ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) судові витрати, а саме судовий збір у сумі, згідно доданого до даного адміністративного позову оригіналу квитанції, шляхом перерахування за рахунок державних асигнувань ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві дану суму судового збору на розрахунковий рахунок р/с 26002014004001 в ПАТ Альфа-Банк , МФО 300346 відповідно до п. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві безпідставно відмовлено у прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання 05.04.2016 не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Враховуючи неявку представника Відповідача, зважаючи на відсутність потреби допиту свідка або експерта, суд на підставі ч. 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив наступне.

17.07.2015 позивачем подано податкову звідність з ПДВ до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві засобами телекомунікаційного зв'язку через сервісну систему iFin, а саме: податкову декларацію з ПДВ за червень 2015 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з ПДВ (Д1) за червень 2015 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за червень 2015 року.

Відповідно до квитанції № 2 документ доставлено до районного рівня 2650 ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві 17.07.2015 о 12:22:39 реєстраційний № 9150686795.

20.07.2015 платіжним дорученням позивачем було сплачену самостійно визначене податкове зобов'язання з ПДВ за червень 2015 року, вказане у податковій звітності за даний період.

18.09.2015 на адресу позивача надійшов лист від ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві від 23.07.2015 № 12807/1/10/26-50-15-01-10 Про відмову у прийнятті податкової звітності в якому зазначено, що у поданій декларації з ПДВ за червень 2015 року невірно зазначено обов'язкові реквізити, а саме: невірно вказана назва ДПІ та податкова адреса підприємства. Зазначено, що у зв'язку з наведеним та відповідно до ст. 48 Податкового кодексу України (далі - ПК України) вищевказана податкова звітність не вважається податковою декларацією.

Позивач, не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови у прийнятті податкової декларації, звернувся до суду з даним позовом.

Оцінивши за правилами ст. 86 КАС України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Податковий кодекс України визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1 ст.203 ПК України).

Згідно з п. 46.5 ст. 46 та п. 48.1 ст. 48 ПК України, податкова декларація складається за формою, що встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Під обов'язковими реквізитами в силу приписів п. 48.2 ст. 48 ПК України розуміється інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Відповідно до п. 48.3 ст. 48 ПК України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Передбачений ст. 48 ПК України перелік обов'язкових реквізитів декларації є вичерпним.

Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044 Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Визначена вказаним нормативно-правовим актом форма декларації містить у собі усі визначені п. 48.3 ст. 48 ПК України обов'язкові реквізити, а також передбачає заповнення такого додаткового реквізиту як місцезнаходження (місце проживання) платника податків - рядок 6 податкова адреса платника податків .

Пунктом 49.8 ст. 49 ПК України, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених п. 48.3 та п. 48.4 ст. 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Статтею 49 ПК України передбачено, що у випадку подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п. 48.3 та п. 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

Враховуючи, що спірні правовідносини, що є предметом розгляду, стосуються питання правомірності відмови податкового органу у прийнятті податкової декларації позивача з податку на додану вартість за червень 2015 року, вирішення даного публічно-правового спору пов'язується з оцінкою цього документа в частині відповідності порядку його заповнення вимогам чинного податкового законодавства.

Податкова декларація Позивача з податку на додану вартість за червень 2015 року складена за формою, що затверджена наказом Міністерства фінансів України 23.09.2014 № 966.

Відповідно до п. 45.2 ст. 45 ПК України, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Статтею 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців визначено, що місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).

Статтею 17 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців визначено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Частиною 1 ст. 18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців визначено, що відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Так, в рядку 6 податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року зазначену податкову адресу: Україна, 03039, м. Київ, вул. Провулок Червоноармійський, буд. 14, що відповідає адресі, визначеній у наявній в матеріалах справи належним чином завіреній копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА .

Між тим, в обґрунтування правомірності своїх дій, відповідач у спірному рішенні не зазначив, що є підставою для твердження про недостовірність даних по місцезнаходженню.

Таким чином, судом встановлено, що місцезнаходження (податкова адреса), вказана позивачем в зазначених податкових звітних документах та інформація про його місцезнаходження, внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повністю співпадають, що свідчить про помилковість висновків відповідача щодо невідповідності інформації про місцезнаходження юридичної особи, вказаної у податковій декларації інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також про відсутність у податкового органу підстав для відмови у їх прийнятті та реєстрації.

Доводи контролюючого органу з приводу того, що позивачем також невірно зазначено один з обов'язкових реквізитів - найменування контролюючого органу: замість ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві, позивачем зазначено ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києва, судом відхиляються, як підстава для відмови в позові, враховуючи наступне.

Стадія прийняття податкової декларації контролюючим органом є, по суті, формальним рівнем податкового контролю, під час якого працівник контролюючого органу здійснює візуальну перевірку декларації та її аналіз за формальними ознаками. При цьому підставою для невизнання податкової декларації податковою звітністю є такі дефекти її заповнення, які впливають на порядок адміністрування податку.

Однак, наведений податковою інспекцією недолік спірної податкової декларації не відповідає наведеним критеріям, адже зазначення позивачем у декларації найменування податкового органу - ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києва, замість - ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві, в даному випадку, не перешкоджає ідентифікації його, як платника податків, та не є перешкодою для формування показників податкової звітності та їх подальшої перевірки податковим органом.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові ВАСУ від 12.01.2015 № К/800/53150/13.

Також, як вбачається з матеріалів справи згідно відбитку календарного штемпеля на копії конверту в якому ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві було відправлено лист від 23.07.2015 № 12807/1/10/26-50-15-01-10 Про відмову у прийнятті податкової звітності , останній був відправлений лише 11.09.2015, тобто з порушенням строку п'яти днів, встановленого п. 49.11.1 ПК України.

Вирішуючи питання щодо обґрунтованості позовної вимоги про зобов'язання відповідача вчинити дії, суд зазначає, що відображення податковим органом показників поданої звітності платника здійснюється на підставі прийнятої від нього та визнаної податкової звітності, а тому задоволення позовної вимоги ТОВ ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у прийнятті податкової звітності позивача та її визнання є достатнім і необхідним способом захисту його порушеного права, а решта позовних вимог є похідними і на даній стадії правовідносин - передчасними, а отже задоволенню не підлягає.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах ВАСУ від 15.06.2016 у справі № 805/1845/15-а та від 05.10.2016 у справі № 805/1753/15-а.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З матеріалів справи не вбачається жодного доказу на підтвердження правомірності дій відповідача щодо не визнання податкової декларації позивача за червень 2015 року.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено правомірність невизнання податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року з відповідними додатками до неї, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Судовий збір підлягає розподілу у відповідності до норм ст. 94 КАС України.

Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного Управління Державної Фіскальної Служби у м. Києві щодо відмови у прийнятті Товариства з обмеженою відповідальністю ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року, розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з ПДВ (Д1) за червень 2015 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за червень 2015 року.

3. Вважати поданими податкову декларацію Товариства з обмеженою відповідальністю ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39441151) з податку на додану вартість за звітний період червень 2015 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з ПДВ (Д1) за червень 2015 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за червень 2015 року до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного Управління Державної Фіскальної Служби у м. Києві датою її фактичного отримання, а саме 17.07.2015.

4. В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

5. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ВІТАЛ ГЛОБАЛ ПРОЕКТ м (код ЄДРПОУ 39441151) здійснені витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 218,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного Управління Державної Фіскальної Служби у м. Києві

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А. Качур

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.04.2017
Оприлюднено18.04.2017
Номер документу65937731
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/24004/15

Ухвала від 19.10.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Лічевецький І.О.

Ухвала від 18.09.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Лічевецький І.О.

Ухвала від 18.09.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Лічевецький І.О.

Ухвала від 27.07.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Лічевецький І.О.

Постанова від 12.04.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Качур І.А.

Ухвала від 26.10.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кротюк О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні