Ухвала
від 13.04.2017 по справі 344/5085/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/5085/17

Провадження № 1-кс/344/1421/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2017 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Бухвак І.С., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області Раінчука С.Д., яке погоджене з прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури Савчуком В.А., про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12016090010005241 від 08.11.2016, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що до Івано-Франківського ВП надійшла заява ОСОБА_3 про те, що в 2016 році її мати ОСОБА_4 у змові із її сестрою ОСОБА_5, з метою позбавлення її частки у спадщині, після похорону батька - ОСОБА_6 викрала з офісу ПП Фірма Інтерлок (код ЄДРПОУ: 31789799) та ПП Фірма ДВД (код ЄДРПОУ: 30983889) установчі документи, печатки, корпоративні банківські картки та інші документи, після чого спільно з її матір'ю - ОСОБА_4 підробили підписи ОСОБА_6 у статутних документах фірм, а саме: внесли відомості щодо заміни їх власників та директорів чим позбавили її як спадкоємця 1/3 частки майна. Допитана потерпіла ОСОБА_3 та свідок ОСОБА_7 своїми показаннями підтвердили написану потерпілою заяву та показали, що до підробки даних документів причетні наступні особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_9.

З матеріалів клопотання вбачається, що у кримінальному провадженні призначено почеркознавчу експертизу з метою встановлення достовірності підписів померлого ОСОБА_6 у реєстраційних справах ПП Фірма Інтерлок та ПП Фірма ДВД .

Слідчий зазначає, що з метою перевірки факту підробки підписів померлого ОСОБА_6 в документах реєстраційних справ фірм виникла необхідність в отриманні вільних зразків підписів померлого ОСОБА_6 та інших осіб з метою перевірки факту підробки документів реєстраційних справ.

Відділом реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції на запит слідчому надано копії копію актового запису про шлюб № 672 від 13.09.1964 стосовно ОСОБА_6 та ОСОБА_4, копію актового запису про смерть №1679 від 26.10.2015р. стосовно ОСОБА_6.

Матеріалами клопотання зазначено, що з метою проведення почеркознавчих експертиз для встановлення відомостей, необхідних для спростування або підтвердження підробки підписів ОСОБА_6 у реєстраційних справах ПП Фірма Інтерлок та ПП Фірма ДВД , на даний час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до актового запису про шлюб № 672 від 13.09.1964р. стосовно ОСОБА_6 та ОСОБА_4, актового запису про смерть №1679 від 26.10.2015р. стосовно ОСОБА_6, які знаходяться у Відділі РАЦС Івано-Франківського МУЮ за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 25, з можливістю вилучення їх оригіналів, оскільки в них є вільні зразки підписів ОСОБА_6 та ОСОБА_4 Отримані відомості можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні, оскільки іншим способом окрім, як на підставі ухвали слідчого судді отримати цю інформацію, не представляється можливим.

Слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши слідчого, та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, які також необхідні для проведення почеркознавчої експертизи (постанова слідчого від 11.04.2017р.), а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх оригіналів необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області Раінчуку Сергію Дмитровичу тимчасовий доступ до актового запису про шлюб № 672 від 13.09.1964 року стосовно ОСОБА_6 та ОСОБА_4, актового запису про смерть №1679 від 26.10.2015 року стосовно ОСОБА_6, які перебувають у володінні відділу реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 25, - з можливістю їх вилучення на час проведення почеркознавчої експертизи.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 12 травня 2017 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя О.А. Татарінова

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення13.04.2017
Оприлюднено20.04.2017
Номер документу65980352
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/5085/17

Ухвала від 13.04.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

Ухвала від 13.04.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні