Справа № 640/13511/16-к
н/п 1-кс/640/2977/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" квітня 2017 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
власника майна - ОСОБА_4 ,
представника
власника майна - ОСОБА_5 ,
розглянувши в судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юриста 1 класу ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №32016220000000180, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2017 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юриста 1 класу ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32016220000000180 від 12.07.2016 року, в якому просить накласти арешт на майно, яке вилучене у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , вилучене 05.04.2017 року під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- мобільний телефон SIGMA PQ 30 imei: НОМЕР_1 , imei: НОМЕР_2 ;
- оснастка для сім карти мобільного оператора «Київстар» з номером НОМЕР_3 ;
- оснастка для сім карти мобільного оператора «Київстар» з номером НОМЕР_4 ;
- оснастка для сім карти мобільного оператора «Водафон» з номером НОМЕР_5 ;
- чекова книжка ФОП ОСОБА_6 , рахунок № НОМЕР_6 на 25 арк.
Крім того, прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юрист 1 класу ОСОБА_3 у поданому клопотанні просить поновити процесуальний строк на звернення до суду з клопотанням про арешт вилученого майна.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що прокуратурою Харківської області здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №32016220000000180, розпочатого 12.07.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.
Слідством встановлено, що невстановлені особи з метою прикриття незаконної діяльності, надання послуг з незаконного формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки, в березні-травні 2016 року створили підприємства ТОВ "Новітній капітал", код 39981790, ТОВ "Златоглава", код 39648669, ТОВ "Ірпінь Інвестмент", код 40058674, ТОВ "Кологрів", код 39727237, шляхом реєстрації їх на підставних осіб, які не мають відношення до фінансово-господарської діяльності вказаних підприємств.
В ході проведених заходів встановлено, що група осіб, мешканців м. Харкова, надає послуги незаконної конвертації грошових коштів, шляхом документального оформлення «безтоварних» фінансово-господарських операцій від підприємств з ознаками фіктивності, таких як: ТОВ "Новітній капітал", код 39981790, ТОВ "Златоглава", код 39648669, ТОВ "Ірпінь Інвестмент", код 40058674, ТОВ "Кологрів", код 39727237, до складу такої групи входять такі громадяни: організатор - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_3 ., бухгалтер-співорганізатор ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_5 , кур`єр вербувальник ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_7 ., ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка за місцем свого мешкання здійснює дистанційно ведення бухгалтерського обліку за адресою: АДРЕСА_8 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (здійснює контроль за функціонуванням програмного забезпечення та зберігання інформації в інтернет ресурсі).
Як зазначає прокурор, в ході досудового розслідування допитано керівника ТОВ "Златоглава" ОСОБА_11 , яка повідомила про свою фактичну непричетність до реєстрації та фінансово-господарської діяльності ТОВ "Златоглава", придбала підприємство та підписувала бухгалтерські документи ТОВ "Златоглава" за грошову винагороду без наміру ведення господарської діяльності; допитано керівника ТОВ "Новітній капітал" ОСОБА_12 , який повідомив про свою фактичну непричетність до реєстрації та фінансово-господарської діяльності ТОВ "Новітній капітал", придбав підприємство та підписував бухгалтерські документи ТОВ "Новітній капітал" за грошову винагороду без наміру ведення господарської діяльності; допитано керівника ТОВ "Ірпінь Інвестмент" ОСОБА_13 , який повідомив про свою фактичну непричетність до реєстрації та фінансово-господарської діяльності ТОВ "Ірпінь Інвестмент, придбав підприємство та підписував бухгалтерські документи ТОВ "Ірпінь Інвестмент» за грошову винагороду без наміру ведення господарської діяльності; допитано керівника ТОВ "Кологрів" ОСОБА_14 , яка повідомила про свою фактичну непричетність до реєстрації та фінансово-господарської діяльності ТОВ "Кологрів", придбала підприємство та підписувала бухгалтерські документи ТОВ "Кологрів" за грошову винагороду без наміру ведення господарської діяльності.
Крім того, встановлено, що для діяльності конвертаційного центру використовується офісне приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_9 .
Також, при здійснені оперативного супроводження встановлено, що громадянка ОСОБА_7 зберігає бухгалтерську документацію за адресою мешкання своєї матері ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_10 .
05.04.2017 року на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 03.04.2017 року в період часу з 09-00 год. до 10-30 год. було проведено обшук у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було виявлене та вилучене майно згідно з зазначеним у клопотанні переліком.
З метою повного, об`єктивного та всебічного розслідування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виявлення, розшуку, забезпечення збереження як речового доказу, запобіганні можливості приховування документів, пошкодження, псування, знищення, використання, пересування, передачі та відчуження, орган досудового розслідування просить накласти арешт на речі, документи фінансово-господарської діяльності, які були вилучені за адресою: АДРЕСА_1 , у гр. ОСОБА_4 .
При розгляді клопотання в судовому засіданні прокурор його уточнив та просить накласти арешт лише на мобільний телефон, який був вилучений під час проведення обшуку.
ОСОБА_4 та його представник адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання про накладення арешту на вилучений під час обшуку мобільний телефон, вважаючи його безпідставним та необгрутнованим, оскільки ОСОБА_4 не має жодного відношення до вчинення зазначеного кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні та просили повернути вилучене майно.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення прокурора, власника майна та його представника, дослідивши надані докази, встановив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №32016220000000180, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.
05.04.2017 року на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 03.04.2017 року в період часу з 09-00 год. до 10-30 год. було проведено обшук у приміщенні за адресою: м. Харків, вул. Никитенко, б. 27, з метою відшукання і вилучення бухгалтерських, банківських, інших документів ТОВ "Новітній капітал", код 39981790, ТОВ "Златоглава", код 39648669, ТОВ "Ірпінь Інвестмент", код 40058674, ТОВ "Кологрів", код 39727237 та інших невідомих на даний час досудовому слідству підприємств, які використовувались у злочинній діяльності в тому числі: договорів, контрактів, додаткових угод, накладних, податкових та товарно-транспортних накладних, актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів звірок, вантажно-митних декларацій, інвойсів, специфікацій, векселів, довіреностей, кошторисів рахунків, виписок банку, листування, документів, що свідчать про фактичні обсяги валютно-обмінних операцій, які не відповідають задекларованим показникам у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, обіг грошових коштів, проведення розрахунків, чекових книжок, платіжних карток та інших платіжних документів, засобів доступу до банківських рахунків, які використовувалися в злочинній схемі по умисному ухиленню від сплати податків, документів по валюто-обмінним операціям, документів по переводам грошових коштів за межі України, отриманих заявок (доручень) на здійснення переводів грошових коштів за межі України, виписок з світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T., документів підтверджуючих конвертування електронних грошей у готівкові та безготівкові кошти, чорнових записів (у тому числі по валюто-обмінним операціям та переводам грошових коштів за межі України), зошитів, блокнотів, електронних носіїв інформації (у тому числі комп`ютерної техніки, оргтехніки техніки, системних блоків, серверних блоків, флеш-карток, CD-дисків, жорстких дисків, відео-записуючих пристроїв, мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків, тощо), грошових коштів, в тому числі в іноземній валюті (джерело походження яких не відоме), незаконно ввезених на територію України товарно-матеріальних цінностей, печаток, штампів, бланків, будь-яких документів фірм з ознаками «фіктивності», які використовувалися, з метою мінімізації податкових зобов`язань.
В ході даного обшуку було виявлене та вилучене майно згідно з зазначеним у клопотанні переліком.
07.04.2017 р. до Київського районного суду м. Харкова о 15-10 год. надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юриста 1 класу ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №32016220000000180, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, у якому прокурор просив поновити процесуальний строк на звернення до суду з даним клопотанням.
Судом встановлено, що 10 квітня 2017 р. о 16-10 год. прокурором відділу прокуратури Харківської області, юристом 1 класу ОСОБА_3 було отримано вищезазначене клопотання, яке згідно з ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 10.04.2017 р. було повернуто прокурору для усунення недоліків, протягом сімдесяти двох годин з моменту отримання ухвали слідчого судді.
Після чого, 12.04.2017 р. прокурор відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_3 звернувся до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням про накладення арешту на зазначене в клопотанні вилучене 05.04.2017 р. в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , вилучене у гр. ОСОБА_4 майно.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК Ураїни у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
У зв`язку із зверненням до суду з клопотанням після сплину 48 годин після вилучення майна прокурор просив поновити процесуальний строк на звернення з ним до суду та вважати причини його пропуску поважними, оскільки він був пропущений у зв`язку із значною завантаженістю працівників органу досудового розслідування та процесуального керівника.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 170 цього Кодексу, а саме: запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до п 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, якою визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав до часткового задоволення клопотання, оскільки прокурор довів наявність вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 205 КК України, а тому з метою забезпечення збереження доказової інформації, яка була отримана під час проведення обшуку 05.04.2017 р. в період часу з 09-00 год. до 10-30 год. у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , на зазначеному в клопотанні вилученому у гр. ОСОБА_4 майні у вигляді мобільного телефону SIGMA PQ 30 imei: НОМЕР_1 , imei: НОМЕР_2 , який може містити відомості про факти чи обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, та яке може бути речовими доказами, - на це майно слід накласти арешт.
Однак, відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати найменш обтяжливий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Враховуючи вказану норму КПК України ч. 4 ст. 173 КПК України, слідчий суддя вважає необхідним накласти арешт на зазначений мобільний телефон строком на вісім днів, надавши можливість здійснення органом досудового розслідування його огляду за участю спеціаліста.
Щодо накладення арешту на зазначені у клопотанні оснастку для сім карти мобільного оператора «Київстар» з номером НОМЕР_3 ; оснастку для сім карти мобільного оператора «Київстар» з номером НОМЕР_4 ; оснастку для сім карти мобільного оператора «Водафон» з номером НОМЕР_5 ; чековау книжка ФОП ОСОБА_6 , рахунок № НОМЕР_6 на 25 арк., то в цьому суд не вбачає необхідності, оскільки дане майно не вилучалось під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , що вбачається з протоколу обшуку від 05.04.2017 р. за вищезазначеною адресою, а тому в цій частині в задоволенні клопотання слід відмовити.
При цьому, слідчий суддя вважає за можливе задовольнити клопотання прокурора ОСОБА_3 про поновлення строку на звернення до суду з клопотанням про арешт майна, що було вилучене 05.04.2017 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , у гр. ОСОБА_4 , оскільки пропуск строку на 4 год. 50 хв. вважає незначним та причини його пропуску визнає поважними.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 98, 107, 167, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юриста 1 класу ОСОБА_3 про поновлення процесуального строку на звернення до суду з клопотанням про арешт майна задовольнити.
Поновити прокурору відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юристу 1 класу ОСОБА_3 строк на звернення до суду з клопотанням про арешт майна, що було вилучене 05.04.2017 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , у гр. ОСОБА_4 .
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, юриста 1 класу ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №32016220000000180, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, про арешт майна задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, яке вилучене 05.04.2017 р. у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на мобільний телефон SIGMA PQ 30 imei: НОМЕР_1 , imei: НОМЕР_2 , строком на 8 днів, а саме до 21.04.2017 р. включно, з можливістю здійснення слідчим його огляду за участю спеціаліста.
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66034470 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні