Постанова
від 11.04.2017 по справі 815/481/17
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/481/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області до відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області звернулось до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» , яким з урахуванням заяв про збільшення позовних вимог просить стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у загальному розмірі 273 102, 01 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відкрите акціонерне товариство «Насінницький радгосп «Перемога» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області з 01.03.1997 року за №1533040081 відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» . Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пунктів б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення у період з вересня 2015 року по березень 2017 року щомісячно на пільгових умовах колишнім працівникам підприємства було виплачено пенсії за віком на пільгових умовах, а відповідачу надіслані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій. Проте, як зазначає позивач, відповідачем суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з вересня 2015 року по березень 2017 року не відшкодовано, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 273 102, 01 грн., яка підлягає стягненню за рішенням суду.

У судове засідання, призначене на 10 квітня 2017 року представник позивача не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника управління ПФУ.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся, проте судова кореспонденція повернута до суду з відміткою відповідальної особи поштового зв'язку: «за зазначеною адресою не проживає» . Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження 11 квітня 2017 року за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, судом встановлено наступні обставини та факти.

З матеріалів справи вбачається, що 28.03.2000 року ВАТ «Насінницький радгосп «Перемога» зареєстровано Ренійською районною держаною адміністрацією Одеської області за № 154 512 0000 0000 321, перереєстровано 25.04.2006 року.

Відкрите акціонерне товариство «Насінницький радгосп «Перемога» перебуває на обліку в ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області з 01.03.1991 року за реєстраційним номером №1533040081, як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Судом встановлено, що на підприємстві відповідача виконуються роботи з особливо шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, професій, посад і показників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16 січня 2003 року №36.

Також на ВАТ «Насінницький радгосп «Перемога» виконуються роботи, зайнятість на яких за наявності необхідного стажу дає працівникам право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах згідно п. "в", "д" ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .

З огляду на зазначене, працівникам відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» , які працювали на посадах, передбачених пп. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", та набули необхідного стажу для призначення пенсій на пільгових умовах, на підставі виданих відповідачем довідок про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії, заяв про призначення пенсій, протоколів та розрахунків стажу були призначені та виплачуються пільгові пенсії (а.с. 8-72, том 1).

На підтвердження виплати працівникам відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» пільгових пенсій позивачем надано довідки про отримання пенсій за віком по наступним пенсіонерам, які перебувають на обліку в УПФУ у Ренійському районі Одеської області, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 (а.с. 125-192, том 1).

На адресу відповідача ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с. 73-121, 203, 227, 234, том 1).

Проте, як вбачається з карток особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з вересня 2015 року по березень 2017 року підприємством не відшкодовано ПФУ вказані витрати, що стало підставою звернення позивача до суду з даним позовом про стягнення заборгованості у загальному розмірі 273 102, 01 грн.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

У відповідності до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах , встановлених законом.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09.07.2003 року пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України Про пенсійне забезпечення .

Згідно зі ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам; б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Відповідно до п.6.1 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України , затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 (із змінами та доповненнями) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно з п. 6.4 вказаної Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України , розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (п. 6.8 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України ).

Отже, підприємство зобов'язане відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.

Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а , б - з статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України Про пенсійне забезпечення .

На час розгляду справи, заборгованість у розмірі 273 102, 01 грн. ВАТ «Насінницький радгосп «Перемога» не сплачена, доказів самостійної її сплати відповідачем до суду не надано. Таким чином, зазначена сума заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підлягає стягненню з відповідача за рішенням суду.

Згідно з ч. 1 ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6-9, 11, 23, 35, 69, 71, 86, 128, 158-163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області до відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Насінницький радгосп «Перемога» (код ЄДРПОУ 00483694) на користь управління Пенсійного фонду України у Ренійському районі Одеської області на р/р №25604330104005 Одеське обласне управління АТ Ощадбанк , МФО 328845, код 24529320, заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у загальному розмірі 273 102, 01 грн. (двісті сімдесят три тисячі сто дві гривні 01 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у строк, встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя О. В. Глуханчук

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.04.2017
Оприлюднено19.04.2017
Номер документу65965912
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/481/17

Ухвала від 15.10.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 24.05.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Балан Я. В.

Ухвала від 15.05.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Балан Я. В.

Постанова від 11.04.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 10.04.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 16.03.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 16.03.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 23.02.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 25.01.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні