20/1832-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" травня 2007 р. Справа №20/1832-А
за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаноїа державної податковоїа інспекції,
м.Кам'янець-Подільський
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Батьківщина", с. Ластівці,
Кам'янець-Подільського району
про стягнення 14001,00 грн.
Суддя
Секретар судового засідання
Представники:
Від позивача - Федик Р.С.- за дов. № 8349/10/10-017 від 15.05.2006р.
Від відповідача - не з'явився.
Позивач у позовній заяві та його представник у судовому засіданні просить стягнути 14001,00 грн. податкового боргу по податку на додану вартість, згідно Закону України "Про податок на додану вартість", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" та п.11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу”.
У судове засіданні повноважний представник відповідача не з'явився. Проте, клопотанням просить позов розглянути без його участі. Позовні вимоги визнає.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Станом на 19.03.2007р. у СВК "Батьківщина" склалась заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 14001,00 грн.
Зазначена заборгованість підтверджується наданими копіями податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2004рік та довідкою щодо цільового використання сум податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками, які скористалися режимами, визначеними пунктами 11.21 та 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість".
Зазначена заборгованість підтверджується актом, довідкою за результатами перевірки, податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за 1-й, 2-й, 3-й та 4-й квартали 2004 року.
Оскільки дане зобов'язання не сплачене відповідачем до бюджету, позивачем поданий позов до суду про стягнення 45084,46 грн. податкового боргу.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
При цьому згідно п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно положень Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ відповідач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів), на якого згідно із законом покладено обов'язок утримувати податки.
Зокрема, Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” (пп..8.1.2 ст.8 ) на відповідача покладений обов'язок сплати (перерахування) даного податку до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно п.п. "а" п. 19.2 ст. 19 даного Закону відповідач , як податковий агент, зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок. Податковий агент - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи нерезидент або його представництво, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідальність за порушення вищевказаних положень Закону передбачена пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 цього Закону, а саме: у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.
Пунктом 3.2.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ передбачено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу). активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду ( господарського суду) (п.3.2.2).
Зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб самостійно визначене відповідачем не потребує узгодження, оскільки податковим законодавством не передбачено встановленої форми податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб та строків її подання.
Судом враховується, що чинними нормативно-правовими актами не передбачено також направлення платникам податків податкових повідомлень-рішень про донарахування та сплату податку за доходів фізичних осіб, тобто самостійно визначених , але не узгоджених зобов'язань.
За таких обставин суд вважає, що заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб в сумі 45084,46 грн. підтверджується актом проведеної позивачем перевірки від 18.12.2006р. № 13328 234 14178581, податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за 1-й, 2-й, 3-й та 4-й квартали 2004 року.
При цьому згідно п.2.3.1. ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
За таких обставин позовні вимоги вважаються обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД
ПОСТАНОВИВ:
Позов Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Кам'янець-Подільський до Сільськогосподарського кооперативу "Збруч", с. Збруч, Кам'янець-Подільського району про стягнення 45084,46 грн. податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу "Збруч", с. Збруч, Кам'янець-Подільського / вул. Леніна, 5, код 14178581 / на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Кам'янець-Подільський / вул. Огієнка, 74, код 03087590 / 45084,46 грн. / сорок п'ять тисяч вісімдесят чотири гривні 46 коп./ податкового боргу.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 660121 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладій С.В.