Справа 635/2107/17
Провадження № 2/635/1815/2017
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2017 року
Суддя Харківського районного суду Харківської області, ОСОБА_1, розглянувши в смт. Покотилівка Харківського району Харківської області позовну заяву ОСОБА_2 до Приватного підприємства ВОСХОД-СТРОЙ про усунення недоліків у виконаній роботі,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою до Приватного підприємства ВОСХОД-СТРОЙ про усунення недоліків у виконаній роботі.
Позивачем заявлені вимоги немайнового характеру, кожна з якої є об'єктом справляння судового збору.
Позивач посилається на ч. 3 ст. 22 ЗУ Про захист прав споживачів , згідно якого вона звільнена від сплати судового збору при зверненні до суду.
Зі змісту змін, внесених до ст. 5 Закону України Про судовий збір , які прийняті пізніше, ніж закон Про захист прав споживачів , вбачається, що з 01.09.2015р. споживачі за позовами, пов'язаними з порушенням їхніх прав, не належать до суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях, тому посилання позивача на положення закону Про захист прав споживачів не беруться до уваги, а тому зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки позивач не надає суду на момент звернення після 01.01.2017р. доказів сплати судового збору або звільнення від сплати, який у відповідності до Закону України Про судовий збір № 1774-VІІІ від 06.12.2016р., справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду:
за подання до суду заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 640,00грн.
Зазначені недоліки не дають можливості продовжити судовий розгляд та належним чином провести судове засідання.
Також, суд одночасно роз'яснює, що у відповідності до ст. 12 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право на правову допомогу, яка надається адвокатами або іншими фахівцями у галузі права в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених в ст.ст. 119, 120 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись 121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Приватного підприємства ВОСХОД-СТРОЙ про усунення недоліків у виконаній роботі залишити без руху.
Роз'яснити, що якщо позивачем у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позову без руху не будуть усунуті недоліки, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Токарєва
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2017 |
Оприлюднено | 21.04.2017 |
Номер документу | 66034931 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Токарєва Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні