ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

10.04.2017Справа № 910/4524/17

За заявою Публічного акціонерного товариства "ТДС Спецтехніка" (ідентифікаційний код 37001680) Пробанкрутство Суддя Яковенко А.В.

Представники:

від заявника (боржника)Шкромида В.В.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У березні 2017 року Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" звернулося до суду з заявою про порушення справи про своє банкрутство у зв'язку з виявленням в ході ліквідаційної процедури кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.03.2017р. № 910/4524/17 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" було прийнято до розгляду, засідання призначено на 10.04.2017 р

У судове засідання, призначене на 10.04.2017 р., з'явився представник заявника (боржника), який підтримав вимоги про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка", клопотав про визнання підприємства банкрутом та просив призначити ліквідатором голову ліквідаційної комісії.

Згідно з приписами ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. в редакції від Закону 22.12.2011 р. (далі - Закон) з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та подані докази, заслухавши пояснення представника заявника, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" зареєстровано як юридична особа Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 25.02.2010р. з присвоєнням ідентифікаційного коду 37001680.

Відповідно до поданих суду документів місцезнаходженням підприємства станом на час розгляду справи є:01133, м.Київ, вул.Кутузова,18/7,кім.719.

Згідно з поданою до суду заявою про порушення провадження у справі про банкрутство власниками (акціонерами) Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" у 10.09.2014 року було прийнято рішення про ліквідацію юридичної особи, призначено ліквідаційну комісію, якою в ході виконання своїх повноважень було виявлено наявність у господарюючого суб'єкта, що ліквідується за рішенням власника непогашеної кредиторської заборгованості, строк оплати якої настав, а також відсутність коштів на погашення грошових зобов'язань перед контрагентами.

На підтвердження вказаних обставин суду було подано рішення власника про ліквідацію підприємства, докази звернення до державного реєстратора та податкового органу з відповідним повідомленням та для з'ясування питання про наявність заборгованості перед бюджетом та позабюджетними державними цільовими фондами, довідки державних реєстраційних органів, що здійснюють реєстрацію майнових активів (різного роду рухомого та нерухомого майна), матеріали інвентаризації, довідки з банківських установ тощо.

Після публікації оголошення про припинення підприємницької діяльності ліквідаційною комісією було встановлено, що загальна сума кредиторської заборгованості боржника складає 102 925,81грн.

У зв'язку з вищевикладеним, власниками Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" у вересні 2016 року було ухвалено рішення про звернення до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

За наслідками дослідження описаних документів судом встановлено достеменність тверджень голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" про неспроможність виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Отже, вищеописаними обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" про наявність підстав для порушення провадження у справі про його банкрутство.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.

10.04.2017р. в підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка", перелічених у ч. 7 ст. 16 Закону.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" про порушення провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити.

Разом з тим, правовий аналіз приписів ст.ст. 10, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дає підстави вести мову про те, що провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, не передбачає стадії розпорядження майном боржника.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка", суд вважає за доцільне її задовольнити, з врахуванням особливостей банкрутства боржника, що ліквідується власником, встановлених ст. 95 Закону, призначивши дату судового засідання, у якому вирішуватиметься питання про винесення постанови про визнання боржника банкрутом .

Керуючись ст.ст. 1, 10, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" (01133, м.Київ, вул. Кутузова,18/7,кім.719, ідентифікаційний код 37001680).

2.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3.Розгляд справи призначити на 24.04.17р. на 10:10 . Засідання відбуватиметься в приміщенні Господарського суду міста Києва в залі судових засідань № 3 (корпус Б).

4.Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" подати суду інші наявні, але не подані документи на підтвердження своєї неплатоспроможності.

5. Копію ухвали направити боржнику, а також органу державної виконавчої служби, державному реєстратору.

Суддя А.В. Яковенко

Зареєстровано 13.04.2017
Оприлюднено 19.04.2017
Дата набрання законної сили 10.04.2017

Судовий реєстр по справі 910/4524/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.04.2018 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 05.04.2018 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 27.09.2017 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 20.09.2017 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 17.08.2017 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 02.08.2017 Київський апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 31.05.2017 Київський апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 30.05.2017 Київський апеляційний господарський суд Господарське
Постанова від 24.04.2017 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 10.04.2017 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 24.03.2017 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону