Рішення
від 14.04.2017 по справі 904/3591/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.04.2017р. Справа № 904/3591/17

За позовом: Публічного акціонерного товариства ДТЕК Дніпрообленерго ,м. Дніпро

До: Організації Товариства Червоного Хреста Шевченківського району міста Дніпро, м. Дніпро

Про : стягнення 20 717, 89 грн.

Суддя Васильєв О.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: ОСОБА_1 (дов.№688/1001 від 14.12.16р.);

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ :

ПАТ ДТЕК Дніпрообленерго (позивач) звернувся з позовом до Організації Товариства Червоного Хреста Шевченківського району міста Дніпро (відповідач) про стягнення 20 717, 89 грн. збитків ( недорахованої активної електроенергії за період з 13.11.14р. по 13.05.15р.) , які нараховані внаслідок самовільного підключення відповідачем струмоприймачів до електромережі без дозволу енергопостачальної організації. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на порушення відповідачем п.п. 1.3, 5.1, 6.40 Правил користування електричною енергією , про що було складено акт про порушення №103509 від 13.05.15р.; за результатами розгляду виявленого порушення було складено протокол №5-36 від 22.05.15р. та здійснено розрахунок не облікованої активної електроенергії відповідно до п.2.9 та формули №2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затвердженою постановою НКРЕЕ від 04.05.06р. №562) в загальному розмірі 20717, 89 грн.

Організація Товариства Червоного Хреста Шевченківського району міста Дніпро (відповідач) відзив на позов не надала, явку повноважних представників до судових засідань двічі не забезпечила, не зважаючи на ту обставину, що про час та місце судових засідань була своєчасно повідомлена на адресу , зазначену у позовній заяві та Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань станом на 12.04.17р., а.с.51-55 ( що підтверджується відповідними доказами ( реєстром на відправку рекомендованої пошти з повідомленнями за 28.03.17 р. , відправник - господарський суд Дніпропетровської області та відомостями з офіційного сайту Укрпошти ( а.с.56-58 ) . Відповідно до Постанови ВГСУ від 26.12.11 р. № 18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції : …3.9. Розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з'явилися у засідання. 3.9.1. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК (1798-12). За змістом зазначеної статті 64 ГПК (1798-12), зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Враховуючи вищезазначене, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю відзиву на позов та представника відповідача - за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

встановив:

ПАТ ДТЕК Дніпрообленерго (позивач) у відповідності до Закону України Про електроенергетику та Правил користування електричною енергією ( затверджених постановою НКРЕ України від 31.07.96 року №28 ) здійснює постачання електроенергії її споживачам.

13.05.15р. при проведенні позивачем перевірки дотримання відповідачем Правил користування електричною енергією було встановлено факт самовільного підключення струмоприймачів до електричної мережі , що не є власністю енергопостачальника , з метою без облікового споживання електричної енергії за адресою: м. Дніпро, ж/м. Тополя-2, буд. 7а (приміщення) ; про що був складений відповідний акт про порушення № 103509 від 13.05.15р. (а.с.10).

Обставини самовільного підключення відповідачем до електричної мережі позивача (виявлені актом порушення №103509 від 13.05.15р. ) були розглянуті комісією позивача ( за участю представника відповідача), за результати якого було складено протокол №5-36 від 22.05.15р. та здійснено розрахунок не облікованої електроенергії, відповідно до п.2.9 та по формулі 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затвердженою постановою НКРЕЕ від 04.05.06р. №562), на суму активної електроенергії - в розмірі 20 717, 89 грн. за період з 13.11.14р. по 13.05.15р. При цьому на вищезазначеному протоколі міститься відомості про відмову представника відповідача від підпису на протоколі (а.с.13, 14).

Як вбачається з матеріалів справи, 26.05.15р. позивачем було направлено відповідачу рахунок №111/95-75/5/103509 на суму 20 717, 89 грн. (а.с.15-16). Однак на час прийняття рішення у справі відповідач доказів про добровільну оплату вказаних збитків суду не надав.

Згідно з пунктом 1.1. Правил користування електричною енергією ( затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 (надалі - Правила користування електричною енергією) ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України Про електроенергетику споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. В підпункті 1 пункту 10.2 Правил користування електричною енергією встановлено, що споживач електричної енергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів).

Згідно з пунктом 5.1. Правил користування електричною енергією договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін; споживання електричної енергії без договору не допускається.

Частиною 2 статті 27 Закону України Про електроенергетику встановлено, що правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Згідно із частиною 1 пункту 6.41 Правил користування електричною енергією у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акту, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

Відповідно до п. 6.42 Правил користування електричною енергією на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Відповідно до ч.1 ст. 224 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено. В силу положень ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України, держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів, зокрема, шляхом відшкодування збитків.

Відповідно до приписів ст.33 ГПК України : кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Відповідачем жодних доказів на спростування обставин, викладених в позовній заяві, не надано. А тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85, 121 ГПК України , господарський суд , -

ВИРІШИВ :

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з відповідача - Організації Товариства Червоного Хреста Шевченківського району міста Дніпро ( 49066, м. Дніпро, вул. Козака Мамая, буд. 26, к.5; код ЄДРПОУ 26004099) на користь позивача - Публічного акціонерного товариства ДТЕК Дніпрообленерго ( 49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, 22; код ЄДРПОУ 23359034): 20 717, 89 грн. - вартості недоврахованої активної електроенергії та 1 600, 00 грн. - витрат на сплату судового збору.

Видати відповідний наказ після набрання рішенням чинності .

Суддя Васильєв О.Ю.

Повне текст рішення складено та підписано - 14.04.2017р.

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення14.04.2017
Оприлюднено21.04.2017
Номер документу66022544
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/3591/17

Рішення від 14.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

Ухвала від 04.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

Ухвала від 27.03.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні