Справа № 461/6849/16-ц
Провадження № 2/461/318/17
УХВАЛА
про забезпечення позову
10.04.2017 Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді - Городецької Л.М.,
при секретарі - Думичі Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство АВТОПОРТ Львів звернулось в суд із позовною заявою до ОСОБА_2 за участю третьої особи Львівського міського комунального підприємства АЙСБЕРГ про відшкодування матеріальної шкоди, завданої залиттям нежитлових приміщень.
В порядку забезпечення позову представник позивача ОСОБА_1 просить накласти арешт на нерухоме майно, а саме: квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 61, 4 кв.м., що належить ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на праві власності, в межах ціни позову, а саме 33 384, 00 грн.; заборонити ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) вчиняти будь-які дії (укладати договори купівлі - продажу, дарування тощо) щодо відчуження нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1, загальною площею 61, 4 кв.м.; заборонити суб'єктам державної реєстрації відчужувати та вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо квартири АДРЕСА_1. Вважає, що з метою забезпечення належного виконання судового рішення ухваленого за наслідками розгляду даної справи, є необхідність у вжитті заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, яке належить ОСОБА_2.
Перевіривши матеріали цивільної справи, суд вважає, що є всі підстави для задоволення заяви про забезпечення позову.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову - забезпечення позову це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
По суті забезпечення позову є встановленням судом обмежень суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволення претензій позивача (заявника).
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
З врахуванням зазначених обставин, а також, що невжиття заходів забезпечення позову може у подальшому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, суд приходить до висновку, що заяву представника позивача про забезпечення позову до вирішення спору по суті слід задовольнити.
Керуючись ст. ст.151-153 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на нерухоме майно, а саме: квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 61, 4 кв.м., що належить ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на праві власності, в межах ціни позову, а саме 33 384, 00 грн.;
Заборонити ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) вчиняти будь-які дії (укладати договори купівлі - продажу, дарування тощо) щодо відчуження нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1, загальною площею 61, 4 кв.м.;
Заборонити суб'єктам державної реєстрації відчужувати та вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо квартири АДРЕСА_1.
Ухвала є обов`язковою для виконання.
Копію ухвали негайно направити в Галицький відділ Державної виконавчої служби міста Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Виконання ухвали з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги через Галицький районний суд м. Львова протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Особи, винні в порушенні заходів забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Л.М.Городецька
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2017 |
Оприлюднено | 18.04.2017 |
Номер документу | 65962767 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Городецька Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні