Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/4830/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2017 року місто Київ
Слідчий суддя - суддя Подільського районного суду м.Києва Ларіонова Н.М., при секретарі судового засідання Калашніковій Л.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду у місті Києві скаргу державного виконавця Подільського районного відділу Державної виконавчої служби у м.Києві ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого Подільського УП ГУ НП України в м.Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
В С Т А Н О В И В :
Державний виконавець Подільського РВ ДВС у м.Києві ОСОБА_1, як заявник у кримінальному провадженні, звернувся до Подільського районного суду м.Києва зі скаргою, в якій просить зобов'язати СВ Подільського УП ГУ НП у м.Києві внести до ЄРДР відомості за його повідомленням, направленим 23.03.2017 р. до Подільського УП ГУ НП в місті Києві про вчинення кримінального правопорушення за ст.382 КК України директором ТОВ Рекламне агентство Смарт-Менеджер , як боржником у виконавчому провадженні.
В судове засідання особа, що подала скаргу, будучи повідомленим про час та місце її розгляду, не з'явився, в скарзі зазначив, що просить розглядати скаргу без його участі в зв'язку з великою завантаженістю в роботі.
Прокурор та слідчий, будучи повідомленими про час та місце розгляду скарги у встановленому законом порядку, до судового засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили. На підставі ст.306 ч.3 КПК України їх відсутність не є перешкодою для розгляду скарги.
Відповідно до ст.306 ч.3 КПК України передбачено, що розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов'язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника.
При цьому ст.306 ч.2 КПК України встановлено, що скарга на бездіяльність слідчого розглядаються слідчим суддею не пізніше 72 годин з моменту її надходження.
Оскільки судом приймалися заходи про повідомлення особи, що подала скаргу, а діючим КПК України не передбачена можливість відкладення розгляду скарги в цьому випадку (неявка цієї особи), тому вважаю за можливе розглянути скаргу за відсутності особи, що її подала, на підставі наданих документів, враховуючи імперативність правової норми.
Вивчивши надані заявником матеріали, слідчий суддя приходить до таких висновків.
На підставі ст.303 ч.1 п.1 КПК України бездіяльність слідчого, прокурора, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання відповідної заяви, може бути оскаржена заявником.
Згідно з наданих заявником документів, державним виконавцем Подільського РВ ДВС м.Києва ОСОБА_1 до Подільського УП ГУ НП в місті Києві направлено повідомлення, датоване 22.03.2017 р.за вих.№ 22/03, про вчинення директором ТОВ Рекламне агентство Смарт-Менеджер кримінального правопорушення за ознаками ст.382 КК України за фактом ухилення від виконання судового рішення. Вказана заява була зареєстрована в РУП 27.03.2017 р. 3540. У даному повідомленні особа, що його подала, просив внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
Як вбачається з наданого листа Подільського УП ГУ НП в місті Києві від 03.04.2016 р., органом досудового розслідування повідомлено про те, що під час вивчення матеріалів підстав для внесення інформації до ЄРДР не встановлено.
Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР, та їх перелік визначений ч.5 ст.214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.
Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об'єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов'язково внесені до ЄРДР.
Як вбачається з наданих матеріалів, у своєму зверненні до досудового органу державний виконавець ОСОБА_1 порушував питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення Подільським УП дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального правопорушення. Саме на такий порядок зазначено в узагальненні ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ за 2016 р.
Значене свідчить, що вказана вище заява є повідомленням про кримінальне правопорушення, що зобов'язувало слідчого внести необхідні відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
Ухилення від виконання вказаного обов'язку свідчить про бездіяльність слідчого органу досудового розслідування.
Положення ч.1 ст. 214 КПК 2012 року та пункт 2.2 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 700 від 14 серпня 2012 року, зобов'язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24-х годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування тільки заяву або повідомлення, які містять ознаки кримінального правопорушення, а не будь-які інші.
Положення ст. 214 КПК перебувають у взаємозв'язку з ч. 1 ст. 2 КК України, згідно з якою підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого ним Кодексом, і саме тому фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину - кримінального правопорушення, мають бути критерієм внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І крім того, не будь-яка заява, а така, що містить відомості щодо події кримінального правопорушення (час, місце,спосіб та інші фактичні обставини), що є обставинами, які передбачені ст.91 ч.1 п. КПК України.
Таким чином, виходячи з імперативності норм ч.4 та ч.1 ст.214 КПК України, вищевказане повідомлення (заява) державного виконавця Подільського РВ ДВС у м.Києві ОСОБА_1 про вчинення кримінального правопорушення підлягало внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до вимог ст.214 КПК України.
Відповідно до п.2.1 Положення облік кримінальних правопорушень, у т.ч. за заявами, які надійшли до органу досудового розслідування, здійснюється за дорученням його керівника шляхом внесення до ЄРДР відомостей, визначених ч.5 ст.214 КПК України.
З огляду на імперативну норму ч.4 ст. 214 КПК України та те, що вищевказане повідомлення про кримінальне правопорушення від 22.03.2017 р. відповідає передбаченим законом змісту, слідчий суддя вважає, що уповноважені особи слідчого відділу Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м.Києві підлягають зобов'язанню до внесення відомостей за вищевказаним повідомленням до ЄРДР.
Як вбачається з наданих документів, особа звернулась у встановлений законом строк на оскарження.
Вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що скарга щодо зобов'язання посадових осіб Подільського УП до внесення до ЄРДР відомостей за вищевказаним повідомленням про кримінальне правопорушення є обґрунтованою, заснованою на законі, доводи заявника знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду.
Приймаючи до уваги, що із скаргою до суду звернулась особа, якій надано відповідне право, викладені нею обставини свідчать про протиправну бездіяльність органу досудового розслідування, то скарга підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.214, 303, 305 - 307, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Скаргу державного виконавця Подільського районного відділу Державної виконавчої служби у м.Києві ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого Подільського УП ГУ НП України в м.Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - задовольнити.
Зобов'язати уповноважених осіб Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м.Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості про кримінальне правопорушення за заявою (повідомленням) ) державного виконавця Подільського РВ ДВС у м.Києві ОСОБА_1 від 27.03.2017 р., зареєстроване за вх.№ 3540, щодо невиконання судового рішення директором ТОВ Рекламне агентство Смарт-Менеджер ((ЄЖРПОУ 39039606).
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваН.М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2017 |
Оприлюднено | 19.04.2017 |
Номер документу | 65989501 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні