ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/1546/17 04.04.17 р.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БІ ЕНД ЕЙЧ КЛАСІК ФІЛМЗ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БЛОКБАСТЕР КІНО"
про стягнення грошових коштів в розмірі 440,00 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
При секретарі судового засідання Ліпіній В.В.,
за участю представників сторін:
від позивача: Лозінська Л.В. за довіреністю № б/н від 15.09.2016 р.;
від відповідача: Грабчак В.М. за довіреністю № б/н від 15.02.2017 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "БІ ЕНД ЕЙЧ КЛАСІК ФІЛМЗ" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "БЛОКБАСТЕР КІНО" про стягнення грошових коштів у розмірі 440,00 грн.
Ухвалою суду від 01.02.2017 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 27.02.2017 р.
23.02.2017 р. через відділ діловодства суду від відповідача надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
24.02.2017 р. відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив.
У судовому засіданні 27.02.2017 р. представник позивача подала клопотання про продовження строку вирішення спору у справі на 15 днів та клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
Ухвалою суду від 27.02.2017 р. продовжено строк вирішення спору у справі на 15 днів.
У судовому засіданні 27.02.2017 р. оголошувалась перерва до 22.03.2017 р.
02.03.2017 р. через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив та заява.
17.03.2017 р. через відділ діловодства суду від позивача надійшли пояснення по справі.
21.03.2017 р. через відділ діловодства суду від відповідача надійшли пояснення.
22.03.2017 р. представник позивача подала клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
У судовому засіданні 22.03.2017 р. оголошувалась перерва до 04.04.2017 р.
30.03.2017 р. через відділ діловодства суду від позивача надійшли пояснення по справі.
У судовому засіданні 04.04.2017 р. представник позивача підтримала позовні вимоги.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив.
У судовому засіданні 04.04.2017 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
06.06.2016 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "БІ ЕНД ЕЙЧ КЛАСІК ФІЛМЗ" (надалі - Дистриб'ютор, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "БЛОКБАСТЕР КІНО" (надалі - Демонстратор, відповідач) укладено Генеральний договір № 157-D (надалі - Договір), предметом якого є надання права на демонстрування фільмів.
Відповідно до п. 2.1, Договір встановлює правовідносини і основні умови щодо здійснення демонстрування фільму Демонстратором у кінотеатрі відповідно до умов, вказаних у Додатку.
Згідно з п. 2.2 Договору Дистриб'ютор надає Демонстратору невиключне (неексклюзивне) право використовувати фільм виключно шляхом його Демонстрування в межах території України у визначеному Кінотеатрі (-ах) та у визначений Період. Зазначене право виникає у Демонстратора з дати та на Період, вказані у Додатку та підтверджується підписанням Сторонами відповідного Додатку.
Як вбачається з Державного посвідчення на право розповсюдження та демонстрування фільмів (прокатне посвідчення) від 06.12.16 p., державний реєстраційний номер 25.4807.2016К, виданого Державним агентством України з питань кіно, кінотеатральні права на розповсюдження фільму "ВАЯНА" ("VAIANA") на території України належать Товариству з обмеженою відповідальністю "БІ ЕНД ЕЙЧ КЛАСІК ФІЛМЗ".
Додатком №15418-157-DУ/83 від 14 грудня 2016 р. до Договору (надалі - Додаток) сторони погодили умови демонстрування фільму "ВАЯНА" ("VAIANA") в кінотеатрі "Планета кіно" у м. Києві.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 1108 Цивільного кодексу України встановлено, що особа, яка має виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензіар), може надати іншій особі (ліцензіату) письмове повноваження, яке надає їй право на використання цього об'єкта в певній обмеженій сфері (ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності). Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності може бути оформлена як окремий документ або бути складовою частиною ліцензійного договору. Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності може бути виключною, одиничною, невиключною, а також іншого виду, що не суперечить закону. Невиключна ліцензія не виключає можливості використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.
Згідно зі ст. 1109 цього ж Кодексу, за ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону. У ліцензійному договорі визначаються вид ліцензії, сфера використання об'єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об'єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об'єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне включити у договір.
Відповідно до п.6.2.2 Договору та п. 8 Додатку Демонстратор зобов'язаний надавати Звіт про результати Демонстрування щодня не пізніше 12.00 год. по факсу (044) 490-70-24 чи e-mail:zvit@bhcons.com. У Звіті вказуються: мовна версія Фільмокопії, Формат Фільмокопії, кількість та час фактично здійснених сеансів, кількість сеансів, що не відбулись з технічних причин або в зв'язку з відсутністю глядачів, кількість реалізованих квитків по кожному сеансу в розрізі цін на квитки (в тому числі пільгові квитки, квитки зі спеціальною знижкою), суму Валового збору по кожному сеансу, отриманого за кожний день. Звіт надається у відповідності до форми звітності, погодженої Сторонами додатковою угодою, що є невід'ємною частиною Договору.
Згідно п. 1 Договору Валовий збір - загальна сума коштів від реалізації кожного квитка за ціною згідно цінової політики Кінотеатру, на всі здійснені публічні покази Фільму, а також будь-яких коштів, отриманих Демонстратором або за його згодою в будь-якій формі, що прямо чи опосередковано стягуються з глядача і є умовою перегляду, демонстрування Фільму, в тому числі, але не виключно, коштів від передачі у тимчасове користування 3D окулярів. Валовий збір не може зменшуватись на суму будь-яких відрахувань, утримань, виплат, в тому числі але не обмежуючись, будь-яких відрахувань до бюджету, податків, зборів, штрафних санкцій, тощо.
Згідно п. 5.9 Договору Дистриб'ютор на підставі відповідної довіреності на уповноважених представників Дистриб'ютора, пред'явленої адміністратору або касиру Кінотеатру, має право здійснювати перевірки достовірності наданих Звітів також шляхом здійснення оперативного інспектування та моніторингу Сеансів Фільму шляхом підрахунку присутніх на Сеансі осіб та дотримання Демонстратором інших умов демонстрування, погоджених Сторонами. Уповноважений представник Дистриб'ютора та представник Демонстратора (касир або адміністратор) складають Звіт про інспектування, в якому фіксують всю інформацію, згідно фактів, що встановлено при інспектуванні.
Як зазначає позивач, представник Дистриб'ютора 24 грудня 2016 року здійснив перевірку достовірності наданих Демонстратором Звітів про результати демонстрування фільму "Ваяна" в кінотеатрі "Планета кіно" в м. Київ, у залі RELUX_1, на сеанс о 12:00 шляхом здійснення оперативного інспектування та моніторингу.
За результатами такої перевірки представником Дистриб'ютора було придбано два квитки на сеанс фільму "Ваяна" о 12:00 24.12.16 р. - один електронний квиток шляхом он-лайн купівлі (ряд: D, місце: 4) та один друкований квиток безпосередньо у касі кінотеатру (ряд: D, місце: 3). Під час купівлі обох квитків всюди (і в он-лайн кабінеті на сайті кінотеатру, і в приміщенні на касі кінотеатру) присутня інформація про вартість квитка в розмірі 355 грн. Така ж вартість квитка в розмірі 355 грн. вказана на самому квитку як в електронній формі (копія додається), так і в друкованій формі з каси кінотеатру (копія додається). При цьому інших цін на квитки на перегляд Фільму в залі RELUX_1 не передбачено.
Одночасно, надісланий відповідачем Звіт про результати демонстрування фільму "Ваяна" в кінотеатрі "Планета кіно" в м. Київ, у залі RELUX_1, за 24 грудня 2016 року (копія додається) містить інформацію про ціну квитка в розмірі 135 грн. (замість 355 грн. реальної вартості квитка).
Таким чином, позивач зазначає, що відомості про реальну вартість квитка не відповідають відомостям, зазначеним відповідачем у Звіті про результати демонстрування фільму " Ваяна" в кінотеатрі "Планета кіно" в м. Київ, у залі RELUX_1, 24 грудня 2016 року.
20.01.2017 р., у зв'язку з виявленням розбіжностей, позивач направив відповідачу претензію вих. № 7 від, однак відповіді на претензію не надійшло.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За правилами ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно п. 9.12 Договору, у випадку виявлення Дистриб'ютором порушень щодо відзвітованого Демонстратором Валового збору, в т.ч., але не виключно, отримання Демонстратором додатково будь-яких коштів від передачі в тимчасове користування 3Д окулярів під час всіх здійснених Сеансів Фільму та/або будь-яких коштів в будь-якій формі, що прямо чи опосередковано є умовою перегляду Фільму, Демонстратор зобов'язаний сплатити Дистриб'ютору штраф в розмірі 100% від суми виявлених розбіжностей.
Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 100 % від суми виявлених розбіжностей (заниження вартості квитків на фільм "Ваяна" на сеанс о 12:00 24 грудня 2016 року), у розмірі 440 грн.
Відповідач, заперечуючи проти позову, зазначає наступне.
Пунктом 6 Додатку до Договору сторони погодили, що ціни квитків на фільм, "Пробудження" відповідають ціновій політиці відповідача та встановлюються на рівні діючих цін у Кінотеатрі, що встановлені на сеанси будь-яких інших фільмів аналогічного формату, в аналогічні дні, демонстрація яких відбувається в аналогічних часових рамках.
Загальні питання функціонування квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах визначені Інструкцією з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, яка затверджена наказом Міністерства культури і мистецтв України від 07.07.1999 року N9452 (у редакції наказу Міністерства культури України від 12.05.2011 року №34) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 20.07.1999 року №483/3776.
Відповідно до вказаної Інструкції, квиток - це документ, що підтверджує право особи на одноразове відвідування заходу, а ціна квитка - вартість відвідування заходу, затверджена наказом керівника підприємства, організації, установи культури, які є організаторами заходу для окремого заходу відповідно до схеми розподілу місць глядацької зали за ціновими категоріями, що визначаються на квитку друкарським способом або спеціальним штампом у гривнях, або наноситься пристроєм друку, або зазначається у електронному зображенні квитка при застосуванні автоматизованої системи продажу квитків.
Таким чином, враховуючи умови Договору та Додатку до нього, відповідачем після підписання Додатку до Договору та отримання фільмокопії, за один день до початку демонстрування, який визначений 22.12.2016 року, а саме 21.12.2016 року було видано наказ за N920/12-14 яким було встановлено ціни по фільму "Ваяна":
на квитки в кінотеатр "Планета Кіно", розташований в РТЦ "БЛОКБАСТЕР" на період з 22.12.2016 року по 28.12.2016 року по технології CINETECH+;
на квитки та сервісний збір і кінотеатр "Планета Кіно", розташований в лаунж-зоні "RE'LUX" в РТЦ "БЛОКБАСТЕР" у період з 22.12.2016 року по 28.12.2016 року у форматі 2D та 3D.
Як вказує відповідач, демонстрація кінофільмів здійснюється у кінотеатрі "Планета Кіно" в приміщенні ТРЦ "БЛОКБАСТЕР", який розташований за адресою: проспект Степана Бандери, 34-б у місті Києві у залах двох форматів: загального формату; залів підвищеного комфорту.
Усього у кінотеатрі "Планета Кіно" є у наявності 13 залів, загальною кількістю 1 456 місць, серед яких: 8 залів CINETECH+- 896 місць; 1 зала ІМАХ - 326 місць; 1 зала - 4DX - 156 місць; 3 зали RE'LUX - 78 місць.
Зали RE'LUX, які облаштовані у кінотеатрі "Планета Кіно", у серпні 2016 року - це зали підвищеного комфорту, з парними місцями для перегляду кінофільмів, найбільш комфортними кріслами, які позиційно розташовані в окремому просторі зали, обладнані електронними пристроями для дистанційного замовлення їжі та напоїв (фото залів додаються).
Кінофільм "Ваяна" підлягав демонстрації у залах CINETECH+ - вартість квитка для перегляду кінофільму 24.12.2016 року склала: на сеанси до 18.00 - 85 гривень, ціна квитка зони VIP - 135 гривень. Ціна квитка для перегляду фільму у залах RE'LUX до 18:00 склала 135 гривень.
Таким чином, відповідач зазначає про дотримання умов Договору щодо визначення вартості квитків та відображення їх у наданих позивачу звітах.
Разом з цим, відвідування залів RE'LUX пов'язано із додатковим сервісом, який включає у себе безоплатне надання одноразових окулярів, користування пледом, подушкою, а також можливість скуштувати на вибір порції чаю, кави, соку, ігристого вина. Також зали RE'LUX обладнані окремою лаунж-зоною, гардеробом, вбиральнею. Перелік додаткових послуг, які отримують відвідувачі залів RE'LUX, визначений наказом від 01.08.2016 року №11/1.
Розмір сервісного збору під час відвідування залів RE'LUX також визначається на кожний окремий кінофільм з врахуванням часу перегляду.
Особа, яка придбала квиток на відвідування залів RE'LUX для перегляду кінофільму "Ваяна" отримала квиток на сеанс 24.12.2016 року на 12-00, ряд D місце 3, який прикладний до позовної заяви Позивача, де зазначено номер замовлення - 12369610, а також два фіскальні чеки, які підтверджують придбання квитка із зазначенням його ціни - 135 гривень, а також оплату сервісного збору із зазначенням його вартості - 220 гривень, на яких у відповідності до вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" також зазначено номер замовлення (ID транзакції) - 12369610, які позивачем не було додано до позовної заяви.
Аналогічний порядок реалізації квитка та сервісу було дотримано і при реалізації електронного квитка із відповідним номером замовлення, у зв'язку з чим, як стверджує відповідач, повністю дотримано вимог Договору та Додатку до нього в частині забезпечення перегляду кінофільму "Ваяна" на рівні діючих у кінотеатрі цін та з можливістю вибору рівня обслуговування.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд погоджується з доводами позивача про те, що Договором закріплюються загальні та однакові умови демонстрування відповідачем фільмів у кінотеатрі під назвою "Планета кіно", що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект С. Бандери, 34В, без виключень для будь-якого кінозалу кінотеатру. Окремих погоджень щодо будь-якого кінозалу (чи то його частини, окремо виділених місць/сидінь/крісел/рядів) Договором не передбачено.
При цьому, валовий збір, згідно з п. 1 Договору, включає в себе не лише кошти, отримані відповідачем при реалізації безпосередньо квитків, а й будь-які кошти, отримані відповідачем, сплата яких є обов'язковою безпосередньою або опосередкованою умовою забезпечення можливості перегляду глядачем фільму, права на який було надано позивачем; а обов'язковою умовою перегляду Фільму "Ваяна" у кінозалах RE'LUX, була сплата глядачем вартості перегляду у сумі 355,00 грн.
Відповідно до положень Інструкції з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затвердженої Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 7 липня 1999 р. № 452 (надалі - Інструкція) у глядача наявне/право на відвідування заходу виключно за умови сплати вартості квитка, вказаної в самому квитку (як у в друкованій, так і в електронній формі).?
Згідно п. 1.2 Інструкції, ціна квитка (абонемента) - вартість відвідування заходу (декількох заходів), затверджена наказом керівника підприємства, організації, установи культури, які є організаторами заходу, для окремого заходу або на тривалий час відповідно до схеми розподілу місць глядацької зали за ціновими категоріями, що зазначається на квитку (абонементі) друкарським способом або спеціальним штампом у гривнях, або наноситься пристроєм друку, або зазначається у електронному зображенні квитка при застосуванні АСПК.
Позивачем додано до позовної заяви копії двох квитків на перегляд фільму "Ваяна" на сеанс 24 грудня 2016 року о 12 год. 00 хв. у кінозалі RE'LUX кінотеатру "Планета кіно" в друкованій та електронній формі. В обох видах квитків відображена лише одна вартість квитка - 355,00 гри.
З урахуванням викладеного, суд погоджується з доводами позивача про порушення відповідачем умов Договору та наявністю підстав для стягнення з останнього штрафу на підставі п. 9.12. Договору у розмірі 440,00 грн.
При цьому, суд звертає увагу відповідача на те, що він не позбавлений можливості врегулювати питання надання глядачам додаткових послуг без включення їх вартості до ціни квитків.
Як встановлено ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином і у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "БЛОКБАСТЕР КІНО" (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 33В; код ЄДРПОУ 40253017) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "БІ ЕНД ЕЙЧ КЛАСІК ФІЛМЗ" (03040, м. Київ, вул. Васильківська, буд.1 код ЄДРПОУ 37641174) 440 (чотириста сорок ) грн. 00 коп. штрафу та 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. 00 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 11.04.2017 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2017 |
Оприлюднено | 19.04.2017 |
Номер документу | 65969799 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні